Branding Türkiye Etkinlik, 20 Mayıs’ta Via Tower’ın mekan sponsorluğunda kurumsal iletişim uzmanlarına özel olan bir etkinlik gerçekleştirdi. İşte Kurumsal İletişim 2.0 etkinlik notları!

Etkinliğin teması kurumsal iletişimin dijiatalleşmesiydi. Etkinliğin temel amacı ise kurumsal iletişim departmanının ve uzmanlarının dijital pazarlama dinamiklerine adaptasyonu hakkında farkındalık sağlamaktı.

Bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, fayda odaklı yeni nesil bir mecra olan Branding Türkiye, yalnızca içerik odaklı bir yapılanma değil. Branding Türkiye aynı zamanda etkinlik odaklı alt markası Branding Türkiye Etkinlik aracılığıyla bütünleşik pazarlamanın kapsamına giren alanlarda zirve ve etkinlikler düzenlemektedir.

Kurumsal İletişim 2.0 Etkinliği

Branding Türkiye Etkinlik, her ay farklı bir üniversitede gerçekleştirdiği zirvelerin yanı sıra sektör profesyonellerine yönelik ücretsiz etkinlikler de kurguluyor. En son 20 Mayıs 2018 Pazar günü Ankara’da Via Tower’ın mekan sponsorluğunda “Kurumsal İletişim 2.0” temalı bir etkinlik gerçekleştirdi.

İlki 21 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilen etkinliğe gösterilen yoğun ilgi nedeniyle etkinlik aynı isim ve konseptte tekrarlandı. Tek fark, etkinlik bu defa İstanbul’da değil, Ankara’da yapıldı.

Kurumsal İletişim 2.0 Etkinlik Notları

Via Tower’ın mekan sponsorluğunda gerçekleştirilen “Kurumsal İletişim 2.0 Etkinliği”nin konuşmacıları arasında birbirinden değerli isimler vardı. Bu isimler sırasıyla; Branding Türkiye’nin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam, SEO Ajans İstanbul Kurucusu ve Genel Müdürü Salih Gedikli ile Dijital Pazarlama & İçerik Pazarlama Uzmanı Aykut Öçal‘dı.


Dipnot: G4A Studio&Workshops Kurucu Ortağı Sercan Yılmaz rahatsızlığı nedeniyle Kurumsal İletişim 2.0 etkinliğinde konuşmacı olarak yer alamamış Sercan Yılmaz’ın yerine G4A Studio’dan ekip arkadaşı Aykut Öçal konuşmacı olarak sahneye çıkmıştır.


Dikkat Çeken Noktalar

Via Tower‘daki etkinlikte öncelikle sahneye Branding Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam çıktı. Sağlam, “Dijitalleşme Ve Kurumsal İletişimin Dönüşümü” başlıklı bir konuşma gerçekleştirerek kurumsal iletişimin dijitalleşme sürecinde dikkat edilmesi gerekenlerden bahsetti. Buna ek olarak Sağlam, kavramların önemine de değindi. Ve “nedir” yerine “ne değildir“e dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

“Dijital pazarlama ne değildir?”“Marka yönetimi ne değildir?” gibi konu başlıkları çerçevesinde meselelerin “ne değildir”ine odaklanan Sağlam’ın değindiği bir diğer nokta kurum içi eğitimlerin niteliği ve niceliğiydi.

Mürsel Ferhat Sağlam’ın ardından kürsüye çıkan SEO Ajans İstanbul Kurucusu ve Genel Müdürü Salih Gedikli, kurumsal iletişim 2.0 için SEO’nun neden önemli olduğundan bahsetti. Öncelikle kavramın teknik boyutu üzerine kısa bir giriş yapan Salih Gedikli, konuşmasının devamında SEO’nun yalnızca dijital pazarlamada değil kurumsal iletişimde de önemli bir parametre olduğuna değindi. Dijital pazarlamada her şeyin bir web sitesiyle başladığı vurgusunu yapan Gedikli, kurumsal iletişim sürecinde de iyi optimize edilmiş ve kullanıcı deneyimini önemseyen web sitelerinin işletmeleri rekabet yarışında başarılı kıldığını anlattı.

Etkinliğin üçüncü ve son bölümünde konuşmasını yapmak üzere sahneye dijital pazarlama alanında kariyer yapan ve içerik pazarlama uzmanı olan Aykut Öçal çıktı. Kurumsal iletişim 2.0’da “içerik” olgusunun önemini vurgulayan bir konuşma yapan Öçal, içerik pazarlamaya dair farkındalık taşıyan bir konuşma gerçekleştirirken, anlatımını örnek çalışmalarla zenginleştirdi.

Markaların içerik pazarlama sayesinde hem algı hem de kitle kazandığına değinen Aykut Öçal, kurumsallaşmak isteyen firmaların içerik pazarlamayı önemsemesi gerektiğini vurguladı.

Bol Hediyeli Zirve

Via Tower‘ın mekan sponsorluğundaki “Kurumsal İletişim 2.0” etkinliğine katılan davetlilere etkinliğin sponsorları arasında yer alan Outliers Notebook tarafından özel bir defter ve kalem hediye edildi. Mikrodalga fırına atıldığında içerisindeki tüm yazılanların silindiği bu inovatif ürüne katılımcıların ilgisi ve beğenisi büyüktü.

Etkinliğin diğer bir sponsoru Fijital Akademi idi. Firma, katılımcılara Haziran, Temmuz, Ağustos 2018 tarihlerinde Fijital Akademi’deki herhangi bir eğitimde kullanılabilecek %30 oranında indirim çeki hediye etti.

Network Fırsatı

Ankara’nın en değerli markalarının kurumsal iletişim uzmanlarının katıldığı etkinlik boyunca katılımcılar birçok kez network fırsatı buldu. Özellikle kahve molalarında konuşmacılarla bizzat tanışan ve onlara merak ettiklerini yönelten katılımcılar, etkinlik bitiminde de networke devam etti.

Ankara basını tarafından ilgiyle takip edilen Kurumsal İletişim 2.0 etkinliği çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

Etkinlikten Kareler

Kurumsal İletişim Etkinliği - Ankara Toplu Fotoğraf

Kurumsal İletişim Etkinliği - Ankara - 2

Kurumsal İletişim Etkinliği - Ankara Salih Gedikli

Kurumsal İletişim Etkinliği - Ankara - Aykut Öçal

Mürsel Ferhat Sağlam Via Flat Konferans

Salih Gedikli Ankara Etkinlik

Mürsel Ferhat Sağlam Ankara Etkinlik

Slaytlar

Dijitalleşme Ve Kurumsal İletişimin Dönüşümü, Kurumsal İletişim 2.0 Odağında SEO, Kurumsal İletişim ve İçerik Planlaması başlıklı konuşmalara dair sunumları mobil veya masaüstü cihazınıza indirmek için Branding Türkiye’nin SlideShare hesabını takip edebilirsiniz. 


💡 Kurumsal İletişim Nerede Biter

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.