İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbulkart Mobil Uygulaması geliştirildi. Uygulama sayesinde artık İstanbulkart’a bakiye yüklemek için büfe / market aramak zorunda kalmayacağız. 

Mobil uygulamalar ve akıllı cihazlar, insanların hayatını gerçek anlamda kolaylaştırdığında daha bir anlamlı oluyor. Özellikle ulaşımla ilgili mobil app’ler hayatı kolaylaştırması yönüyle, kullanıcılar tarafından daha bir ilgiyle takip ediliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen İstanbulkart Mobil Uygulaması tam da böyle bir uygulama. Zira bu uygulama sayesinde İstanbulkart ile ilgili aksiyonları akıllı telefonla halledebileceğiz.

İstanbulkart Mobil Uygulaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbulkart kullanıcılarının epey zamandır beklediği Android uygulamasının beta sürümünü kullanıma açtı. Uygulamanın ilk göze çarpan özelliği İstanbulkart’a kredi kartıyla yükleme yapılabilmesi. Normalde İstanbulkart’a bakiye yüklemek için otomatlara  ve büfe / market gibi yerlere ihtiyaç var. Ancak İBB tarafından geliştirilen İstanbulkart Mobil Uygulaması sayesinde isteyen herkes istediği yerden İstanbulkart’a istediği miktarda bakiye yükleyebilecek.

Hali hazırda web sitesi üzerinde bakiye sorgulama, kredi kartı / hesap kartı ile bakiye yükleme gibi işlemler yapılsa da bu işlemleri mobilde yapmak bir hayli zordu. Masaüstünde yapılan tüm bu işlemler artık İBB tarafından geliştirilen uygulama ile mobilden de yapılabilecek. Uygulamaya dair yapılan duyurularda şu ifadeler yer aldı;

“İBB’ye bağlı BELBİM, web sitesi aracılığıyla yapılan işlemlerin aynısını sunan bir mobil uygulama geliştirdi. İstanbulkart Uygulaması’nın beta sürümü Android için Google Play Store’da yayınlandı. “

Uygulamanın Ekstra Özellikleri

Bu arada İstanbulkart Mobil Uygulaması ile yalnızca bakiye görüntüleme veya bakiye yükleme gibi sınırlı işlemler yapılmıyor. Uygulamanın beta sürümünde aynı zamanda en yakın İstanbulkart dolum noktaları da gösteriliyor. Zamanla arayüz iyileştirmelerinin yapılacağını tahmin ettiğimiz uygulamayı indirmek ve incelemek için mobil uygulama marketleri (Google Play, App Store vs.) ziyaret edebilirsiniz.

Bitirmeden önce, böylesi dijital dönüşüm yahut dijitalleşme odaklı projeler ve uygulamaları her zaman desteklediğimizi belirtelim. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni de böylesi bir uygulamayı biz İstanbullulara kazandırdığı için teşekkür ediyoruz.

Az önce belirttiğim gibi, uygılama zaman içerisinde geliştirilecektir. Böylece daha işlevsel bir bir mobil uygulama ile karşı karşıya kalmış oluruz. 🙂

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.