Microsoft, Surface Go Reklamıyla Apple’a Gönderme Yaptı

Microsoft, geçtiğimiz hafta Surface Go adlı yeni ürünü için bir reklam filmi yayınladı. Reklam yayınlandığı an itibariyle tüm dünyada gündem oldu. Çünkü Microsoft bu reklamla sadece ürün tanıtımı yapmamıştı. Reklamda bir de Apple’a gönderme vardı. 

Microsoft yayınladığı reklamda bir Apple ürünü olan “iPad”in hiçbir zaman bilgisayarlarla yarışamayacağını ve iPad’lerin daha çok çocuklara göre bir cihaz olduğunu ifade etti.

Reklam filmi, küçük bir kız çocuğunun büyükannesi ile bir teknoloji mağazasına girmesiyle başlıyor. Daha sonra reklamdaki küçük kız çocuğu büyükannesine, “Büyükannne, bana iPad alma 6 yaşında iken güzeldi ama artık 10 yaşındayım. Benim artık büyük hayallerim var, bu yüzden gerçek bir bilgisayara ihtiyacım var” şeklinde şarkı söylüyor ve reklam bu esnada bitiyor.

Microsoft Surface Go Reklamı

Microsoft’un Yeni Ürün: Surface Go

Microsoft’un dünya çapında ilgi çeken bir reklamla duyurduğu yeni ürünü Surface Go; isteğe bağlı olarak 4 gb ya da 8 gb RAM ile donatılabiliyor. Ürün, kullanıcılara 64 gb EMMC ya da 128 gb SSD seçenekleri ile sunuluyor. Bununla birlikte “Surface Go”, 9 saate kadar süren bir pil ömrüne sahip. Ayrıca cihaz ön kamera aracılığıyla yüz tanıma sistemini de barındırıyor. Bu da cihazı kişiye özel bir hale getiriyor ve güvenlik / gizlilik ile ilgili endişeleri ortadan kaldırıyor.

Bu arada Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre; Surfarce Go’da uygulamalar ücretsiz olarak kullanılabilecek ve kullanıcılar cihazdaki uygulamaların güncellemelerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilecek. 

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir