THY ile Warner Bros ve Lego iş birliği yaptı. Bunun sonucunda Lego karakterleri Türk Hava Yolları filminde oynamış oldu.

Türk Hava Yolları geçtiğimiz günlerde uçuş güvenliğini anlatmak için özel bir filme imza attı. Warner Bros ve Lego iş birliği ile hazırlanan uçuş emniyeti temalı filmde uçak içinde uyulması gereken kurallar Lego karakterleri üzerinden eğlenceli bir dille anlatıldı.

Lego Karakterleri Türk Hava Yolları Filminde Oynadı

Hava yolu şirketlerinin yolculara her uçuşta güvenlik ve emniyet kurallarını anlatmak zorunda olduğunu bilmeyen yoktur. Her birimiz hangi hava yolu şirketi olursa olsun uçağa bindiğimiz andan itibaren bu kuralları her seferinde dinleriz. Kabin memurları da bu konuda oldukça hassastır.

Türk Hava Yolları ise yıllardır her uçuşta tekrarlanan bu kuralları çocuklar ve ebeveynler için eğlenceli bir hale getirmek için kolları sıvadı. Türkiye’nin en değerli markalarından biri olan THY, kısa süre önce Warner Bros ve Lego iş birliği yaptı ve 3 milyon Lego parçasının yer aldığı, uçuş kurallarını anlatan özel bir animasyon filmi hazırladı.

İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan filmin 30 farklı versiyonu oluşturuldu. Hatta içerisinde Warner Bros’un dünyaca ünlü çizgi karakterlerine de yer verildi.

THY Lego Reklamı

Animasyon, Türk Hava Yolları’nın sitesinde yer alan habere göre şimdiye kadar legolar ile yapılan “ilk uçuş emniyeti filmi” olma özelliği taşıyor. Filmde, legolar kendi aralarında dans ediyor, şarkı söylüyor ve bu şekilde uçuş güvenliği kurallarını esprili bir dille anlatıyor.

Bu arada animasyon, 2019 Şubat‘ta vizyona girecek olan “Lego Movie 2” için de bir ön lansman olma özelliğine sahip.

Türk Hava Yolları Lego Reklam Filmi

Rakamlarla Uçuş Güvenliği Filmi

Filmin arkasında yoğun ve ciddi bir emek olduğunu aktaran Türk Hava Yolları yönetimi, detaylara ilişkin rakamları internet sitesinde paylaştı. Şirketin resmi web sitesinde yer alan bilgi şöyle;

“LEGO filminden esinlenen emniyet filminin hayata geçirilmesinde 2 konsept artist, 3 layout artist, 7 animatör ve 4 ışık teknisyeninden oluşan 16 kişilik bir prodüksiyon ekibi görev aldı. 950 günden uzun süren çalışmalarda uzmanlar sahneleri hayata geçirebilmek için yaklaşık 3 milyon adet LEGO parçası kullandı. Animasyonun üretilen 973 farklı versiyonu toplamda yaklaşık 10 milyon işlemci saati gerektirdi. Türk Hava Yolları’nın filosunda yer alan 15 farklı uçak modelinin belirgin emniyet özellikleri için, filmin hem İngilizce hem Türkçe olarak 30 farklı versiyonu üretildi.”

Legolu uçuş emniyeti animasyon filmi, THY uçuşlarında ve internet kanallarında yayınlanmaya devam ediyor. Biz de bu harika çalışma için Türk Hava Yolları’nı tebrik ediyoruz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.