Kurumsal İletişim 2.0 Etkinlik Notları (Ankara)

Dijital dünyanın marka mecrası Branding Türkiye’nin etkinlik odaklı alt markası “Branding Türkiye I Etkinlik” tarafından 20 Mayıs’ta Via Tower’ın mekân sponsorluğunda kurumsal iletişim uzmanlarına özel olan ücretsiz bir eğitim gerçekleştirildi. Etkinliğin teması “Kurumsal İletişim 2.0” olurken etkinliğin amacı kurumsal iletişim departmanının ve uzmanlarının dijital pazarlama dinamiklerine adaptasyonu hakkında bir farkındalık sağlamaktı.

Bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve fayda odaklı yeni nesil bir mecra olan Branding Türkiye, yalnızca içerik odaklı bir yapılanma olmayıp alt markası olan “Branding Türkiye I Etkinlik” aracılığıyla bütünleşik pazarlamanın kapsamına giren tüm alanlarda zirve ve etkinlikler düzenlemektedir.

Her ay farklı bir üniversitede gerçekleştirilen ve sektör profesyonelleriyle üniversite öğrencilerini buluşturmayı hedefleyen ücretsiz zirvelerin yanı sıra sektör profesyonellerine yönelik ücretsiz etkinlikler de kurgulayan Branding Türkiye I Etkinlik, 20 Mayıs 2018 Pazar günü Via Tower’ın mekan sponsorluğunda Ankara’da, kurumsal iletişim uzmanlarına yönelik “Kurumsal İletişim 2.0” temalı bir eğitim gerçekleştirdi.

İlki 21 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilen “Kurumsal İletişim 2.0 Eğitimi” yoğun ilgi nedeniyle tekrarlandı. Tek fark, etkinliğin bu defa İstanbul’da yerine Ankara’da yapılmış olmasıydı.

Via Tower’ın mekan sponsorluğunda gerçekleştirilen “Kurumsal İletişim 2.0 Eğitimi”nin konuşmacıları arasında Branding Türkiye’nin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam, SEO Ajans İstanbul Kurucusu ve Genel Müdürü Salih Gedikli ile Dijital Pazarlama & İçerik Pazarlama Uzmanı, Growth Hacker Aykut Öçal yer aldı.


Dipnot: G4A Studio&Workshops Kurucusu Sercan Yılmaz rahatsızlığı nedeniyle Kurumsal İletişim 2.0 etkinliğinde konuşmacı olarak yer alamamış Sercan Yılmaz’ın yerine Aykut Öçal konuşmacı olarak sahneye çıkmıştır.


Dikkat Çeken Noktalar

Via Tower‘daki etkinlikte öncelikle sahneye Branding Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam çıktı. Sağlam, “Dijitalleşme Ve Kurumsal İletişimin Dönüşümü” başlıklı konuşmasında kurumsal iletişimin dijitalleşme sürecinde dikkat edilmesi gerekenlerden bahsetti. Buna ek olarak Mürsel Ferhat Sağlam, kavramların önemine değinirken “nedir” yerine “ne değildir“e dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

“Dijital pazarlama ne değildir?”, “Marka yönetimi ne değildir?” gibi konu başlıkları çerçevesinde meselelerin “ne değildir”ine odaklanan Sağlam’ın değindiği bir diğer nokta kurum içi eğitimlerin niteliği ve niceliğiydi.

Mürsel Ferhat Sağlam’ın ardından kürsüye çıkan SEO Ajans İstanbul Kurucusu ve Genel Müdürü Salih Gedikli, kurumsal iletişim 2.0 için SEO’nun neden önemli olduğundan bahsetti. Öncelikle kavramın teknik boyutu üzerine kısa bir giriş yapan Salih Gedikli, konuşmasının devamında SEO’nun yalnızca dijital pazarlamada değil kurumsal iletişimde de önemli bir parametre olduğuna değindi. Dijital pazarlamada her şeyin bir web sitesiyle başladığı vurgusunu yapan Gedikli, kurumsal iletişim sürecinde de iyi optimize edilmiş ve kullanıcı deneyimini önemseyen web sitelerinin işletmeleri rekabet yarışında başarılı kıldığını anlattı.

Etkinliğin üçüncü ve son bölümünde konuşmasını yapmak üzere sahneye dijital pazarlama alanında kariyer yapan ve içerik pazarlama uzmanı olan Aykut Öçal çıktı. Kurumsal iletişim 2.0’da içeriğin öneminin büyük olduğunu vurgulayan bir konuşma yapan Öçal, içerik pazarlamaya dair farkındalık taşıyan bir konuşma gerçekleştirirken, anlatımını örnek çalışmalarla zenginleştirdi.

Markaların içerik pazarlama sayesinde hem algı hem de kitle kazandığına değinen Aykut Öçal, kurumsallaşmak isteyen firmaların içerik pazarlamayı önemsemesi gerektiğini vurguladı.

Bol Hediyeli Zirve

Via Tower‘ın mekan sponsorluğundaki “Kurumsal İletişim 2.0” etkinliğine katılan davetlilere etkinliğin sponsorları arasında yer alan Outliers Notebook tarafından özel bir defter ve kalem hediye edildi. Mikrodalga fırına atıldığında içerisindeki tüm yazılanların silindiği bu inovatif ürüne katılımcıların ilgisi ve beğenisi büyüktü.

Etkinliğin diğer bir sponsoru Fijital Akademi ise katılımcılara Haziran, Temmuz, Ağustos 2018 tarihlerinde Fijital Akademi’de açılacak olan herhangi bir eğitimde kullanılmak üzere %30 oranında indirim çeki hediye etti.

Network Fırsatı

Ankara’nın en değerli markalarının kurumsal iletişim uzmanlarının katılımcı olarak yer aldığı etkinlik boyunca verilen kahve molalarında konuşmacılarla bizzat tanışma ve onlara merak ettikleri soruları yöneltme imkanı bulan katılımcılar, etkinlik bitiminde de network fırsatı yakaladı.

Ankara basını tarafından ilgiyle takip edilen Kurumsal İletişim 2.0 etkinliği çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

Etkinlikten Kareler

Slaytlar

Dijitalleşme Ve Kurumsal İletişimin Dönüşümü

Kurumsal İletişim 2.0 Odağında SEO

Kurumsal İletişim ve İçerik Planlaması

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir