Katlanabilir Telefon Samsung Galaxy Fold San Francisco’da Tanıtıldı

Samsung, geçtiğimiz günlerde San Francisco’da bir lansman düzenledi. Samsung tarafından gerçekleştirilen bu lansman tüm dünya tarafından merakla bekleniyordu. Çünkü Samsung bu lansmanda, 2019 model telefonlarını ve akıllı saatlerini tanıtacaktı. Ancak lansmanın asıl dikkat çeken tarafı katlanabilir telefon modeli “Samsung Galaxy Fold”un tanıtılacak olmasıydı.

Teknoloji devi Samsung’un bu lansmandaki en dikkat çeken ürünü katlanabilir telefon modeliydi. Samsung bu modeli “Galaxy Fold” olarak adlandırıyor. Samsung, “Galaxy F” isimli telefon modelini 6 Nisan 2019’da satışa sunacağını açıkladı.

“Samsung Galaxy Fold”un Özellikleri

Samsung‘un en dikkat çeken telefon modeli Samsung Galaxy Fold, “Galaxy F” ismiyle satışa sunulacak. Galaxy F’nin özellikleriyse şöyle; normalde 4.58 inç boyutuna sahip olan telefon açıldığında 7.3 inç boyutunda bir tablete dönüşüyor.  Galaxy F’nin en dikkat çekici ve en önemli özelliği hiç şüphesiz “katlanabilir telefon” olması.


İlginizi Çekebilir: Samsung Dünyanın En Büyük Cep Telefonu Fabrikasını Açtı


Infinity Flex adı verilen sistem üzerine kurulu olan Samsung’un ilk katlanabilir telefonu, özel olarak geliştirilen bir ekran ile katlanabilirliği sağlayan bir menteşe sistemine sahip. Telefon bu yönleriyle katlanabilir telefon piyasasına oldukça iddialı bir giriş yaptı desek yanlış olmaz.

Kitap gibi açılma / katlanma özelliği olan katlanabilir telefonun açılması sonucu herhangi bir kat izi olmuyor. Telefon açıldığında 1536×2152 piksel çözünürlüğünde bir ekranla kullanılabiliyor. Ekranın sağ üst kısmında kameraların bulunduğu bir çentiğin yer aldığı telefonun dış yüzeyinde ise 4.6 inç büyüklüğünde ve 840×1960 piksel çözünürlüğünde bir ekran daha var. Bu arada her iki ekran da 420 ppi değerine sahip.

“Samsung Galaxy Fold”un Temel Özellikleri

Ekran

Ana Ekran: 7.3” QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3)

Kapak Ekranı: 4.6” HD+ Super AMOLED (21:9)

Kamera

Kapak Kamerası

10MP (2PD),F2.2

Arka Kamera

Ultra Geniş Açı: 16MP, F2.2

Geniş Açı: 12MP (2PD),F1.5/F2.4, OIS

Telefoto: 12MP, F2.4, OIS

Ön Kamera

Geniş Açı: 10MP (2PD) F2.2

RGB Derinlik: 8MP, F1.9

İşlemci

7nm 64-bit Sekiz çekirdekli işlemci

Bellek/Depolama

12GB RAM(LPDDR4x),512GB (UFS3.0)

* MicroSD yuvası yok

Pil

4,380mAh (tipik)

Hızlı Şarj, kablolu ve kablosuz ile uyumlu

Kablolu şarj, QC2.0 ve AFC ile uyumlu

Kablosuz şarj, WPC ve PMA ile uyumlu

İşletim Sistemi

Android 9.0 (Pie)

Bu arada Galaxy F’de hemen hemen hayatımızın her anında olan sosyal medya uygulamalarından YouTube, WhatsApp, ve Google‘ı aynı anda, eşzamanlı şekilde kullanabilmek mümkün.

6 Kameralı Telefon

Telefon’un toplamda 6 kamerası var. Bu kameraların 3’ü arka yüzünde; 2’si iç tarafında; 1’i de ön yüzünde bulunuyor.

Kişisel Yaşam Koçu: Galaxy Watch Active

Lansmanda Galaxy F’nin yanı sıra Samsung’un  “kişisel yaşam koçu” olarak adlandırdığı yeni akıllı saati olan “Galaxy Watch Active” de teknoloji meraklılarına tanıtıldı.

“Galaxy Watch Active” isimli saatin sportif kayıt seçenekleri bulunuyor. Aynı zamanda bu saat egzersiz, uyku, stres takip işlevlerini de yerine getirebiliyor. Evet, Samsung’un akıllı saati kullanıcının yaşadığı stresi algılama özelliğine sahip. Böyle durumlarda “Galaxy Watch Active” kullanıcıyı anında nefes egzersizlerine yönlendirerek stresin etkilerini hafifletmeye çalışıyor.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir