14 Şubat yalnızca sevgililer için değil, markalar için de özel bir gün. Birçok marka bu özel gün için unutulmaz kampanyalar tasarlıyor. Bu makalede markaların 14 Şubat Sevgililer günü reklamları yer alıyor. En iyilerini sizler için derledik.

Bilinen bir gerçek var ki rekabetin yoğun olduğu pazarlarda hiçbir marka, özel gün ve gecelerde viral hale gelecek reklam ve pazarlama kampanyaları kurgulamayı ihmal etmez. Buna literatürde real time marketing denilmektedir. Türkçe karşılığı gerçek zamanlı pazarlama olan bu dijital pazarlama dinamiğini kısaca açıklamak gerekirse;

“Markanın, gündemdeki magazinsel veya eğlenceli olay ve durumları kurumsal kimliğine uygun şekilde yeniden yorumlamasıdır. Genelde Twitter‘da başlayan gerçek zamanlı pazarlama süreci eş zamanlı olarak tüm sosyal ağlarda gerçekleştirilebilir.” 

Bu ifade real time marketing (gerçek zamanlı pazarlama kavramını kısaca anlatmak için yeterlidir. Zira bu makalenin konusu markaların 14 Şubat reklamları olduğu için kavramsal detayları geçmek istiyorum.

Evet, 14 Şubat Sevgililer Günü, tıpkı diğer özel günler ve geceler gibi gibi real time marketing (gerçek zamanlı pazarlama) kurgusu yapmak için ideal bir fırsat. Tabi çoğu marka bu fırsatı kaçırmadı ve bu sene de 14 Şubat’a özel reklamlar hazırladı. Kısacası yılın en özel günlerinden biri olan 14 Şubat Sevgililer Günü‘nde birçok marka kendi kurumsallığını da işin içine katarak birbirinden güzel, birbirinden eğlenceli, birbirinden renkli, birbirinden kreatif ve birbirinden farklı reklamlar hazırladı. Biz de bunları sizler için derledik. 

İşte yerel ve global ölçekte faaliyet gösteren markaların birbirinden güzel ve farklı 14 Şubat Sevgililer Günü reklamları! 

14 Şubat Sevgililer Günü Reklamları

Bu yıl, 14 Şubat Sevgililer Günü için reklam – pazarlama veya gerçek zamanlı pazarlama kampanyası hazırlayan birçok marka vardı. Sizler için seçtiğimiz markalar ise şu şekilde; Vakıfbank, Defacto, Enza Home, Vestel, Kiğılı, Card Finans, MediaMarkt. 

VakıfBank – Sevgililer Günü Filmi

İşte VakıfBank’ın 14 Şubat Sevgililer Günü reklamı!

DeFacto – Cimri Sevgilim

İşte DeFacto’nun 14 Şubat Sevgililer Günü reklamı!

Enza Home – #EnGüzelAşklara

İşte Enza Home’un 14 Şubat Sevgililer Günü Reklamı

Vestel – Sevgilisi Olmayana Sevgili Gibi Davranan Reklam

İşte Vestel’in 14 Şubat Sevgililer Günü reklamı!

Kiğılı – #SeniGordugumZaman

İşte Kiğılı’nın 14 Şubat Sevgililer Günü reklamı!

Card Finans – Hayat Aldıklarından Fazlasıdır!

İşte CardFinans’ın 14 Şubat Sevgililer Günü reklamı!

MediaMarkt – Aşkta Kazananlar Bu Sene 14 Şubat’ta MediaMarkt’ta

İşte MediaMart’ın 14 Şubat Sevgililer Günü reklamı!


NOT: İlgili reklamlara dair videoları YouTube başta olmak üzere video platformlarından erişebilirsiniz. 

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.