Branding Türkiye’nin Kurucusu Ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam Bahçeşehir Üniversitesi’ndeydi! 22 Mayıs 2022’de gerçekleştirilen etkinlikte dijital markalaşma odağında bir konuşma gerçekleştiren Sağlam, buna ek olarak ayrıca girişimcilik ve kariyer ile ilgili de bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu.

Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni, Mürsel Ferhat Sağlam 22 Mayıs 2022’de Bahçeşehir Üniversitesi‘ndeydi. İstanbul Beşiktaş’taki Bahçeşehir Üniversitesi kampüsünde B Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve Branding Türkiye’nin medya sponsoru olduğu Marketing Camp etkinliği kapsamında üniversitelilerle buluşan Sağlam, kavramsallaştırarak literatüre kazandırdığı “Dijital Markalaşma” odağında merak edilenleri yanıtladı.

Mürsel Ferhat Sağlam Bahçeşehir Üniversitesi’ne Konuk Oldu

Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Mühendisliği Kulübü ve Türkiye’nin Gelişim Topluluğu (TİİBÖT) işbirliği ile gerçekleştirilen Marketing Camp etkinliği konuşmacı olan ve “dijital markalaşma” odağında bir sunum gerçekleştiren Sağlam, etkinlik kapsamında dijital markalaşma nedir?“, “dijital markalaşma niye önemlidir?”, “dijital markalaşma nasıl yapılır?” sorularına yanıt verdi.

Konuşması sırasında “Dijital Markalaşma Nasıl Doğdu?” odağında kavramın tarihsel gelişimine de değinen Mürsel Ferhat Sağlam ayrıca girişimcilik ve kariyer odağında tavsiyelerde de bulundu.

DİJİTAL MARKALAŞMA ÇIKTI!


Mürsel Ferhat Sağlam I Biyografi

Mürsel Ferhat Sağlam, 16 Nisan 1989 İstanbul doğumludur. Namık Kemal Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Bölümü, Beykent Üniversitesi Tarih Bölümü, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü mezunudur. Beykent Üniversitesi’nde Tarih alanında yüksek lisans yapmıştır. Akademik kariyerine Halkla İlişkiler ve Reklamcılık alanında doktora seviyesinde devam etmektedir.

Türkiye’nin ilk Dijital Markalaşma Ajansı olan “Ajans Paradise” (2012), ve Bütünleşik Pazarlama ve İş – Ekonomi Mecrası “Branding Türkiye” (2018) Mürsel Ferhat Sağlam’ın girişimleri arasında yer almaktadır.

“Dijital Markalaşma”yı kavramsallaştırarak sosyal bilimlere ve iletişim literatürüne kazandıran Mürsel Ferhat Sağlam, bu alanda yazdığı makale ve kitaplarla, gerçekleştirdiği eğitim ve konferanslarla sektörün tüm dinamiğini yeniden yorumlamıştır. Dijital Markalaşma Eğitimi ise Mürsel Ferhat Sağlam tarafından yüksek lisans formatında hazırlanıp resmi mercilerce tescillenmiştir. Böylece Dijital Markalaşma kavramının akademik düzeyde sürdürülebilirliği sağlanmıştır.

Mürsel Ferhat Sağlam tarafından Dijital Markalaşma dışında kavramsallaştırılan diğer terimler ise; 3F Fenomeni, Kurumsal İletişim 2.0, İçerik Türleri Hiyerarşisi Modeli şeklindedir. Mürsel Ferhat Sağlam podcast yayıncılığıyla da bilinmektedir. Dijital Markalaşma Sohbetleri, Hani Kurumsaldık, İçeriklerce, Girişimcilerin Büyük Hataları podcast serilerini hazırlayıp sunan Sağlam, kendi podcast serileri dışında ayrıca Pazarlama Sohbetleri, Dijital Gündem gibi podcast serilerinde de daimi konuk olarak yer almaktadır.


2021 – Yılın Özeti

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.