Yeni tip Korona Virüs (COVID-19) ile ilgili Türkiye’deki son durumu değerlendirdiğimiz “Korona Virüs Gündemi” yazı dizisinde bugün 6 Nisan 2020 tarihindeki mevcut durumu aktaracağız.

Çin’in Wuhan şehrinde başlayıp birkaç ay içerisinde tüm dünyaya yayılan ve küresel bir salgına dönüşen Korona (Corona) Virüs tehlikesi devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak tanımlanan yeni tip Korona Virüs, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir numaralı gündem.

Biz de salgına dair son durumu ve mevcut rakamları aktarmak üzere her gün “Korona Virüs Gündemi” temalı bir yazı paylaşıyoruz. Böylece son 24 saatte Covid-19’a dair neler olup bittiğini aktarma şansımız oluyor.

Fahrettin Koca Basın Açıklaması

Her akşam saat 19:30 sularında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, salgın ile ilgili 24 saatteki mevcut durumu paylaşmak üzere basın toplantısı düzenliyor. Böylece tüm Türkiye Covid-19’a dair son istatistikleri en yetkili ağızdan duymuş oluyor. Biz de bu bilgileri derleyerek “Korona Virüs Gündemi”nde sizlere aktarıyoruz.

Korona Virüs Gündemi (6 Nisan 2020)

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün yaptığı açıklamada Türkiye’de bugün 3.148 kişinin daha Korona Virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Son 24 saatte Covid-19 nedeniyle vefat edenlerin sayısı ise 75 olarak açıklandı.

Bakan Koca, Twitter’da yaptığı açıklamada evde kalmanın önemine vurgu yaptı. Ayrıca iyileşen hasta sayısına da değinen Sağlık Bakanı’nın konuya ilişkin paylaşımı şöyle;

“İyileşen hasta sayımızdaki artış hızı devam ediyor. Artan test sayısına göre vaka sayısındaki artış düşük seyrediyor.”

Rakamlarla Covid-19

6 Nisan 2020 itibariyle toplam Covid-19 (Corona Virus) durumu şöyle;

Toplam Test Sayısı: 202.845

Toplam Vaka Sayısı: 30.217

Toplam Vefat Sayısı: 649

Toplam Yoğun Bakım Hasta Sayısı: 1.415

Toplam Entübe Hasta Sayısı: 966

Toplam İyileşen Hasta Sayısı: 1.326

Korona Virüs 6 Nisan 2020

6 Nisan 2020 itibariyle son 24 saatte COVID-19 (Korona Virüs) durumu şöyle;

Bugünkü Test Sayısı: 21.400

Bugünkü Vaka Sayısı: 3.148

Bugünkü Vefat Sayısı: 75

Bugünkü İyileşen Sayısı: 284

Bugüne Dair Önemli Detaylar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasındaki önemli kısımlar ile son 24 saat içerisinde Korona Virüs’e dair önemli gördüğümüz gelişmeleri manşetler halinde sizler için sıraladık;

  • Bakan Koca, Korona Virüs’ün, gücünü temas ortamından aldığını hatırlattı.
  • 30 büyükşehir ile Zonguldak’a araç giriş çıkışı belli istisnalar haricinde durduruldu.
  • PTT ve e-devlet aracılığıyla talep eden tüm vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı başladı.
  • Para ile maske satışı yasaklandı.
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Hastalığı yayma tehlikesi olan bina, sokak, cadde, köy, mahalle, belde ve hatta ilçe düzeyindeki kimi yerleri tümüyle karantinaya alıyoruz.” şeklinde konuştu.
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe’deki hastanelere ilişkin, “Bunları 45 gün içerisinde bitireceğiz ve tamamıyla halkın hizmetine sunacağız.” dedi.

Covid-19 ile ilgili mevcut durumu aktardığımız Korona Virüs Gündemi başlıklı yazı dizisinin 6 Nisan 2020 ile ilgili bölümünü sizlerle paylaştık. Tek dileğimiz bu yazı dizisini bir an önce bitirmek. Umarız ki hiç vaka ve vefat haberinin olmayacağı günlere bir an önce ulaşırız. Ve bir daha bu haberi yazmak zorunda kalmayız.


💡 Korona Virüs Gündemi (5 Nisan 2020)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.