İyi Yaşam (Good Life) Markaları Açıklandı

Araştırma şirketi Nielsen  ve Sustainable Brands Istanbul Consumer  Connect – İyi Yaşam (Good Life) araştırması yaptı. Araştırma sonuçlarına göre, tüketicilerine iyi yaşama ulaşabilmeleri konusunda en çok yardımcı olan ilk 3 firma Arçelik, Ülker ve Samsung oldu.

Consumer Connect, “İyi Yaşam Araştırması” için kapsamlı bir araştırma yaptı. Araştırma için görüşülen kişilere “Sizce bu sektörde tüketicilerine iyi yaşama ulaşabilmeleri konusunda en çok yardımcı olmaya çalışan firma ya da marka hangisidir?” sorusu yöneltildi. Ankete katılan kişilerden elde edilen bilgilere göre;

Alkolsüz İçecek Kategorisi: (Su / Meyve Suyu / Meşrubat) Dimes

Bankacılık Ve Finans Kategorisi: Garanti Bankası

Beyaz Eşya Kategorisi: Arçelik

Ev Temizlik Kategorisi: Domestos 

Gıda Kategorisi: Ülker

İnşaat Ve İnşaat Malzemeleri Kategorisi: Tekzen

Kişisel Bakım Ve Kozmetik Ürünleri Kategorisi: Avon 

Mobilya Kategorisi: İstikbal

Moda Kategorisi: LC Waikiki

Otel Kategorisi: Hilton

Otomotiv Kategorisi: Mercedes- Benz

Sağlık Kategorisi: Medical Park

Teknoloji Kategorisi: Samsung

Telekomünikasyon Kategorisi: (Telefon, İnternet, TV yayın,vb) Turkcell

Ulaşım Kategorisi: Türk Hava Yolları

Nielsen Türkiye Genel Müdürü Didem Şekerel Erdoğan ve Sustainable Brands İstanbul Başkanı olan Semra Sevinç bu konuyla ilgili bir değerlendirme yaptı.

Didem Şekerel Erdoğan yaptığı açıklamada: “İyi Yaşam’ tanımı, son yarım yüzyılda küreselleşme süreci ile birlikte hızlı değişim gösterdi. Bireysel özgürlük, sağlık ve mutluluk gibi iyi yaşamı belirleyen değerler; para, statü ve kişisel başarı arayışını değiştirmeye başladı. Bütün bunlara ek olarak; ekonomik, sosyal, teknolojik ve doğal sistemdeki mevcut değişikliklerden sonra, kolektif refah için birey veya tüketici olarak, daha fazla kişi davranışlarını da gözden geçirmeye başladı. Bu nedenle, artık tüketiciler markaların ve tüketimin etkilerini sadece kendilerinin ve ailelerinin refahı için değil, aynı zamanda toplumların, ülkelerin ve ekosistemin geleceği için de anlamak istiyorlar. Bu noktada, hayatın her zamankinden daha iyi bir şekilde yeniden yapılandırılmasında markaların daha çok sorumluluk taşıdığı ortaya çıkıyor” derken Semra Sevinç ise: “Geçtiğimiz yıl küresel olarak Sustainable Brands®, markaların iyi yaşam için değişen tanımını ve gerekliliklerini etkinleştirmek amacı ile ‘Good Life-İyi Yaşam’ inisiyatifini başlattı. İnisiyatifin çalışmaları kapsamında Sustainable Brands Istanbul olarak bizler de dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi, Türkiye’de Nielsen ile iş birliği yaparak Consumer Connect – İyi Yaşam Araştırması’nı gerçekleştirdik.  Araştırma, Türk tüketicilerin yaşam tarzlarına, tüketim alışkanlıklarına, iyi yaşamı yeniden tanımlayan ve şekillendiren değerlere odaklanıyor. Bu araştırma markalara, tüketicilerine iyi yaşam sunarak marka sadakatini artırma ile ilgili fırsatlar sunuyor. Ayrıca, tüketici açısından iyi bir yaşam sunan, iyi yaşam ile bağlantılı olan markalar da bu araştırmada ortaya çıkıyor” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir