Dünyanın en çok kullanıcıya sahip ve en popüler çevrimiçi dizi film platformu Netflix bazı orijinal içerikleri ücretsiz olarak sunmaya başladı.

Netflix kimi zaman yayınlanan yeni bir içeriği nedeniyle bazen de aldığı kurumsal kararlarla gündemdeki yerini her zaman koruyor. Popüler platformun bu seferki aksiyonu ise hemen herkesi sevindirecek cinsten. Zira Netflix bazı içerikleri ücretsiz sunmaya başladı.

Netflix Bazı İçerikleri Ücretsiz Sunuyor

Geçtiğimiz aylarda aldığı kararla adından çok söz ettiren Netflix bu defa herkesi memnun eden bir karar aldı. Bilindiği üzere Mayıs ayında yaptığı açıklamayla aktif olmayan hesapları kapatacağını duyuran Netflix, bunun nedeni olarak kullanıcıların boş yere ödeme yapmasını engellemek olduğunu belirtmişti.

Konuya dair detayları o süreçte sizler için yazmıştı. Netflix Aktif Olmayan Hesapları Kapatacak başlıklı makalede bu konuyla ilgili kapsamlı bir değerlendirme okuyabilirsiniz.

Evet, o zamanlar böyle bir karar alan Netflix şimdi de bazı içerikleri ücretsiz sunmaya başladı. Bu arada Netflix’in ücretsiz sunduğu orijinal içerikleri izlemek için herhangi bir üyelik ya da kayıt zorunluluğu yok. İlgili içeriği izlemek için “Oynat” tuşuna basmanız yeterli.

Netflix bu konuya dair hazırlamış olduğu SSS ekranında “Nasıl Ücretsiz İzleyebilirim?” sorusuna şu yanıtı veriyor;

Netflix’in harika dizilerinden ve filmlerinden bazılarını netflix.com/watch-free adresinde ücretsiz izleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak hemen izleyebileceğiniz çeşitli diziler ve filmler arasından seçim yapın. Kaydolmanız veya hesap açmanız gerekmez, sadece Oynat’a basıp izleyebilirsiniz.

Sadece Web İçin Aktif

Tüm dünyada 200 milyona yakın aboneye sahip olan ve kullanıcılara yeni bir izleme alışkanlığı kazandıran Netflix, yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Daima kullanıcı odaklı olan ve bu yönü sayesinde her zaman kazanan popüler platform şimdi de bazı orijinal içerikleri ücretsiz sunmaya başladı. Ancak bu kampanyadan yararlanmak isteyenlere bir uyarıda bulunalım. Ücretsiz izle özelliği şimdilik sadece web için aktif edilmiş. Diğer bir ifadeyle akıllı televizyon ya da telefon aracılığıyla bu özelliğe erişemiyorsunuz.

Diğer yandan ücretsiz sunulan dizilerin tamamını ücretsiz izlemek ne yazık ki mümkün değil. Örneğin ilk bölümden sonra diziyi izlemeye devam etmek isterseniz “Netflix”e üye olmanız gerekiyor. Filmlerde ise böyle bir sınırlama söz konusu değil. “Netflix’i Ücretsiz İzleyin” kampanyasında ücretsiz sunulan orijinal filmlerin tamamı izlenebiliyor.


💡 Youtube 11,4 Milyon Videoyu Neden Kaldırdı?

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.