Instagram Hikayelere Grup Sohbet Özelliği

Instagram, hikayelere yeni bir özellik getirmeye hazırlanıyor. Hikayelere eklenen “Sohbete Katıl” çıkartmasıyla birlikte takipçiler grup sohbet özelliğiyle konuşmaya dahil olabilecek.

Instagram son zamanlarda kullanıcıların post paylaşmaktansa, hikaye paylaşmasını iyi gözlemlemiş olacak ki “story” tarafına sürekli yeni özellikler ekliyor. En son geçtiğimiz ay hikayelere şarkı sözü özelliği geldiğini duyurmuştuk. Instagram şimdi de hikayelere “Grup Sohbet” özelliği getiriyor.

Hikayelere Grup Sohbet Özelliği Geliyor

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal ağlarından biri. Instagram geçtiğimiz yıllarda Snapchat’in “Story” özelliğini kendi bünyesine taşımıştı. Başlarda Facebook’un ve Instagram’ın bu tutumu birçok kişi tarafından eleştirilse de Instagram’ın hikayeler özelliği kullanıcılar tarafından çok sevildi. Hatta öyle ki Instagram kullanıcıları artık post paylaşmak yerine hikaye paylaşmayı tercih ediyor. Böyle olunca da Instagram, hikayelere sürekli bir yenilik getirmeye çalışıyor. En son “Hikayelere Şarkı Sözü Ekleme” özelliğini getiren Instagram bu defa da “Grup Sohbet Özelliği” getiriyor.

Sohbete Katıl Çıkartması 

Instagram’da hikaye paylaştığınızda birçok aksiyon yapabiliyorsunuz. Örneğin hashtag ekleyebiliyorsunuz. Yerinizi bildirebiliyorsunuz. Çeşitli emoji ve görsel çıkartmalarla hikayenizi görsel açıdan zenginleştirebiliyorsunuz. Ayrıca GIF, fırçalar, saat, sıcaklık değeri, şarkı sözü vs. olmak üzere  Instagram hikayelerde kullanabileceğiniz birçok çıkartma var. Bunlara şimdi de “Sohbete Katıl” çıkartması geliyor.

“Sohbete Katıl” çıkartması, takipçilerle sohbet başlatmayı ve grup sohbeti ortamını mümkün kılıyor. Eğer herhangi bir Instagram kullanıcısı paylaştığı hikayeye bu çıkartmayı eklerse, hikayeyi gören ya da izleyen takipçiler, bu çıkartmaya tıklayarak sohbete katılma isteği gönderebilecek. “Sohbete Katıl” çıkartmasıyla hikayeyi paylaşan kişi ise gruba kimlerin katılacağını seçme fırsatına sahip olacak. Markaların bu özelliği nasıl kullanacağı ise merak konusu. Bu arada “Sohbete Katıl” özelliği henüz tüm kullanıcılara açılmadı.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

2 Yorum Yap

 1. Avatar
  • Mobil Sohbet -

  • 13 Ekim 2019 at 22:40 pm

  Takipçilerin, takip edilenlerle daha da kaynaşmasına neden olacak başarılı duruyor gibi. Whatsapp da buna benzer grup konuşması özelliği geliştiriyor denmişti gelismeler ne yonde evrilecek merakla bekliyoruz bakalım nasıl olacak.

 2. Avatar
  • sohbet -

  • 21 Ekim 2019 at 10:40 am

  grup özelliği olması çok güzel olmuş

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir