“Aracısız Komisyonsuz Emlak Bul” mottosuyla beta versiyonda yayına başlayan muteahhitten.co, müteahhitlerin pazar yeri olmayı hedefliyor.

Türkiye ekonomisinin amiral gemisi olan inşaat sektörünün aynı performansı dijital dönüşüm konusunda gösterdiğini söylemek ne yazık ki pek mümkün değil.

Türk inşaat firmalarının gerek yerel, gerekse globalde birçok başarılı projede imzası bulunmakla birlikte bu firmalar aynı başarıyı dijitalleşmede sergileyememiştir. Durum böyle olunca inşaat / gayrimenkul sektörünü odağına alan start-up veya girişimcilik projelerine de pek rastlayamıyoruz. Bunun en önemli nedeni az önce de belirttiimiz üzere inşaat sektörünün dijitale bakış açısıdır. Bu durum inşaat sektörü odaklı girişimlerin sürdürülebilir olmasını engelliyor.

Müteahhitlerin Pazar Yeri

Sektörün dinamiklerini ve ihtiyaçlarını göz önünde tutarak çözüm odaklı bir proje olarak kurgulanan muteahhitten.co, açıldı!

Bu girişim; inşaat / gayrimenkul sektörünün uygulayıcıları olan müteahhitlerin, aracısız ve komisyonsuz bir şekilde hedef kitleye ulaşabilmelerini sağlıyor. Diğer bir ifadeyle muteahhitten.co; müteahhitten kiralık ya da satılık ilan yayınlama odağında hizmet veren yeni nesil bir pazar yeri olma özelliği taşıyor.

Bu platformda (muteahhitten.co’da) herhangi bir aracı kişi, kurum ya da kuruluş emlak ilanı verememektedir. İlan verme yetkisi yalnızca müteahhitlerdedir. Bu yönüyle dikkat çeken bir proje olan muteahhitten.co, inşaat sektörünün ihtiyacı olan dijital dinamizmi sağlayacak gibi görünüyor.

Muteahhitten.co Nasıl Kullanılır?

Muteahhitten.co’da ilan vermek isteyen firmalar müteahhit olduklarını tescilleyen bilgi ve belgeleri ileterek sisteme dahil olabiliyorlar. “Üye Firmalar” sayfasında sergilenen müteahhit firmalar, kiralık ve satılık olmak üzere tüm gayrimenkulleri (daire, ofis, dükkan, rezidans, villa, rezidans, yazlık, bina vb.) aracısız ve komisyonsuz alıcılara ulaştırma ayrıcalığına sahipler.

Sistemin işleyişi 2 taraf (satıcı – alıcı) için de oldukça basit bir şekilde anlatılmış. Satıcılar (müteahhit) için sistem; “Üye Ol – İlan Ver – İletişime Geç” şeklinde özetleniyor. Alıcılar (müşteriler) içinse sistem; “Ziyaret Et – İncele – İletişime Geç” şeklinde ifade ediliyor.

İlk İlan Ücretsiz

Müteahhitlerin pazar yeri olan muteahhitten.co hakkında detaylı bilgi almak ve muteahhitten.co’ya üye olmak için hemen aksiyon almanızı tavsiye ederiz. Çünkü şirket tarafından yapılan açıklamaya göre ilk ilan ücretsiz.


💡 Kaktüsler Dikenler Ve Çiçekler (Kitap)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.