Branding Türkiye Etkinlik tarafından Ada Enstitü’nün mekan sponsorluğunda “Kurumsal İletişim 2.0 Eğitimi” gerçekleştirildi. 21 Nisan 2018’de düzenlenen ve bilgi – tecrübe aktarımının yapıldığı etkinliğe dair detayları sizler için derledik. Bu içerikte “Kurumsal İletişim 2.0 Etkinlik Notları”nı sizlerle paylaşacağız. 

Eğitime dair notlara yer verdiğimiz bu makalenin içerisinde “Kurumsal İletişim 2.0 Eğitimi”nde kullanılan slaytların yanı sıra etkinlikten karelere de ulaşabileceksiniz.

Bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve fayda odaklı yeni nesil bir mecra olan Branding Türkiye’nin etkinlik odaklı alt markası olan Brading Türkiye Etkinlik her ay farklı bir üniversitede öğrencilere yönelik ücretsiz dijital ve marka / pazarlama zirveleri gerçekleştirmektedir.

Branding Türkiye, üniversitelerin yanı sıra sektör profesyonellerini hedefleyen etkinlik ve zirveler de düzenlemektedir. Bu etkinliklerde Branding Türkiye’nin yazar kadrosunda yer alan uzmanlar ve akademisyenler farkındalık odaklı konuşmalar yaparak fikir, fayda ve tecrübe aktarımında bulunuyorlar. Bu misyon doğrultusunda Branding Türkiye Etkinlik tarafından 21 Nisan’da Ada Enstitü’nün mekan sponsorluğunda “Kurumsal İletişim 2.0” etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Branding Türkiye’nin Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat SağlamDijitalleşme Ve Kurumsal İletişimin Dönüşümü kavramından bahsederken, SEO Ajans İstanbul’un Kurucusu Genel Müdürü Salih Gedikli, Kurumsal İletişim 2.0 Odağında SEO konusuna değindi. G4A Studio & Workshops Kurucu Ortağı Sercan Yılmaz ise Kurumsal İletişimde İçerik Planlamanın Önemi üzerine farkındalık odaklı bir konuşma yaptı.

Kurumsal İletişim 2.0 Etkinliğinde Neler Oldu?

İlk olarak kürsüye çıkan Branding Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam, “Dijitalleşme Ve Kurumsal İletişimin Dönüşümü” başlıklı konuşmasında kurumsal iletişimin dijitalleşme sürecinde dikkat edilmesi gerekenlerden bahsetti. Buna ek olarak Mürsel Ferhat Sağlam, kavramların önemine değinirken “nedir” yerine “ne değildir“e dikkat çekti. “Dijital pazarlama ne değildir?”, “Marka yönetimi ne değildir?” gibi konu başlıkları çerçevesinde meselelerin “ne değildir”ine odaklanan Sağlam’ın değindiği bir diğer nokta kurum içi eğitimlerdi.

Mürsel Ferhat Sağlam’ın ardından kürsüye çıkan SEO Ajans İstanbul Kurucusu ve Genel Müdürü Salih Gedikli, kurumsal iletişim 2.0 için SEO’nun neden önemli olduğundan bahsetti. Öncelikle kavramın teknik boyutu üzerine kısa bir giriş yapan Salih Gedikli, konuşmasının devamında SEO’nun yalnızca dijital pazarlamada değil kurumsal iletişimde de önemli bir parametre olduğuna değindi.

Etkinliğin üçüncü ve son bölümünde konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan G4A Studio & Workshops Kurucusu Sercan Yılmaz, kurumsal iletişim 2.0’da içeriğin ne denli önemli olduğunu vurguladı. İçerik pazarlamadan bir önceki mesele olan içerik planlamanın “nasıl”ı üzerine workshop havasında bir konuşma gerçekleştiren Sercan Yılmaz, bunu yaparken örneklere yer vermeyi ihmal etmedi.

Kurum İçi Eğitimlerin Önemi

Her üç konuşmacı da periyodik kurum içi eğitimlerin kurumsal iletişim departmanının dönüşmesinde büyük önem taşıdığını sık sık vurguladı. Konuşmacıların dikkat çektiği bir diğer konu ise dijitalleşmenin bir süreç olduğuydu. Kısacası dijitalleşmenin özellikle de kurumsal iletişimin dijitalleşmesinin bir oldu bittiye getirilmeyecek kadar hassas bir konu olduğunu belirten konuşmacılar çözüme yönelik ipuçları vermeyi de ihmal etmedi.

Bol Hediyeli Etkinlik

Etkinlik sırasında verilen kahve molalarında ve etkinlik sonrasında Mürsel Ferhat Sağlam, Dikeyeksen Yayınları etiketiyle yayınlanan son kitabı Stratejik Marka Yönetimi’ni katılımcılar için imzaladı.

Network Fırsatı

Her konuşmanın ardından verilen kahve molalarında izleyiciler hem birbirleriyle hem de eğitmenlerle tanışma ve olası işbirlikleri üzerine konuşma imkanı buldu. Katılımcıların kartvizit alışverişi yapabildiği “Kurumsal İletişim 2.0“ eğitimi bu yönüyle adeta network fırsatı sağlayan bir iş ağı hissi uyandırdı.

Etkinlikten Kareler

Kurumsal İletişim 2.0 Etkinliği (İstanbul) Hatıra Fotoğrafı

Mürsel Ferhat Sağlam Konferans

Mürsel Ferhat Sağlam Sercan Yılmaz Salih Gedikli

Salih Gedikli Konferans

Sercan Yılmaz Konferans

Branding Türkiye Etkinlik Konuşmacıları

Mürsel Ferhat Sağlam Konferans

Kurumsal İletişim Etkinlik Notları - Dinleyiciler

Mürsel Ferhat Sağlam - Branding Türkiye Etkinlik

Kurumsal İletişim Etkinlik Notları - Mürsel Ferhat Sağlam

Stratejik Marka Yönetimi - Mürsel Ferhat Sağlam

Kurumsal İletişim 2.0 Etkinlik Notları (Slaytlar)

Branding Türkiye tarafından gerçekleştirilen Kurumsal İletişim 2.0 etkinliğinde Dijitalleşme Ve Kurumsal İletişimin Dönüşümü, Kurumsal İletişim 2.0 Odağında Seo ve Kurumsal İletişimde İçerik Planlamanın Önemi başlıklı konferanslarda kullanılan slaytları incelemek ve indirmek için Branding Türkiye’nin SlideShare hesabını takip edebilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.