Yeni tip Korona Virüs (Kovid-19) ile alakalı Türkiye’deki güncel durumu ele aldığımız “Korona Virüs Gündemi” temalı yazı dizisinde bugün 30 Nisan 2020 tarihindeki mevcut durumu aktaracağız.

Çin’in Wuhan şehrinde başlayıp birkaç ay içerisinde tüm dünyaya yayılan ve küresel bir salgına dönüşen Korona (Corona) Virüs tehlikesi devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak tanımlanan yeni tip Korona Virüs, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir numaralı gündem.

Biz de salgına dair son durumu ve mevcut rakamları aktarmak üzere her gün “Korona Virüs Gündemi” temalı bir yazı paylaşıyoruz. Böylece son 24 saatte Covid-19’a dair neler olup bittiğini aktarma şansımız oluyor.

Fahrettin Koca Basın Açıklaması

Her akşam saat 19:30 sularında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, salgın ile ilgili 24 saatteki mevcut durumu paylaşmak üzere basın toplantısı düzenliyor. Veya Twitter üzerinden konuyla ilgili açıklama yapıyor. Böylece tüm Türkiye, Korona Virüs’e dair son istatistikleri en yetkili ağızdan duyma şansına sahip oluyor. Biz de bu bilgileri derleyerek her akşam “Korona Virüs Gündemi”nde sizlere aktarıyoruz.

Korona Virüs Gündemi (30 Nisan 2020)

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Türkiye’de bugün 2.615 kişinin daha Korona Virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle vefat edenlerin sayısı ise 93 olarak açıklandı.

Bakan Koca, Twitter paylaşımında yaptığı açıklamada toplam test sayısına dikkat çekti. Sağlık Bakanı’nın konuya ilişkin detaylı açıklaması şöyle;

“Test sayısında 1 milyonu geçtik. Vaka sayısında artış öngörülebilir seyirde”

Kovid-19 İstatistikleri

30 Nisan 2020 itibariyle toplam Covid-19 (Corona Virus) durumu şöyle;

Toplam Test Sayısı: 1.033.617

Toplam Vaka Sayısı: 120.204

Toplam Vefat Sayısı: 3.174

Toplam Yoğun Bakım Hasta Sayısı: 1.514

Toplam Entübe Hasta Sayısı: 803

Toplam İyileşen Hasta Sayısı: 48.886

Korona Virüs Günlük Tablo 30 Nisan 2020

30 Nisan 2020 itibariyle son 24 saatte Covid-19 (Korona Virüs) durumu şöyle;

Bugünkü Test Sayısı: 42.004

Bugünkü Vaka Sayısı: 2.615

Bugünkü Vefat Sayısı: 93

Bugünkü İyileşen Sayısı: 4.846

Bugüne Dair Önemli Detaylar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasındaki önemli kısımları manşetler halinde sizler için sıraladık;

  • Test sayısında 1 milyonu geçtik.
  • Vaka (Korona Virüs hasta) sayısında artış öngörülebilir seyirde.
  • Solunum desteğine ve yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayısında düşüş, iyileşen hasta sayısında ise artış devam ediyor.
  • Bu noktaya gelmek kolay olmadı. Tedbirde ısrarcı olalım.

Korona Virüs ile ilgili mevcut durumu aktardığımız Korona Virüs Gündemi başlıklı yazı dizisinin 30 Nisan 2020 ile ilgili bölümünü sizlerle paylaştık. Tek arzumuz bu yazı dizisini en kısa sürede bitirmek. Umuyoruz ki hiç vaka ve vefat haberinin olmayacağı günlere bir an önce ulaşırız. Ve bir daha bu haberi yazmak zorunda kalmayız.


💡 Korona Virüs Gündemi (29 Nisan 2020)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.