Arka Kapak

Kitlesel Fonlama

Savaş Ünsal tarafından kaleme alınan Kitlesel Fonlama kitabının arka kapak metni;

  • Projesine inanan gençler
  • Girişimciler, işletmeciler
  • İşlerini geliştirmek isteyenler
  • Yatırımcılar

Bu kitabı (Kitlesel Fonlama) öncelikle, aklındaki fikrine, projesine inanan, ancak gerekli fona ulaşmakta zorlanan gençlerimize yeni bir yol göstermek amacıyla kaleme aldım.

Aynı zamanda girişimcilerimize, mevcut işini geliştirmek isteyen işletmecilere de yepyeni bir bakış açısı sunuyorum.

Bu sektöre girmek isteyen yatırımcılarımız, ülkemizdeki mevcut Kitlesel Fonlama işleyişi, yeni kanun tasarısı ve yakın zamanda tamamlanmasını beklediğimiz mevzuat konularında aradıkları cevapları bu kitapta bulacakar.

Ve en önemlisi, bu yeni sistemle önümüze çıkabilecek fırsatlara dikkatinizi çekebilmeyi amaçlıyorum.

“Tüm dünyada kullanımı hızla artan bu sistemde tek bir finans kaynağına bağlı kalmaksızın işinizi geliştirebilir, ürünleriniz için inovasyon desteği bulabilir, yeni fikirleriniz için yatırımcılar ile bir araya gelebilirsiniz.Bu kitap, Türkiye’de henüz keşfedilmemiş bir yatırım aracını, yatırım arayanlara en doğru ve verimli şekilde aktarıyor. Savaş Ünsal sayesinde ‘’Kitlesel Fonlama’’nın akıllarda yer edeceğine inanıyorum. Kaynak bulma araçları arasında hızla yükselen bu sistem, benim gibi Melek Yatırımcılar için de yeni fikirler ve girişimciler ile buluşmanın önemli bir aracı.”

Baybars Altuntaş (Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı)

“Sevgili Savaş Ünsal kitabının kapağında ‘İş yapma yöntemini değiştirecek yeni sistem’ başlığını kullanmış. Kitlesel Fonlama’yı bundan daha doğru bir başlık tanımlayamazdı. Bu fonlama yöntemi sayesinde girişim fikirlerinize kolayca kaynak bulabilecek, farklı yatırımcılarla aynı platformda buluşabileceksiniz.”

– Doç. Dr. Mustafa Ergen (Koç Üniversitesi, Girişimci Kapital Yazarı)

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Ceres Yayınları

Çevirmen:

Yayın Tarihi: 03.07.2017

ISBN: 6054910984

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 176

Cilt Tipi: Karton Kapak

Kağıt Cinsi: 1. Hamur Kağıt

Boyut: 15 x 22 cm

Tür: İş Kitapları – İş Dünyası – Ekonomi

Yazar Hakkında I Savaş Ünsal

ODTÜ Matematik Bölümü (B.Sc.), Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar (M.Sc.) Master ve Oklohoma City Üniversitesi İşletme (MBA) Master mezunu.

Kariyerine sistem analisti olarak İstanbul Koç – Burroughs’da başladı. 1982 yılında Kanada’ya yerleşti; General Motors ve Bell Canada firmalarında Sistem Analisti ve Danışman olarak görev yaptı.

Savaş Ünsal 1986 senesinde Bell Canada şirketi ile gittiği Kuala Lumpur’da Malezya Telekom’un özelleşmesi projesinde danışman ve Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Daha sonra kendi danışmanlık Şirketini kurarak IBM, Fujitsu, Andersen Consulting gibi Uluslararası büyük firmalara Sistem Yönetim Danışmanlık hizmeti sağladı.

Savaş Ünsal, Petronas Twin Towers data ve network proje müdürlüğü sonrası, 1997 yılında Türkiye’ye geri dönüş yaparak, Turkcell’de Teknik Direktör olarak göreve başladı. Turkcell teknik ekiple GSM altyapısını 500,000 abone seviyesinden 5,500,000 abone seviyesine çıkardıktan sonra, Savaş Ünsal 1999 yılı sonunda Superonline’ın Genel Müdürü olarak atandı.

2000 Senesinde Roma ISP Forum’unda Superonline “Avrupada En İyi ISP” ödülüne layık görülmüş, yaklaşık 11 senelik süreçte Superonline Türkiye’de ilk e-shopping, e-haber, e-chat, e-oyun, e-filter, sitelere xADSL erişimi, WiMAX ve wiFI hot-spots, voip telefon kart ve ipTV gibi birçok inovasyon ve hizmetleri hayata geçirmiştir.

Savaş Ünsal Superonline Yönetim Kurulundaki görevinden Mayıs 2010 itibariyle ayrıldıktan sonra kurucusu olduğu İCE İletişim Hizmetleri şirketinde Yönetim Danışmanlığı hizmetleri vermektedir.

“crowdFON” Kitlesel Fonlama Platformu Kurucusu ve CEO, Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği Başkan Yardımcısı, Türkiye Kitlesel Fonlama Derneği Kurucusudur.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.