Instagram, hikayelere Grup Sohbet adlı yeni bir özellik getirmeye hazırlanıyor. Buna göre hikayelere eklenen “Sohbete Katıl” çıkartmasıyla birlikte takipçiler grup sohbet özelliğini deneyimleyebilecek.

Günümüzde 1 milyarı aşkın kullanıcısıyla en popüler sosyal ağlar arasında yer alan Instagram son zamanlarda kullanıcıların post paylaşmaktansa, hikaye paylaşmasını iyi gözlemlemiş olacak ki “story” / “hikayeler” tarafına sürekli yeni özellikler ekliyor. En son geçtiğimiz ay hikayelere şarkı sözü özelliği geldiğini duyurmuştuk. Gerçi henüz ülkemizde bu özellik kullanılmıyor ancak deneme sürecinden sonra şarkı sözü özelliğinin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kullanılacağına eminiz. Şimdiyse Instagram, hikayelere “Grup Sohbet” özelliği getirmeye hazırlanıyor. Peki nedir bu Sohbete Katıl özelliği?

Instagram Hikayelere Yeni Özellik

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal ağlarından biri. Instagram geçtiğimiz yıllarda Snapchat’in “Story” özelliğini kendi bünyesine taşımıştı. Başlarda Facebook’un ve Instagram’ın bu tutumu birçok kişi tarafından eleştirilse de Instagram’ın hikayeler özelliği kullanıcılar tarafından çok sevildi. Hatta öyle ki Instagram kullanıcıları post paylaşmak yerine hikaye paylaşmayı tercih ediyor. Böyle olunca da Instagram, hikayelere sürekli bir yenilik getirmeye çalışıyor. En son “Hikayelere Şarkı Sözü Ekleme” özelliğini getiren Instagram bu defa da “Grup Sohbet Özelliği” getirmeye hazırlanıyor.

Sohbete Katıl Çıkartması 

Instagram’da hikaye paylaştığınızda birçok aksiyon yapabiliyorsunuz. Örneğin hashtag ekleyebiliyorsunuz. Veya yerinizi bildirebiliyorsunuz. Bunlara ek olarak çeşitli emoji ve görsel çıkartmalarla hikayenizi görsel açıdan zenginleştirebiliyorsunuz. Öte yandan;GIF, fırçalar, saat, sıcaklık değeri, şarkı sözü vs. olmak üzere  Instagram hikayelerde kullanabileceğiniz birçok çıkartma var. Bunlara şimdi de “Sohbete Katıl” çıkartması geliyor.

“Sohbete Katıl” çıkartması, takipçilerle sohbet başlatmayı ve grup sohbeti ortamını mümkün kılıyor. Eğer herhangi bir Instagram kullanıcısı paylaştığı hikayeye bu çıkartmayı eklerse, hikayeyi gören ya da izleyen takipçiler, bu çıkartmaya tıklayarak sohbete katılma isteği gönderebilecek. “Sohbete Katıl” çıkartmasıyla hikayeyi paylaşan kişi ise gruba kimlerin katılacağını seçme fırsatına sahip olacak.

Markaların bu özelliği nasıl kullanacağı ise merak konusu. Bu arada “Sohbete Katıl” özelliği henüz tüm kullanıcılara açılmadı.


💡 Instagram Hikayelerde Reklam Vermek

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.