Mac Cosmetics’in Sahur İçin Hazırlan Kampanyası Ters Tepti

Dünyaca ünlü kozmetik markası MAC Cosmetics’in Orta Doğu şubesi, Ramazan ayına özel Sahur İçin Hazırlan kampanyası gerçekleştirdi.

Fakat bu kampanya pek de markanın istediği sonuçları vermedi. Markanın bu kampanyayla etkilemeye çalıştığı kullanıcılar etkilenmek bir kenara, sosyal medyada markayı ve kampanyayı tiye alan paylaşımlar yaptı. Kısacası kampanya ters tepti.

Sosyal medyadaki eleştirilerin odağında “gecenin bir yarısında yemek yemek için neden makyaj yapalım?” sorusu vardı. Diğer bir ifadeyle insanlar, sahurda makyaj yapılması gerektiğini vurgulayan reklamı epey anlamsız buldu ve MAC Cosmetics’in  bu kampanyasını deyim yerindeyse topa tuttu.

Mac Cosmetics, Orta Doğuda gerçekleştirdiği “Sahur İçin Hazırlan” kampanyası için bir makyaj sanatçısının, gece sahurdan önce sürme, allık ve maskara kullandığını gösteren bir video  yayınladı.

Mac Cosmetics’in yayınladığı bu gönderi(ler) kısa zamanda Arap coğrafyasında viral oldu. Bazı kullanıcılar Twitter’da bu kampanya için olumlu yorumlar yaparken bazılarıysa kampanyayı eleştiren caps ve videolarla “İşte gerçek sahur böyle olur” şeklinde markaya yanıt verdi.

Bu kampanya bir açıdan da lokal bazda farklı bir kültüre sahip kitleye kampanya üretmenin ve bu kampanyayı yönetmenin ne kadar zor olduğunu göstermesi bakımından ayrı bir önem taşıyor.

Peki, siz bu kampanyayı nasıl buldunuz?

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir