Yeni tip Korona Virüs (Kovid-19) ile alakalı Türkiye’deki güncel durumu ele aldığımız “Korona Virüs Gündemi” temalı yazı dizisinde bugün 14 Mayıs 2020 tarihindeki mevcut durumu aktaracağız.

Çin’in Wuhan şehrinde başlayıp birkaç ay içerisinde tüm dünyaya yayılan ve küresel bir salgına dönüşen Korona (Corona) Virüs tehlikesi devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak tanımlanan yeni tip Korona Virüs, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir numaralı gündem.

Biz de salgına dair son durumu ve mevcut rakamları aktarmak üzere her gün “Korona Virüs Gündemi” temalı bir yazı paylaşıyoruz. Böylece son 24 saatte Covid-19’a dair neler olup bittiğini aktarma şansımız oluyor.

Fahrettin Koca Basın Açıklaması

Her akşam saat 19:30 sularında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, salgın ile ilgili 24 saatteki mevcut durumu paylaşmak üzere basın toplantısı düzenliyor. Veya Twitter üzerinden konuyla ilgili açıklama yapıyor. Böylece tüm Türkiye, Korona Virüs’e dair son istatistikleri en yetkili ağızdan duyma şansına sahip oluyor. Biz de bu bilgileri derleyerek her akşam “Korona Virüs Gündemi”nde sizlere aktarıyoruz.

Korona Virüs Gündemi (14 Mayıs 2020)

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu. Twitter hesabından son rakamları paylaşan Bakan Koca Türkiye’de bugün 1.635 kişinin daha Korona Virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle vefat edenlerin sayısı ise 55 olarak açıklandı.

Bakan Koca, Twitter’dan yaptığı açıklamada Koronavirüs sonrası yeni hayat tarzına dikkat çekti. Sağlık Bakanı’nın konuya ilişkin detaylı açıklaması şöyle;

“Yeni hayat tarzımız Kontrollü Sosyal Hayat, yani hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1, 5 metre Sosyal Mesafe.”

Kovid-19 İstatistikleri

14 Mayıs 2020 itibariyle toplam Covid-19 (Korona Virüs) durumu şöyle;

Toplam Test Sayısı: 1.508.824

Toplam Vaka Sayısı: 144.749

Toplam Vefat Sayısı: 4.007

Toplam Yoğun Bakım Hasta Sayısı: 963

Toplam Entübe Hasta Sayısı: 508

Toplam İyileşen Hasta Sayısı: 104.030

Korona Virüs Günlük Tablo 14 Mayıs 2020

14 Mayıs 2020 itibariyle son 24 saatte Covid-19 (Korona Virüs) durumu şöyle;

Bugünkü Test Sayısı: 34.821

Bugünkü Vaka Sayısı: 1.635

Bugünkü Vefat Sayısı: 55

Bugünkü İyileşen Sayısı: 2.315

Bugüne Dair Önemli Detaylar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter‘dan günlük Koronavirüs istatistiklerini paylaşırken bir takım açıklamalarda bulundu. Bakan Koca’nın açıklamaları şöyle;

  • Toplam test sayısında 1,5 milyonu geçtik.
  • Yoğun bakım ve entübe hasta sayımız azalmaya devam ediyor.
  • Toplam vaka sayımızda iyileşme oranı %71,8.
  • Yeni hayat tarzımız Kontrollü Sosyal Hayat, yani hep birlikte tedbir.
  • Koşulu: Maske + 1, 5 metre Sosyal Mesafe.

Kovid-19 ile ilgili mevcut durumu aktardığımız Korona Virüs Gündemi başlıklı yazı dizisinin 14 Mayıs 2020 ile ilgili bölümünü sizlerle paylaştık. Tek arzumuz bu yazı dizisini en kısa sürede bitirmek. Umuyoruz ki hiç vaka ve vefat haberinin olmayacağı günlere bir an önce ulaşırız. Ve bir daha bu haberi yazmak zorunda kalmayız.


💡 Korona Virüs Gündemi (13 Mayıs 2020)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.