Arka Kapak

Koronavirüs Sonrası İş Hayatı Raporu

Mürsel Ferhat Sağlam ve Serenay Palabıyık tarafından hazırlanan Koronavirüs Sonrası İş Hayatı Raporu adlı raporun arka kapak metni;

Türkiye’de ilk Koronavirüs vakasının görülmesinden sonra kamu ve özel sektör kuruluşları tarafından sosyal mesafeyi sağlamak ve virüsün yayılımını engellemek amacıyla bir takım önlemler alındı.

Koronavirüs Tedbirleri şeklinde kavramsallaşan bu önlemlerden biri de “Uzaktan Çalışma”/“Home Office” çalışma sistemiydi. Bu süreçte; Branding Türkiye tarafından rastgele seçilimle gerçekleştirilen anket çalışması ise 500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla tamamlanmış olup bu anket neticesinde “Koronavirüs Sonrası İş Hayatı” odağında çalışma biçimi ile ilgili genel durum ve beklentiler analiz edilmiştir.

Koronavirüs Sonrası İş Hayatı Araştırması adlı bu çalışmanın kapsamı; ayırt edici faktörler (sektör, gelir düzeyi, eğitim durumu, mevki pozisyon vs.) baz alınmaksızın “çalışan” statüsündeki bütün iş dünyası profesyonellerinin pandemi öncesi çalışma biçimini (tam zamanlı, home office) öğrenmek, pandemi süreci boyunca tutumunu (uzaktan çalışmaya adapte oldu / uyum sağlayamadı) tespit etmek ve pandemi sonrası planını (çalışma şeklini değiştirmek) anlamak şeklindedir. Bu çalışma kapsamında ayrıca; çalışanların karantina sonrası yeni çalışma biçimlerine ilişkin kararları uygulamak için hangi planı yaptıklarını (iş kurma, eğitim / oryantasyon alma vs.) öğrenmek de hedeflenmiştir.

Kitabın Özellikleri

Yayınevi:  Branding Türkiye Yayınları

Çevirmen:

Yayın Tarihi: 13.07.2020

ISBN:

Baskı Sayısı: E-Kitap

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 26

Cilt Tipi: Karton Kapak

Kağıt Cinsi: E-Kitap

Boyut: 21 x 12 cm

Yazar Hakkında I Mürsel Ferhat Sağlam

Mürsel Ferhat Sağlam, 16 Nisan 1989 İstanbul doğumludur. Namık Kemal Üniversitesi Halkla İlişkiler & Tanıtım Bölümü, Beykent Üniversitesi Tarih Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Beykent Üniversitesi’nde Tarih alanında yüksek lisans yapmıştır. Akademik kariyerine Halkla İlişkiler ve Reklamcılık alanında doktora seviyesinde devam etmektedir.

Türkiye’nin ilk Dijital Markalaşma Ajansı “Ajans Paradise” (2012), ve Türkiye’nin en çok okunan Bütünleşik Pazarlama Mecrası “Branding Türkiye” (2018) Mürsel Ferhat Sağlam’ın girişimleri arasında yer almaktadır.

Bunlara ek olarak birçok üniversite ve yatırım ağında danışma kurulunda mentor olarak bulunan Mürsel Ferhat Sağlam, hem girişimcilere hem de yatırımcılara strateji danışmanlığı yapmaktadır. KOBİ’lere ve internet girişimcilerine ise büyüme pazarlaması odağında danışmanlık veren Sağlam, yaptığı çalışmalarla ekosistemin gelişmesine ve büyümesine katkı sağlamasıyla bilinmektedir.

