Dünya çapında karantina sürecinin devam etmesi, yüz milyonlarca kişinin evde vakit geçirmesine neden oldu. Ve insanlar bu süreçte puzzle gibi hobi alanlarına yöneldi.  Durum böyle olunca Kodak’tan dünyanın en büyük puzzle’ı geldi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün “Pandemi” ilan ettiği Koronavirüs tehlikesi sürüyor. Hal böyle olunca karantina şartları da devam ediyor. İnsanlar eve kapandığı bu dönemde ise birbirinden farklı hobi alanlarına yöneldi. Bunların başında da puzzle yapmak var. Bu gerçeğe sessiz kalmayan Kodak dünyanın en büyük puzzle’ını yaptı.

Peki bu puzzle kaç parçadan oluşuyor? Puzzle’da hangi görsel(ler) var? Ve en önemlisi de dünyanın en büyük puzzle’ının fiyatı nedir?

Tüm bu sorularla birlikte işte dev puzzle ile ilgili tüm detaylar!

Kodak’tan Dünyanın En Büyük Puzzle’ı

Koronavirüs’ün dünya çapındaki etkisi halen sürüyor. Bu süreçte her ülke farklı karantina uygulamasına geçti. Yetkililer tarafından sosyal mesafenin önemi ise her defasında vurgulanıyor. Durum bu kadar ciddi olunca insanlar evde daha fazla vakit geçirmeye başladı. Diğer bir ifadeyle dışarıda yapılan aktiviteler, yerini evde yapılabilecek aktivitelere bıraktı.

Böyle olunca da herkes yeni bir hobi alanı keşfetmek üzere arayışa girdi. Örneğin kimileri resim çizme yeteneğini konuşturdu, kimileri aşçılığı deneyimledi. Karantina sürecinde fırıncılara taş çıkaran ekmekçilerimiz, balkonlarını sera haline getiren çiftçilerimiz oldu.

Bunların dışında en çok yapılan aktivitelerin başında puzzle yapmak geliyor. Hatta insanlar tek başlarına veya aileleriyle birlikte yaptıkları puzzle’ları sosyal medya paylaşarak adeta bir akım başlattı. Evlerimizde olan ama uzun zamandır kutusunda bekleyen daha doğrusu unutulmaya yüz tutan puzzle’lar Kovid-19 sürecinde yeniden baş tacı edildi.

Özetlemek gerekirse son zamanlarda sosyal medyada en çok paylaşılan içerikler, ev yapımı ekmekler ile tamamlanmış “puzzle”lar oldu. Bu süreci fırsat bilen Kodak ise dünyanın en büyük puzzle’ını yapmak için harekete geçti

Kodak’tan Dev Puzzle

Herkes bir anda puzzle yapmaya başlayınca bu durumu fırsata çeviren Kodak, “dünyanın en büyük puzzle”ını yapmak için çalışmalara başladı. Buna göre şirket tam olarak 51.300 parçadan oluşan dev bir puzzle tasarladı.

Dünyanın 27 Harikası

Kodak, puzzle tutkunları ve karantina günlerini değerlendirmek isteyen herkes için sanat ve el sanatları şirketi olan Cra-Z-Art ile ortaklaşa bir puzzle tasarladı. Kodak’ın hazırladığı bu puzzle dünyanın en büyük puzzle’ı olmaya aday. Zira puzzle toplamda 51.300 parçadan oluşuyor.

Dev puzzle, dünyanın 27 harikasının resimlerinden meydana geliyor. Buna göre 51.300 parçalık puzzle’da Tac Mahal, Fuji Dağı, Colosseum, Tower Bridge ve Ayasofya gibi tüm dünyanın bildiği kültürel değerler var. Bu arada puzzle’ın üzerindeki her bir dünya harikası 1.900 parçadan oluşuyor. Puzzle tamamen birbirine bağlandığında ise, 28.5 x 6.25′lik bir ölçüye ulaşıyor. Puzzle’ın büyüklüğü kadar fiyatı da epey yüksek. Dünyanın en büyük puzzle’ının fiyatı tam 500.99 Dolar


💡 Netflix Aktif Olmayan Hesapları Kapatacak

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.