Yeni tip Korona Virüs (Kovid-19) ile alakalı Türkiye’deki güncel durumu ele aldığımız “Korona Virüs Gündemi” temalı yazı dizisinde bugün 6 Mayıs 2020 tarihindeki mevcut durumu aktaracağız.

Çin’in Wuhan şehrinde başlayıp kısa sürede bütün dünyaya yayılan ve küresel bir salgına dönüşen Kovid-19 tehlikesi sürüyor. Diğer bir deyişle Dünya Sağlık Örgütü‘nün “Pandemi” ilan ettiği yeni tip Korona Virüs, hala bütün dünyanın bir numaralı gündemi!

Biz de salgına dair güncel durumu ve mevcut istatistikleri aktarmak üzere her gün “Korona Virüs Gündemi” temalı bir içerik paylaşıyoruz. Böylece son 24 saatte salgına dair neler olup bittiğini aktarma şansımız oluyor.

Fahrettin Koca Basın Açıklaması

Her akşam saat 19:30 sularında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, salgın ile ilgili 24 saatteki mevcut durumu paylaşmak üzere basın toplantısı düzenliyor. Veya Twitter üzerinden konuyla ilgili açıklama yapıyor. Böylece tüm Türkiye, Korona Virüs’e dair son istatistikleri en yetkili ağızdan duyma şansına sahip oluyor. Biz de bu bilgileri derleyerek her akşam “Korona Virüs Gündemi”nde sizlere aktarıyoruz.

Korona Virüs Gündemi (6 Mayıs 2020)

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Türkiye’de bugün 2.253 kişinin daha Korona Virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle vefat edenlerin sayısı ise 64 olarak açıklandı.

Bakan Koca, Twitter’dan yaptığı açıklamada yoğun bakım hasta sayısındaki azalmaya dikkat çekti. Sağlık Bakanı’nın konuya ilişkin detaylı açıklaması şöyle;

“Yoğun bakıma ve solunum cihazına ihtiyaç duyan hasta sayısı azaldı. Yeni vaka sayısında, sokağa çıkma kısıtına ara verilen günlerden kaynaklanan, beklenen sınırlar içinde bir artış oldu. Virüs bulduğu her fırsatı kullanıyor. Tedbirlere mutlaka uymalıyız.”

Kovid-19 İstatistikleri

6 Mayıs 2020 itibariyle toplam Covid-19 (Korona Virüs) durumu şöyle;

Toplam Test Sayısı: 1.234.724

Toplam Vaka Sayısı: 131.744

Toplam Vefat Sayısı: 3.584

Toplam Yoğun Bakım Hasta Sayısı: 1.278

Toplam Entübe Hasta Sayısı: 669

Toplam İyileşen Hasta Sayısı: 78.202

Korona Virüs Günlük Tablo 6 Mayıs 2020

6 Mayıs 2020 itibariyle son 24 saatte Covid-19 (Korona Virüs) durumu şöyle;

Bugünkü Test Sayısı: 30.303

Bugünkü Vaka Sayısı: 2.253

Bugünkü Vefat Sayısı: 64

Bugünkü İyileşen Sayısı: 4.917

Bugüne Dair Önemli Detaylar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasındaki önemli kısımları manşetler halinde sizler için sıraladık;

  • Yoğun bakıma ve solunum cihazına ihtiyaç duyan hasta sayısı azaldı.
  • Yeni vaka sayısında, sokağa çıkma kısıtına ara verilen günlerden kaynaklanan, beklenen sınırlar içinde bir artış oldu.
  • Virüs bulduğu her fırsatı kullanıyor.
  • Tedbirlere mutlaka uymalıyız

Korona Virüs ile ilgili mevcut durumu aktardığımız Korona Virüs Gündemi başlıklı yazı dizisinin 6 Mayıs 2020 ile ilgili bölümünü sizlerle paylaştık. Tek arzumuz bu yazı dizisini en kısa sürede bitirmek. Umuyoruz ki hiç vaka ve vefat haberinin olmayacağı günlere bir an önce ulaşırız. Ve bir daha bu haberi yazmak zorunda kalmayız.


💡 Korona Virüs Gündemi (5 Mayıs 2020)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.