İş Başvuru Hizmeti Google Hire Kapanıyor

Google’ın işe alım servisi olarak faaliyet gösteren ürünü Google Hire kapanıyor. 2017’de hizmete giren bu ürün, 1 Eylül 2020 itibariyle kullanılamayacak.

Bugün birçok kişi Google’ı arama motoru olarak bilse de aslında Google onlarca hatta yüzlerce ürüne sahip bir şirket. Ancak Google bu günlerde sahip olduğu bu ürünlerden birinin daha fişini çekmeye hazırlanıyor. Google Hire 1 Eylül 2020’de kapanıyor.

Google, nasıl başlayacağını bildiği gibi aynı zamanda da nerede duracağını bilen bir şirket. Bu yönünü defalarca kanıtlamış olan Google, milyonlarca kullanıcıya sahip olmasına karşın birçok ürününün faaliyetini gözünü kırpmadan durdurmuştur. Google Plus bunların başında geliyor. Ve galiba Google’ı Google yapan özelliklerin başında bu geliyor.  Google, şimdi de işe alım hizmeti olarak faaliyet gösteren ürünü Google Hire’ı kapatmaya hazırlanıyor.

İşe Alım HizmetiGoogle Hire Kapanıyor

Google, bir ürününün daha fişini çekiyor. Google Hire artık kullanılmayacak. Google’ın küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için geliştirdiği bir ürün olan ve iş başvuru hizmeti olarak faaliyet gösteren Google Hire 1 Eylül 2020 itibariyle kullanılmayacak.

Google bu hizmeti; Indeed, Lever, Jobvite, LinkedIn, Greenhouse ve Oracle’s Taleo gibi oyunculara rakip olmak için geliştirmişti. Bu arada işe alım hizmeti olarak faaliyet gösteren bu ürün, Google’ın 2015’te 380 milyon dolar karşılığında bünyesine dahil ettiği Bebop tarafından geliştirilmişti.

Google Hire’ın kapatılmasına dair müşterilerine bilgilendirme e-postası gönderen Google; Hire’ın başarılı bir özellik olduğunu fakat kaynakların diğer Google Cloud hizmetleri için kullanılması gerektiğini vurguladı. Aynı e-postanın içerisinde Google, hem Google Hire hizmetini kullanan firmalara hem de Google Hire ekibine teşekkür etti.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir