Yeni tip Korona Virüs (COVID-19) ile alakalı Türkiye’deki güncel durumu ele aldığımız “Korona Virüs Gündemi” temalı yazı dizisinde bugün 9 Nisan 2020 tarihindeki mevcut durumu aktaracağız.

Çin’in Wuhan şehrinde başlayıp birkaç ay içerisinde tüm dünyaya yayılan ve küresel bir salgına dönüşen Korona (Corona) Virüs tehlikesi devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak tanımlanan yeni tip Korona Virüs, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir numaralı gündem.

Biz de salgına dair son durumu ve mevcut rakamları aktarmak üzere her gün “Korona Virüs Gündemi” temalı bir yazı paylaşıyoruz. Böylece son 24 saatte Covid-19’a dair neler olup bittiğini aktarma şansımız oluyor.

Fahrettin Koca Basın Açıklaması

Her akşam saat 19:30 sularında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, salgın ile ilgili 24 saatteki mevcut durumu paylaşmak üzere basın toplantısı düzenliyor. Veya Twitter üzerinden konuyla ilgili açıklama yapıyor. Böylece tüm Türkiye, Korona Virüs’e dair son istatistikleri en yetkili ağızdan duyma şansına sahip oluyor. Biz de bu bilgileri derleyerek her akşam “Korona Virüs Gündemi”nde sizlere aktarıyoruz.

Korona Virüs Gündemi (9 Nisan 2020)

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün yaptığı açıklamada Türkiye’de bugün 4.056 kişinin daha Korona Virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Son 24 saatte Covid-19 nedeniyle vefat edenlerin sayısı ise 96 olarak açıklandı.

Bakan Koca, Twitter’dan yaptığı açıklamada evde kalmanın önemine değindi. Sağlık Bakanı’nın konuya ilişkin detaylı açıklaması şöyle;

Artan test sayımıza rağmen vaka artış hızı düşme eğiliminde. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Evde kalalım.”

Rakamlarla Covid-19

9 Nisan 2020 itibariyle toplam Covid-19 (Corona Virus) durumu şöyle;

Toplam Test Sayısı: 276.338

Toplam Vaka Sayısı: 42.282

Toplam Vefat Sayısı: 908

Toplam Yoğun Bakım Hasta Sayısı: 1.552

Toplam Entübe Hasta Sayısı: 1.017

Toplam İyileşen Hasta Sayısı: 2.142

Korona Virüs 9 Nisan 2020

9 Nisan 2020 itibariyle son 24 saatte COVID-19 (Corona Virus) durumu şöyle;

Bugünkü Test Sayısı: 28.578

Bugünkü Vaka Sayısı: 4.056

Bugünkü Vefat Sayısı: 96

Bugünkü İyileşen Sayısı: 296

Bugüne Dair Önemli Detaylar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasındaki önemli kısımlar ile son 24 saat içerisinde Korona Virüs’e dair önemli gördüğümüz gelişmeleri manşetler halinde sizler için sıraladık;

  • Hastalardan 296’sı daha şifa buldu.
  • Taburcu olan toplam hasta sayısı 2.142’ye ulaştı
  • Sağlık Bakanı “Günlük 30.000 test hedefimize ulaşmak üzereyiz.” şeklinde açıklama yaptı.

Covid-19 ile ilgili mevcut durumu aktardığımız Korona Virüs Gündemi başlıklı yazı dizisinin 9 Nisan 2020 ile ilgili bölümünü sizlerle paylaştık. Tek dileğimiz bu yazı dizisini bir an önce bitirmek. Umarız ki hiç vaka ve vefat haberinin olmayacağı günlere bir an önce ulaşırız. Ve bir daha bu haberi yazmak zorunda kalmayız.


💡 Korona Virüs Gündemi (8 Nisan 2020)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.