Instagram Hikayeler’e Şarkı Sözü Ekleme Özelliği

Facebook bünyesindeki popüler sosyal ağlardan biri  olan Instagram’a yeni bir özellik geldi. Yakın zamanda Instagram Hikayeler’de şarkı sözü paylaşmak mümkün olacak. 

Facebook, bünyesindeki tüm popüler sosyal ağlara Snapchat‘in “stories” özelliğini getirdiğinde taklitçilikle suçlanmıştı.

Bu arada Facebook, FB Massenger, Whatsapp içerisinde “hikayeler” özelliğinin entegre edilmesi ne kadar tuttu ya da bu aksiyon gerekli miydi tartışılır ancak şu bir gerçek ki Instagram kullanıcıları stories özelliğini çok sevdi. Hatta bu sevgi Instagram kullanıcılarının post paylaşmasına da ket vurmuş durumda. Bunda Instagram’ın etkileşim algoritması da etkili fakat Instagram Hikayeler’e duyulan sempati ortada.

Instagram Hikayeler’e Şarkı Sözü Özelliği

Popüler fotoğraf / video paylaşım platformu Instagram, kullanıcıların çok sık kullandığı hikayeler özelliğini geliştirmeyi sürdürüyor. Buna göre artık “Instagram hikayeler”de şarkı sözü paylaşmak mümkün olacak.

Şirket resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı haberde bir süredir test edilen özelliğin yakında uygulamaya konulacağını duyurdu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, şarkı sözlerini hikayelerine ekleyebilecekler.

İşte Instagram tarafından Twitter’da yapılan o açıklama;

Kötü Haber: Sınırlı Sayıda Şarkı Var

Instagram tarafından bir süredir test edilen bu özellik şimdilik tüm şarkılar için uygulanamıyor. Başlangıçta bu detay üzücü gibi gözükse de sanıyoruz ki, kısa süre içerisinde Instagram bu yeni özelliğin daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmesi için çaba harcayacaktır. Diğer bir ifadeyle çok geçmeden, Instagram hikayeler için getirilen bu yeni özellik geliştirilecektir. Zira bir sosyal ağda, yeni bir özellik ne kadar çok kişi tarafından kullanılırsa o kadar iyidir. Çünkü bunun bir de reklamveren boyutu var. Bu nereden çıktı diye soracak olursanız bana kalırsa bu özellik zamanla yeni bir reklam modelinin uygulanacağı anlamına geliyor.

Özetlemek gerekirsek; kullanıcılar başlangıçta  istedikleri her şarkıyı, bu özelliği kullanarak hikayesine ekleyemeyecek. Fakat Instagram, yakın gelecekte hikayelere şarkı sözü ekleme özelliğinin daha yaygın olarak kullanılması için şarkı sayısını artıracaktır. 🙂

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir