Yeni tip Korona Virüs (Kovid-19) ile alakalı Türkiye’deki güncel durumu ele aldığımız “Korona Virüs Gündemi” temalı yazı dizisinde bugün 1 Haziran 2020 tarihindeki mevcut durumu aktaracağız.

Çin’in Wuhan şehrinde başlayıp birkaç ay içerisinde tüm dünyaya yayılan ve küresel bir salgına dönüşen Korona (Corona) Virüs tehlikesi devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak tanımlanan yeni tip Korona Virüs, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir numaralı gündem.

Biz de salgına dair son durumu ve mevcut rakamları aktarmak üzere her gün “Korona Virüs Gündemi” temalı bir yazı paylaşıyoruz. Böylece son 24 saatte Covid-19’a dair neler olup bittiğini aktarma şansımız oluyor.

Fahrettin Koca Basın Açıklaması

Her akşam saat 19:30 sularında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, salgın ile ilgili 24 saatteki mevcut durumu paylaşmak üzere basın toplantısı düzenliyor. Veya Twitter üzerinden konuyla ilgili açıklama yapıyor. Böylece tüm Türkiye, Korona Virüs’e dair son istatistikleri en yetkili ağızdan duyma şansına sahip oluyor. Biz de bu bilgileri derleyerek her akşam “Korona Virüs Gündemi”nde sizlere aktarıyoruz.

Korona Virüs Gündemi (1 Haziran 2020)

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu. Twitter hesabından son rakamları paylaşan Bakan Koca Türkiye’de bugün 827 kişinin daha Korona Virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle vefat edenlerin sayısı ise 23 olarak açıklandı.

Bakan Koca, Twitter’dan yaptığı açıklamada iyileşen toplam hasta sayısına dikkat çekti. Sağlık Bakanı’nın konuya ilişkin detaylı açıklaması şöyle;

“İyileşen toplam hasta sayımız 130 bine yaklaştı. Yeni vaka sayımız öngörülen seviyede.”

Kovid-19 İstatistikleri

1 Haziran 2020 itibariyle toplam Covid-19 (Korona Virüs) durumu şöyle;

Toplam Test Sayısı: 2.070.719

Toplam Vaka Sayısı: 164.769

Toplam Vefat Sayısı: 4.563

Toplam Yoğun Bakım Hasta Sayısı: 651

Toplam Entübe Hasta Sayısı: 283

Toplam İyileşen Hasta Sayısı: 128.947

Korona Virüs Günlük Tablo 1 Haziran 2020

1 Haziran 2020 itibariyle son 24 saatte Covid-19 (Korona Virüs) durumu şöyle;

Bugünkü Test Sayısı: 31.525

Bugünkü Vaka Sayısı: 827

Bugünkü Vefat Sayısı: 23

Bugünkü İyileşen Sayısı: 974

Bugüne Dair Önemli Detaylar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter‘dan günlük Koronavirüs istatistiklerini paylaşırken bir takım açıklamalarda bulundu. Bakan Koca’nın açıklamaları şöyle;

  • İyileşen toplam hasta sayımız 130 bine yaklaştı.
  • Yeni vaka sayımız öngörülen seviyede.
  • Solunum desteğine ihtiyaç azalıyor.
  • Gelecek günler, el hijyenine özene; maske + sosyal mesafe kuralının her ikisine uymamıza bağlı.
  • Daha sıkı tedbir daha iyi sonuçtur.

Kovid-19 ile ilgili mevcut durumu aktardığımız Korona Virüs Gündemi başlıklı yazı dizisinin 1 Haziran 2020 ile ilgili bölümünü sizlerle paylaştık. Tek arzumuz bu yazı dizisini en kısa sürede bitirmek. Umuyoruz ki hiç vaka ve vefat haberinin olmayacağı günlere bir an önce ulaşırız. Ve bir daha bu haberi yazmak zorunda kalmayız.


💡 Korona Virüs Gündemi (31 Mayıs 2020)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.