Korona Virüs Gündemi (17 Mayıs 2020)

Yeni tip Korona Virüs (Kovid-19) ile alakalı Türkiye’deki güncel durumu ele aldığımız “Korona Virüs Gündemi” temalı yazı dizisinde bugün 17 Mayıs 2020 tarihindeki mevcut durumu aktaracağız.

Çin’in Wuhan şehrinde başlayıp çok kısa bir süre içerisinde tüm dünyaya yayılan ve küresel bir salgına dönüşen Kovid-19 tehlikesi sürüyor. Diğer bir ifadeyle Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” ilan ettiği yeni tip Korona Virüs, hala bütün dünyanın bir numaralı gündemi!

Biz de salgına dair güncel durumu ve mevcut istatistikleri aktarmak üzere her gün “Korona Virüs Gündemi” temalı bir içerik paylaşıyoruz. Böylece son 24 saatte salgına dair neler olup bittiğini aktarma şansımız oluyor.

Fahrettin Koca Basın Açıklaması

Her akşam saat 19:30 sularında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, salgın ile ilgili 24 saatteki mevcut durumu paylaşmak üzere basın toplantısı düzenliyor. Veya Twitter üzerinden konuyla ilgili açıklama yapıyor. Böylece bütün Türkiye, Korona Virüs’e dair güncel istatistikleri en yetkili ağızdan duyma şansına sahip oluyor. Biz de bu bilgileri derleyerek her akşam “Korona Virüs Gündemi”nde sizlere aktarıyoruz.

Korona Virüs Gündemi (17 Mayıs 2020)

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu. Twitter hesabından son rakamları paylaşan Bakan Koca Türkiye’de bugün 1.368 kişinin daha Korona Virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle vefat edenlerin sayısı ise 44 olarak açıklandı.

Bakan Koca, Twitter’dan yaptığı açıklamada yeni vaka sayısına dikkat çekti. Sağlık Bakanı’nın konuya ilişkin detaylı açıklaması şöyle;

“Yeni vaka sayımızda beklenen düzeyde bir düşüş gerçekleşti. Bazı verilerse, genel seyir içinde olağan değişkenlikler gösterdi.”

Kovid-19 İstatistikleri

17 Mayıs 2020 itibariyle toplam Covid-19 (Corona Virus) durumu şöyle;

Toplam Test Sayısı: 1.624.994

Toplam Vaka Sayısı: 149.435

Toplam Vefat Sayısı: 4.140

Toplam Yoğun Bakım Hasta Sayısı: 914

Toplam Entübe Hasta Sayısı: 468

Toplam İyileşen Hasta Sayısı: 109.962

Korona Virüs Günlük Tablo 17 Mayıs 2020

17 Mayıs 2020 itibariyle son 24 saatte Covid-19 (Corona Virus) durumu şöyle;

Bugünkü Test Sayısı: 35.369

Bugünkü Vaka Sayısı: 1.368

Bugünkü Vefat Sayısı: 44

Bugünkü İyileşen Sayısı: 1.825

Bugüne Dair Önemli Detaylar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter‘dan günlük Koronavirüs istatistiklerini paylaşırken bir takım açıklamalarda bulundu. Bakan Koca’nın açıklamaları şöyle;

  • Yeni vaka sayımızda beklenen düzeyde bir düşüş gerçekleşti.
  • Bazı verilerse, genel seyir içinde olağan değişkenlikler gösterdi.
  • Koronavirüsün yayılmasına karşı verdiğimiz mücadelede evde kaldığımız günlerin rolü çok büyük.
  • Yarın ve ertesi gün evde kalalım.

Kovid-19 ile ilgili mevcut durumu aktardığımız Korona Virüs Gündemi başlıklı yazı dizisinin 17 Mayıs 2020 ile ilgili bölümünü sizlerle paylaştık. Tek arzumuz bu yazı dizisini en kısa sürede bitirmek. Umuyoruz ki hiç vaka ve vefat haberinin olmayacağı günlere bir an önce ulaşırız. Ve bir daha bu haberi yazmak zorunda kalmayız.


💡 Korona Virüs Gündemi (16 Mayıs 2020)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir