Yeni tip Korona Virüs (COVID-19) ile alakalı Türkiye’deki güncel durumu ele aldığımız “Korona Virüs Gündemi” temalı yazı dizisinde bugün 8 Nisan 2020 tarihindeki mevcut durumu aktaracağız.

Çin’in Wuhan şehrinde başlayıp birkaç ay içerisinde tüm dünyaya yayılan ve küresel bir salgına dönüşen Korona (Corona) Virüs tehlikesi devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak tanımlanan yeni tip Korona Virüs, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir numaralı gündem.

Biz de salgına dair son durumu ve mevcut rakamları aktarmak üzere her gün “Korona Virüs Gündemi” temalı bir yazı paylaşıyoruz. Böylece son 24 saatte Covid-19’a dair neler olup bittiğini aktarma şansımız oluyor.

Fahrettin Koca Basın Açıklaması

Her akşam saat 19:30 sularında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, salgın ile ilgili 24 saatteki mevcut durumu paylaşmak üzere basın toplantısı düzenliyor. Veya Twitter üzerinden konuyla ilgili açıklama yapıyor. Böylece tüm Türkiye, Korona Virüs’e dair son istatistikleri en yetkili ağızdan duyma şansına sahip oluyor. Biz de bu bilgileri derleyerek her akşam “Korona Virüs Gündemi”nde sizlere aktarıyoruz.

Korona Virüs Gündemi (8 Nisan 2020)

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün yaptığı açıklamada Türkiye’de bugün 4.117 kişinin daha Korona Virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Son 24 saatte Covid-19 nedeniyle vefat edenlerin sayısı ise 87 olarak açıklandı.

Bakan Koca, Twitter’dan yaptığı açıklamada evde kalmanın önemine değindi. Sağlık Bakanı’nın konuya ilişkin detaylı açıklaması şöyle;

Başarımız izolasyona bağlı. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım”

Rakamlarla Covid-19

8 Nisan 2020 itibariyle toplam Covid-19 (Corona Virus) durumu şöyle;

Toplam Test Sayısı: 247.768

Toplam Vaka Sayısı: 38.226

Toplam Vefat Sayısı: 812

Toplam Yoğun Bakım Hasta Sayısı: 1.492

Toplam Entübe Hasta Sayısı: 995

Toplam İyileşen Hasta Sayısı: 1.846

Korona Virüs 8 Nisan 2020

8 Nisan 2020 itibariyle son 24 saatte COVID-19 (Korona Virüs) durumu şöyle;

Bugünkü Test Sayısı: 24.900

Bugünkü Vaka Sayısı: 4.117

Bugünkü Vefat Sayısı: 87

Bugünkü İyileşen Sayısı: 264

Bugüne Dair Önemli Detaylar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasındaki önemli kısımlar ile son 24 saat içerisinde Korona Virüs’e dair önemli gördüğümüz gelişmeleri manşetler halinde sizler için sıraladık;

  • Ülkemizde koronavirüs kaynaklı can kaybı 812’ye yükseldi.
  • Tedaviye cevap verip koronavirüsü yenen hastaların toplam sayısı 1846 oldu.
  • Türkiye, Kovid-19 salgını ile mücadele amacıyla Balkan ülkeleri Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Bosna-Hersek ve Kosova’ya tıbbi yardım gönderdi.
  • İşten çıkarma 3 ay yasaklanıyor. İşveren çalışanlarını ücretsiz izne çıkarabilecek.

Covid-19 ile ilgili mevcut durumu aktardığımız Korona Virüs Gündemi başlıklı yazı dizisinin 8 Nisan 2020 ile ilgili bölümünü sizlerle paylaştık. Tek dileğimiz bu yazı dizisini bir an önce bitirmek. Umarız ki hiç vaka ve vefat haberinin olmayacağı günlere bir an önce ulaşırız. Ve bir daha bu haberi yazmak zorunda kalmayız.


💡 Korona Virüs Gündemi (7 Nisan 2020)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.