HeadPorts, veri bilimi ve makine öğrenimini kullanarak işe alım süreçlerine farklı bir boyut kazandırmayı hedefleyen bir girişim olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Bu içerikte Linkedin’e HeadPorts sertifikası nasıl yüklenir konusunda bilgi paylaşacağız. 

Geçtiğimiz aylarda Branding Türkiye ile HeadPorts arasındaki işbirliğini duyurmuştuk. (bkz: Branding Türkiye İle HeadPorts İşbirliği Yaptı

Bu işbirliğinin detaylarına değinmek gerekirse; Türkiye’nin en popüler bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye tarafından HeadPorts için özel testler hazırlanıyor. Bu testler; sosyal medya, iletişimi, sosyal medya pazarlaması, internet reklamları, dijital pazarlama, sosyal ağlar, dijital markalaşma, marka yönetimi, arama motoru optimizasyonu, içerik pazarlaması, kurumsal iletişim gibi konuları barındırıyor. Ancak test içeriklerinin bu konularla sınırlı olmadığını belirtelim. Zira bütünleşik pazarlamanın kapsamına giren 100+ kavram / konu / uzmanlık ile ilgili birçok test Branding Türkiye tarafından HeadPorts için hazırlanıyor. Ve bu testler HeadPorts’un geliştirdiği veri bilimi ve yapay zeka teknolojisi sayesinde doğru insan kaynağıyla işverenin buluşmasını sağlıyor.

İş bununla da sınırlı değil. Zira HeadPorts, testleri başarıyla yanıtlayanlara bir de sertifika veriyor. Peki Branding Türkiye tarafından hazırlanan HeadPorts’taki bu testleri çözdükten sonra kazanılan sertifikalar Linkedin’e nasıl yükleniyor?

Linkedin’e HeadPorts Sertifikası Ekleme

HeadPorts‘ta çeşitli konularda ve farklı seviyelerde testler bulunuyor. Kullanıcılar bu testlere göre  ilgili konuya yönelik yetkinliklerini kanıtlayabiliyorlar. Ayrıca testi çözen kullanıcı, hangi alanda iş arıyorsa başvuru yapma fırsatı yakalıyor. Bunun yanında işverenler, en doğru adayları yine bu testler sayesinde buluyor. Kısacası HeadPorts sisteminde; iş arayanla – işveren arasındaki köprüyü profesyoneller tarafından hazırlanan bu testler sağlıyor.

HeadPorts testlerini çözen kullanıcılar o konuya dair yetkinliğini HeadPorts’a da onaylatmış oluyor. Zira testi başarıyla tamamlayan kullanıcılara, az önce de belirttiğimiz gibi, HeadPorts tarafından bir sertifika veriliyor. İşte, kariyer siteleri ve Linkedin gibi sosyal ağlarda bu sertifikaları paylaşarak özgeçmişinizi güçlendirebilir, kişisel markanıza değer katabilirsiniz.

Bu içerikte sizlere Linkedin’e HeadPorts sertifikası nasıl yüklenir konusunda HeadPorts tarafından hazırlanan videoya yer verdik. İlgili videoyu HeadPorts’un Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

Bahçeşehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezi (BAU TTO) olarak bilinen Bahçeşehir Üniversitesi’ne bağlı kuluçka merkezindeki girişimlerden biri olan HeadPorts ile bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye arasındaki  işbirliğine dair gelişmeleri ve yayınlanan testleri sizlerle zaman içerisinde paylaşıyor olacağız.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.