Microsoft, geçtiğimiz hafta Surface Go adlı yeni ürünü için bir reklam filmi yayınladı. Ancak bu reklam yayınlandığı an itibariyle tüm dünyada gündem oldu. Çünkü Microsoft bu reklamla sadece ürün tanıtımı yapmamıştı. Reklamda bir de Apple’a gönderme vardı. 

Amerikalı teknoloji firması Microsoft yayınladığı son reklamda bir Apple ürünü olan “iPad”in hiçbir zaman bilgisayarlarla yarışamayacağını ve iPad’lerin daha çok çocuklara göre bir cihaz olduğunu ima etti. İşte teknoloji devi Microsoft’un yine bir teknoloji devi olan ve dünyanın en değerli markası olarak lanse edilen Apple ile dalga geçtiği o reklama dair detaylar!

Microsoft, Surface Go Reklamıyla Gündemde

Microsoft tarafından yayınlanan Surface Go temalı reklam filmi bir anda tüm dünyada gündem oldu. Herkesin konuştuğu o reklam filminde, küçük bir kız çocuğunun büyükannesi ile beraber bir teknoloji mağazasına girdiğini görüyoruz. Yani reklam bu şekilde başlıyor. Daha sonra reklamdaki küçük kız çocuğu, büyükannesine doğru seslenerek; “Büyükannne, bana iPad alma 6 yaşında iken güzeldi ama artık 10 yaşındayım. Benim artık büyük hayallerim var, bu yüzden gerçek bir bilgisayara ihtiyacım var” diyor. Daha doğrusu bu ifadelerle şarkısını söylüyor. Zaten reklam da bu esnada bitiyor.

Microsoft tarafından hazırlanan bu eğlenceli reklam, göndermeli reklamlar için güzel bir örnek teşkil ediyor. Bu arada Apple’ın bu reklama nasıl bir karşılık vereceği daha doğrusu herhangi bir karşılık verip vermeyeceği merak ediliyor.

Surface Go Nedir?

Amerikalı teknoloji markası “Microsoft”un dünya çapında ilgi çeken bir reklamla duyurduğu yeni ürünü Surface Go; isteğe bağlı olarak 4 gb ya da 8 gb RAM ile donatılabiliyor. Ürün, kullanıcılara 64 gb EMMC ya da 128 gb SSD seçenekleri ile sunuluyor. Bununla birlikte “Surface Go”, 9 saate kadar süren bir pil ömrüne sahip. Ayrıca cihaz ön kamera aracılığıyla yüz tanıma sistemini de barındırıyor. Bu da cihazı kişiye özel bir hale getirerek, güvenlik ve gizlilik ile ilgili endişeleri ortadan kaldırıyor.

Bu arada Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre; Surfarce Go’da uygulamalar ücretsiz olarak kullanılabilecek ve kullanıcılar cihazdaki uygulamaların güncellemelerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilecek.


💡 Zara Logosunu Değiştirdi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.