Fotoğraf oodaklı popüler sosyal ağ Instagram’a yeni bir özellik geldi. Buna göre yakın zamanda Instagram Hikayeler’e şarkı sözü eklemek mümkün olacak.

Facebook, bünyesindeki tüm popüler sosyal ağlara Snapchat‘in “stories” özelliğini getirdiğinde taklitçilikle suçlanmıştı.

Bu arada Facebook, Facebook Massenger, Whatsapp için “hikayeler” özelliği ne kadar tuttu ya da bu aksiyon her mecraya uygulanacak kadar gerekli miydi tartışılır. Ancak şu bir gerçek ki Instagram kullanıcıları stories (hikayeler) özelliğini çok sevdi. Hatta bu sevgi Instagram kullanıcılarının post paylaşmasına da ket vurmuş durumda. Bunda Instagram’ın etkileşim algoritması da etkili fakat Instagram Hikayeler’e duyulan sempati ortada

Instagram Hikayeler’e Şarkı Sözü Özelliği

Popüler fotoğraf / video paylaşım platformu Instagram, kullanıcıların çok sık kullandığı hikayeler özelliğini geliştirmeyi sürdürüyor. Buna göre artık “Instagram hikayeler”de şarkı sözü paylaşmak mümkün olacak.

Şirket resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı haberde bir süredir test edilen özelliğin yakında uygulamaya konulacağını duyurdu. Kısacası bu özellik sayesinde kullanıcılar, şarkı sözlerini hikayelerine ekleyebilecekler

Kötü Haber: Sınırlı Sayıda Şarkı Var

Instagram tarafından bir süredir test edilen şarkı sözü ekleme özelliği şimdilik tüm şarkılar için uygulanamıyor. Başlangıçta bu detay üzücü gibi gözükse de sanıyoruz ki, kısa süre içerisinde Instagram bu yeni özelliğin daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmesi için çaba harcayacaktır. Diğer bir ifadeyle çok geçmeden, Instagram hikayeler için getirilen bu yeni özellik daha da geliştirilecektir. Zira bir sosyal ağda, yeni bir özellik ne kadar çok kişi tarafından kullanılırsa o kadar iyidir. Çünkü bunun bir de reklamveren boyutu var. Bu da nereden çıktı? diye soracak olursanız bana kalırsa bu özellik zamanla yeni bir reklam modelinin uygulanacağı anlamına geliyor.

Özetlemek gerekirsek; kullanıcılar başlangıçta  istedikleri her şarkıyı, bu özelliği kullanarak hikayesine ekleyemeyecek. Fakat Instagram, yakın gelecekte hikayelere şarkı sözü ekleme özelliğinin daha yaygın olarak kullanılması için şarkı sayısını artıracaktır.

Hikayelere Müzik Ekleme Türkiye’de!

Güncelleme (15.04.2020)

Daha önce sizlerle paylaşmış olduğumuz bu makaleyi bugün güncelleme ihtiyacı hissettik. Çünkü Instagram bugün itibariyle Türkiye’deki kullanıcılar için Instagram hikayelere müzik ekleme özelliğini aktif etti. Seçenekler arasında birçok yabancı şarkı yer alırken Türkçe şarkıların da alternatifler arasında olduğu görülüyor.

Bu arada Branding Türkiye’yi Instagram’da takip ederek topluluğumuzun bir parçası olabilirsiniz. Ayrıca şarkı sözü eklediğiniz hikayelerinize Branding Türkiye’yi de etiketleyebilirsiniz. 🙂

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.