1999 yılından beri medya dünyasının profesyonellerini yetiştiren bir akademi olarak faaliyet gösteren Başkent İletişim Bilimleri Akademisi, uzman eğitmen kadrosu ve özel olarak hazırlanmış eğitim içerikleriyle misyonunu sürdürüyor.

1999 yılında Ankara’da, Dilbilimci Levent İnce tarafından kurulan T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Başkent İletişim Bilimleri Akademisi, o tarihten bu yana medya dünyasının profesyonellerini yetiştirmeyi sürdürüyor. Akademi; Ankara’daki ilk şubesine ek olarak 2006 yılında İstanbul’da, 2011 yılında ise İzmir’de yeni şubeler açarak faaliyetlerine devam etti. 

Özel olarak hazırlanmış eğitim içeriklerinin yanı sıra Devlet Tiyatroları Sanatçıları, TRT kökenli spiker ve sunucuları ile profesyonel dilbilimci eğitim kadrosuyla da dikkat çeken Başken İletişim Akademisi; hem Türkçeyi kurallarına uygun, etkili ve güzel bir şekilde konuşma becerisini kazandırmak, hem de öğrencilerine profesyonel anlamda meslek becerilerini kazandırmak amacıyla eğitimlerini hız kesmeden sürdürüyor. 

Medya Dünyasının Profesyonellerini Yetiştiren Akademi

Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere Türkiye’nin üç farklı şehrinde faaliyet gösteren Başkent İletişim Akademisi‘nin ayrıca bir de online diksiyon kursu bulunuyor. Böylece dünyanın herhangi bir yerindeki herkes bu özel eğitime rahatlıkla katılabiliyor. Medya dünyasının profesyonellerini yetiştiren bir akademi olan Başkent İletişim Bilimleri Akademisi tarafından verilen eğitimler ise şöyle; 

 • Diksiyon Kursu
 • Spikerlik Kursu
 • Seslendirme Kursu
 • Oyunculuk Eğitimi
 • Sinema Oyunculuğu Eğitimi
 • Kurumsal Eğitimler
 • Özel Ders
 • Online Diksiyon Kursu

Kurumsal Eğitimler

Başkent İletişim Akademisi tarafından verilen Kurumsal Eğitimler arasında yer alan eğitimler ise şöyle; 

 • Güzel Ve Etkili Konuşma (Diksiyon)
 • Topluluk Önünde Konuşma (Hitabet)
 • Etkili Ses Kullanımı
 • Etkili Beden Dili Kullanımı

Günümüzde birçok haber spikerinin, sunucunun, konuşmacının, dublaj sanatçısının ve oyuncunun yetiştiği bir akademi olan Başkent İletişim Bilimleri Akademisi ile direkt iletişime geçerek hem bireysel hem de kurumsal eğitimler hakkında daha detaylı bilgi almak mümkün. Özel eğitim müfredatı ve alanında uzman eğitmenleriyle sektördeki konumunu koruyan ve farklılaşan Başkent İletişim Akademisi 

Başkent İletişim Bilimleri Akademisi ile direkt olarak iletişime geçerek hem eğitimler hakkında bilgi alabilir hem de eğitmen kadrosuna dair merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Akademiyle hemen bağlantıya geçmek için iletişim sayfasını aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. 

ZİYARET ET


Başkent İletişim Akademisi I Hakkında

Başkent İletişim Akademisi; Devlet Tiyatroları Sanatçıları, TRT kökenli spiker – sunucular ve seslendirme sanatçıları ile dilbilimcilerden oluşan eğitim kadrosuyla; gerek Türkçe’yi güzel ve etkili konuşma becerisini, gerekse spikerlik, sunuculuk, seslendirme ve oyunculuk meslek becerilerini kazandırmak amacıyla DİKSİYON, SPİKERLİK, SUNUCULUK, SESLENDİRME, OYUNCULUK eğitimleri düzenleyen bir okuldur.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.