“Mürsel Ferhat Sağlam”ın hikâye, roman, şiir, eleştiri, deneme, araştırma, akademik, reklam, marka, pazarlama, sektörel olmak üzere farklı türlerde yayınlanmış kitapları bulunmaktadır. Ulusal ve uluslar arası birçok mecrada uzmanlık alanlarıyla ilgili çeşitli makaleler yazmış olan Sağlam, kamu ve özel sektördeki kurumlara sosyal medya iletişimi, içerik pazarlaması, stratejik marka yönetimi, girişimcilik, online itibar yönetimi, dijital kriz yönetimi ve dijital markalaşma konularında eğitimler ve konferanslar vermektedir.

“Dijital Markalaşma”yı kavramsallaştırarak sosyal bilimlere ve iletişim literatürüne kazandıran Mürsel Ferhat Sağlam, bu alanda yazdığı makale ve kitaplarla, eğitim ve konferanslarla sektörün tüm dinamiğini yeniden yorumlamıştır. Dijital Markalaşma Eğitimi ise yüksek lisans formatında Mürsel Ferhat Sağlam hazırlanıp resmi mercilerce tescillenerek Dijital Markalaşma kavramının akademik düzeyde sürdürülebilirliği sağlanmıştır. Mürsel Ferhat Sağlam tarafından kavramsallaştırılan diğer terimler ise; 3F Fenomeni, Kurumsal İletişim 2.0, şeklindedir.

“Mürsel Ferhat Sağlam”ın Yayınlanmış Kitapları

 • Günübirlik Sonsuzluk (Hikâye – 2011)
 • Var Say (Roman 2013)
 • Raygan (Roman – 2014)
 • Aşkzade (Hikâye / Deneme – 2016)
 • Stratejik Marka Yönetimi (Pazarlama / Marka – 2017)
 • Dijital Markalaşma (Pazarlama / Marka – 2020)
 • Koronavirüs Sonrası İş Hayatı Raporu (Araştırma – 2020)

“Mürsel Ferhat Sağlam”ın Yayına Hazırlanan Kitapları

 • A’dan Z’ye Marka Yönetimi
 • A’dan Z’ye Sosyal Medya
 • Marka Konuşmaları
 • Reklamcılığın Akademisyencesi
 • Yeni Nesil Ekonomi Ve Girişimcilik

Yazar Hakkında I Serenay Palabıyık

Serenay Palabıyık, 2 Kasım 1993 Almanya doğumludur. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İşletme Bölümü’nü Onur Belgesi ile tamamlamıştır. Aynı zamanda Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Pazarlama Bilim Dalı Yüksek Lisans mezunudur. Master sürecinde “Web Sitelerinin Kullanılabilirliği: Alışveriş Sitelerinin Göz İzleme Yöntemiyle Karşılaştırılması” konulu tez çalışması yaparak nöropazarlama alan yazınına katkı sağlamıştır.

Tez çalışması sürecinde İngiltere tabanlı bir şirkette Neuromarketing Uzmanlığı Eğitimi almış olup eğitimini başarı ile tamamlaması sonucunda aynı şirket bünyesinde 1 yıl Neuromarketing Uzmanı olarak hizmet vermiştir.

Serenay Palabıyık; pazarlama ve nöropazarlama alanında danışmanlık hizmeti sağlamasının yanı sıra nöropazarlama alanında başvurulan yöntemlerden biri olan yüz okuma eğitimini tamamlayarak yüz okuma eğitmenliği vasfını kazanmış ve birebir eğitim vermeye başlamıştır. Akademik alanda sahip olduğu başarı, deneyim ve okuma aşkı ise Akademik Koçluk hizmetine başlamasına ortam sağlamıştır.

Palabıyık, kısa bir süre önce dijital dünyanın marka mecrası mottosuna sahip, bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye ailesine dâhil olmuş ve uzmanlık alanına dair makalelerini okuyucular ile paylaşmaya başlamıştır. Serenay Palabıyık aynı zamanda Dijital Markalaşma Eğitimi I DME eğitmenidir.

“Serenay Palabıyık”ın Yayınlanmış Kitapları

 • Koronavirüs Sonrası İş Hayatı Raporu (Araştırma – 2020)
Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.