Sosyal medya fenomeni Murat Övüç Instagram’daki bir paylaşımında Netflix’i kast ederek “Nekşfliş” deyince Netflix bu fırsatı çok iyi bir şekilde değerlendirdi! Yani kırk yıllık Netflix, Nekşfliş oldu.

Dün (28 Mart 2020) bütün gün Twitter gündeminde ilk sırada “Nekşfliş” vardı. Herkes bu ifadenin Netflix ile ilgili olduğunu anlamıştı. Ancak bunun nasıl gündem olduğu sonradan anlaşıldı. Akabinde binlerce kişi bu hashtagi kullanarak paylaşım yaptı. Bu da meselenin viralleşmesini sağladı.

Murat Övüç Netflix’i Nekşfliş Yaptı

Sosyal medyanın popüler isimlerinden fenomen Murat Övüç, dün yaptığı bir paylaşımda Netflix yerine Nekşfliş deyince adeta yer yerinden oynadı. Sosyal medyanın haftalardır tek gündemi olan Korona Virüs’ü (COVID-19) bile bir anlığına unutturan “Nekşfliş” ifadesi dakikalar içerisinde Twitter’da TT (Trend Topic) oldu.

Ancak bu ifadenin asıl viralleşmesi Netflix’in, Murat Övüç’e karşılık vermesiyle gerçekleşti desek yeridir. Zira Netflix Türkiye, Murat Övüç’ün paylaşımına sessiz kalmayarak biosunu değiştirdi.

Netflix Ya Da Nekşfliş

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç, koronavirüs salgınına karşı “Evde kal” çağrılarına uyarak evinden çıkmadığı süreçte takipçilerinden film izlemek için Netflix konusunda kendisini bilgilendirmeleri için bir talepte bulundu. Ayrıca Murat Övüç, yaptığı paylaşımda “Nekşflişçiler ulaşın bana Nekşfliş” diyerek Netflix’e de çağrıda bulundu. Ve ne olduysa ondan sonra oldu! 🙂

Netflix Bio Nekşfliş

Dünyanın en büyük ve popüler çevrimiçi dizi – film – belgesel yayıncısı Netflix, fenomen Murat Övüç’ün çağrısını karşılıksız bırakmadı. En azından “hamleni gördüm” hamlesi yaptı ve biosunu güncelledi. Böylece Nekşfliş ifadesi viralleşti. Eğer Netflix Türkiye’nin Instagram ve Twitter hesaplarına bakarsanız şu an dahi “Netflix ya da Nekşfliş” ifadesinin yazdığını görebilirsiniz. 🙂

Harika Bir Viral

Netflix, gerek globalde gerekse Türkiye’de hem viral hem de gerilla pazarlama tekniklerini en iyi kullanan, kurgulayan ya da yöneten markalardan biri. Hatta Netflix’in viral ve gerilla pazarlama kampanyalarına özel bir kitap yazılsa yeridir.

Evet, üzerine uzun uzadıya konuşulacak viral ve gerilla kampanyalar kurgulayan Netflix, Murat Övüç’ün Nekşfliş ifadesini de es geçecek değildi. Viralleşme potansiyeli gördüğü Nekşfliş  ifadesine karşı hızlı bir aksiyon alan popüler platform, biosunu güncelleyerek deyim yerindeyse sosyal medyanın gündemine oturdu.

İşte dijital markalaşma odaklı influencer temelli harika bir viral kampanya!

Fırsatı yakaladığın için tebrikler Netflix!


Dijtal Markalaşma Çıktı. Hemen İncele!

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.