Lego Karakterleri Türk Hava Yolları Filminde

Türk Hava Yolları geçtiğimiz günlerde uçuş güvenliğini anlatmak için özel bir filme imza attı. Warner Bros. ve Lego iş birliği ile yapılan yeni uçuş emniyeti filminde uçak içinde uyulması gereken kurallar legolar üzerinden eğlenceli bir dille anlatıldı.

Hava yolu şirketlerinin yolculara her uçuşta güvenlik ve emniyet kurallarını aktarma zorunluluğu olduğunu bilmeyen yoktur. Her birimiz hangi hava yolu şirketi olursa olsun uçağa bindiğimiz andan itibaren bu kuralları sıkça duyar, kabin memurlarının da bu konuyla ilgili hassas uyarılarına tanık oluruz.

Hava yolu şirketleri yıllardır her uçuşta tekrarlanan bu kuralları çocuklar ve ebeveynler için eğlenceli bir hale getirmeye çalışıyor. Türk Hava Yolları da geçtiğimiz günlerde Warner Bros. ve Lego iş birliği ile 3 milyon Lego parçasının yer aldığı, uçuş kurallarını anlatan özel bir animasyon filmi hazırladı.  İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan filmin 30 farklı versiyonu oluşturuldu. Hatta içerisinde Warner Bros’un dünyaca ünlü çizgi karakterlerine yer verildi.

Animasyon, Türk Hava Yolları’nın sitesinde yer alan habere göre şimdiye kadar legolar ile yapılan “ilk uçuş emniyeti filmi” olma özelliği taşıyor. Filmde, legolar kendi aralarında dans ediyor, şarkı söylüyor ve kuralları esprili bir dille anlatıyor.

Animasyon, dünyada merakla beklenen ve  2019 Şubat ayında vizyona girecek “Lego Movie 2” için de bir ön lansman görevi görüyor.

Filmin arkasında yoğun bir emek olduğunu aktaran THY yönetimi ise detaylara ilişkin rakamları internet sitesinde şu şekilde yer veriyor; LEGO filminden esinlenen emniyet filminin hayata geçirilmesinde 2 konsept artist, 3 layout artist, 7 animatör ve 4 ışık teknisyeninden oluşan 16 kişilik bir prodüksiyon ekibi görev aldı. 950 günden uzun süren çalışmalarda uzmanlar sahneleri hayata geçirebilmek için yaklaşık 3 milyon adet LEGO parçası kullandı. Animasyonun üretilen 973 farklı versiyonu toplamda yaklaşık 10 milyon işlemci saati gerektirdi. Türk Hava Yolları’nın filosunda yer alan 15 farklı uçak modelinin belirgin emniyet özellikleri için, filmin hem İngilizce hem Türkçe olarak 30 farklı versiyonu üretildi.”

Legolu uçuş emniyetli animasyon filmi, THY uçuşlarında ve internet kanallarında yayınlanmaya devam ediyor.

REKLAM FİLMİ

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir