Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Dersi kapsamında Influencer Marketing Ve Kariyer Planlama ana temalı bir seminer gerçekleştirildi. iMediaff Agency’den Influencer Marketing Lead Oğuzhan Çarkacı’nın bilgi ve tecrübe paylaşımı yaptığı etkinlikte influencer pazarlama hakkında merak edilenlere yanıt verildi.

Kocaeli Üniversitesi’nde önemli bir etkinlik gerçekleştirildi. İletilim Fakültesi Halkla İlişkiler Dersi kapsamında düzenlenen seminerde iMediaff Agency Influencer Marketing Lead olarak kariyerini sürdüren Oğuzhan Çarkacı bir konuşma yaptı. Aynı zamanda bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’de yazar olarak yer alan Çarkacı, Kocaeli Üniversitesi’nde influencer marketing ve kariyer planlama ana temalı seminerde konuşma yaptı.

Influencer Marketing Ve Kariyer Planlama Semineri

Dijital pazarlamanın önemli bir unsuru olan ve son yıllarda önemi gittikçe artan influencer pazarlama ile ilgili sadece akademik bilgi ya da sadece sektörel tecrübe yeterli olmayabiliyor. Hem teorik hem de pratik bilgiyle harmanlanan bir influencer pazarlama kampanyası ise arzu edilen  verimin elde edilmesini sağlıyor. Bu anlamda üniversitelerin özellikle halkla ilişkiler, reklamcılık, pazarlama, iletişim, marka yönetimi ve yeni medya bölüm ve derslerinde sektör profesyonellerinin ağırlanması büyük önem taşıyor. Influencer marketing alanında uzun zamandır çalışmalarda bulunan Oğuzhan Çarkacı’nın Kocaeli Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler dersine konuk olarak bilgi aktarımında bulunması bu duruma güzel bir örnek teşkil ediyor. 

Oğuzhan Çarkacı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. İdil Sayımer öncülüğünde düzenlenen “Influencer Marketing Ve Kariyer Planlama” ana temalı etkinliğe katılarak önemli bilgiler paylaşan Oğuzhan Çarkacı; geleneksel medyanın günden güne güç kaybettiğini söyleyerek dijital medyanın ve influencer pazarlamanın önemine değindi.

Seminerde ayrıca marka ve influencer uyumuna dikkat çeken Çarkacı, “Her şeyden önce mecraya uygun influencer seçimi olması gerekir. Markalar, influencerları boş bir sayfa sanıyor. Oysa o da renkleriyle, kişiliğiyle bir insan. Kimse hikayelerini bilmiyor.’’ diyerek konuyla ilgili önemli çıkarımlarda bulundu. 

Influencer Marketing Nedir?

Kurumsallaşma, markalaşma ve dijitalleşme ana temalı, podcast odaklı yeni nesil mecra Hani Kurumsaldık‘ın 31. bölümünde “Influencer Marketing” konuşuldu. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın. Hani Kurumsaldık, tüm dijital müzik ve video platformlarında! 

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.