Belgeselin Açıklaması

İskilip Keşkeği Belgeseli

Keşkek – İskilip Ramazan Keşkeği Belgeseli adlı bu yapım, 2023 tarihli bir Tabii belgeselidir. Belgesel filmin yönetmenliğini Fuat Şahin yaparken, Türk gastronomisinin tarihsel değer taşıyan bu lezzetini anlatan belgeselin yapımcısı ise Fatma Vayni Şahin olmuştur.

“İskilip Keşkeği Belgeseli”nin Tabii’de yer alan kısa tanıtımı şöyle;

UNESCO tarafından “somut olmayan kültürel miras” listesinde gösterilen Keşkek, özellikle Ramazan’da, 8 saatlik lezzet yolculuğu ile 500 yılı aşkın süredir her akşam İskiliplilerin sofralarını şenlendiriyor.

Türk mutfağının, tarihi yüzyıllar öncesine dayanan tatlarından biri olan ve özellikle Ramazan Ayı süresince sofraları süsleyen İskilip Keşkeği ile ilgili kapsamlı ve yüksek prodüksiyonlu bir yapım olarak TRT’nin dijital içerik platformu Tabii’de yayınlanan belgeselde, İskilip Keşkeği’ne dair her şey tüm detaylarıyla anlatılıyor. Sabri Çiçekci’nin İskilip Keşkeği ile ilgili verdiği bilgilerle zenginleşen belgeselde ayrıca İskilip’in doğal ve coğrafi güzellikleri de gözler önüne seriliyor.

Belgeselin Özellikleri

UNESCO tarafından “somut olmayan kültürel miras” listesinde gösterilen Keşkek, özellikle Ramazan’da, 8 saatlik lezzet yolculuğu ile 500 yılı aşkın süredir her akşam İskiliplilerin sofralarını şenlendiriyor.” şeklinde tanıtılan İskilip Keşkeği ile ilgili belgeselin künye bilgileri ise şöyle;

Yönetmen: Fuat Şahin

Yapımcı: Fatma Vayni Şahin

Kurgu: Burak Bulut

Müzik: Universal Music

Yayın Tarihi: Mayıs 2023

Yayıncı Firma: Tabii

Belgeselin Süresi: 26 Dakika

Ülke: Türkiye

Tür: Belgesel, Mutfak

Branding Türkiye olarak, şehir markalaşmasına katkı sağlayan tüm yapım ve projeleri destekliyoruz. Bu yapımların ülke markalaşmasına katkı sağladığı tartışmasız bir gerçek. Bu gerçekten yola çıkarak Tabii platformunda yayınlanan “İskilip Keşkeği Belgeseli”ni Branding Türkiye’nin referans pazarlaması odaklı fenomen kategorisi Branding Türkiye Öneriyor‘un Belgesel Önerileri kısmına ekledik. Belgeseli izlemek için tabii’ye üye olabilirsiniz. Bu arada platformun bir süreliğine ücretsiz olacağını hatırlatmak isteriz.


Tabii Nedir?

Tabii.com, TRT’nin yerli uluslararası dijital platformu. 2 Mayıs 2023 tarihinde yapılan lansmanda tanıtıldı. Platform, 5 farklı dil seçeneği ile 7 Mayıs 2023 tarihinde yayın hayatına başladı. tabii’nin başlangıçta Türkiye’de ücretsiz olarak hizmet vereceği açıklandı. 2023’ün ilerleyen dönemlerinde uluslararası pazara açılması planlanıyor


Branding Türkiye Nedir?

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.