Türkiye’nin köklü ve lider bilgi teknolojileri şirketi KoçSistem, teknoloji devi  Apple ile 2014’ten beri iş birliği halindeydi. Bu defa iki marka arasında genişletilmiş bir iş birliği söz konusu oldu. Buna göre KoçSistem Apple Yetkili Kurumsal Satıcısı oldu.

KoçSistem ile Apple kapsamlı bir iş birliği gerçekleştirmek üzere anlaştı. Bu arada KoçSistem, 2014 yılından itibaren 2017 yılına kadar Apple’ın “Yetkili Sistem Entegratörü”ydü. İki firma arasında yapılan yeni anlaşmayla iş birliğinin boyutu arttırıldı.

Konuya ilişkin gerçekleştirilen lansmanda kamuoyuyla paylaşılan bilgiye göre bu sene itibariyle KoçSistem, “Apple Authorised Enterprise Reseller (AAER – Apple Yetkili Kurumsal Satıcısı)” unvanı ile faaliyetlerini sürdürecek. Böylece KoçSistem, Türkiye’nin ilk “Apple Yetkili Kurumsal Satıcısı” olma unvanına sahip oldu.

KoçSistem Apple Yetkili Kurumsal Satıcısı Oldu

Türkiye’nin dijital dönüşüm odağında yetkin projelere imza atan firması KoçSistem ile Apple arasında gerçekleştirilen iş birliği, bir lansmanla kamuoyuna duyuruldu. Koç Sistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca lansmanda bir açıklama yaptı ve konuya ilişkin şunları söyledi;

“KoçSistem olarak müşterilerimizin dijital dönüşüm projelerine uzun bir süredir Apple mobil çözüm ve hizmetleri ile uçtan uca destek veriyoruz. Mobil dijital çözüm ve hizmetlerimizi artık AAER kimliğimiz ile müşterilerimize çok daha avantajlı koşullarda sunabileceğiz. Apple Yetkili Sistem Entegratörü olarak Apple ile iş ortaklığımız başladığından bu yana her sene Apple ürün satış ciromuzu ciddi bir şekilde arttırdık.

KoçSistem Dijital Dönüşüme Hazırlandı

Koç Sistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca Koçsistem – Apple iş birliği ile ilgili yaptığı açıklamayı şöyle sürdürdü;

“Apple Yetkili Servis Merkezi’mizin yanı sıra Apple Business Excellence Program dâhilinde gerçekleştirdiğimiz sürekli eğitimler ile satış, pazarlama ve teknik ekiplerin dijital dönüşüme hazır olmalarını sağladık. 2000’li yılların başından bu yana kurumsal mobil uygulamalar geliştiren KoçSistem, mobil cihaz yönetiminden (MDM), kurumsal sosyal ağ platformu Businessline Workplace’e, şirketlerin ve çalışanların mobil yaşam tarzlarını destekleyen birçok yenilikçi çözüme imza atıyoruz. Bunun yanı sıra Apple kullanıcısı müşterilerimize, Apple Tamamlayıcı Hizmet Paketlerimiz ile kurulumdan, danışmanlığa, cihaz yönetiminden konsinye cihaz sağlama hizmetlerine kadar destek vererek iş sürekliliklerini pekiştiriyoruz.”

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.