Türk internet dünyasının önemli dinamiklerinden olan İnci Sözlük ve Uludağ Sözlük satıldı. Her iki markanın %50 hissesi 10 milyon TL değerlemeyle Ergünkent İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur tarafından satın alındı

2009 yılında kurulan, interaktif yapısıyla ve caps kültürünü başlatmasıyla bilinen İnci Sözlük ile 2005 yılında kurulan Uludağ Sözlük satıldı. Buna göre her iki markanın yüzde 50’si, Bursa’da faaliyet gösteren Ergünkent İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur satıldı. Böylece genç girişimci ve yatırımcı Emin Adanur, Türkiye’nin önemli platformlarından olan İnci Sözlük ve Uludağ Sözlük’ü 10 milyon TL değerlemeyle satın almış oldu.

İnci Sözlük Satıldı

Kurumsallaşmaya Ve Yatırımlara Ağırlık Verilecek

İnci Sözlük ile Uludağ Sözlük satıldı peki bundan sonra ne olacak? diye düşünenler için hemen yanıtlayalım; sözlük ve sosyal platformlardan oluşan firmanın kurumsallaşmaya yönelik aksiyon alacağı ifade ediliyor. Buna ek olarak yeni süreçte şirket; uygulama geliştirme, yeni yatırımlar, oyun geliştirme gibi çalışmalar gerçekleştirecek.

İnternet ve yazılım odaklı stratejik yatırımların hem kısa ve hem de uzun vadede  taraflara daima fayda sağladığını biliyoruz. Zira bu tarz satışlar ve ortaklıklar yeni girişimlerin, fikirlerin, istihdamın önünü açıyor. Bu vesileyle biz de Branding Türkiye olarak, söz konusu ortaklığın Türk internet ve girişimcilik dünyasına hayırlı olmasını diliyoruz.

Rakamlarla İnci Sözlük Ve Uludağ Sözlük

İnci Sözlük’te toplam entry sayısı 162.177.833 iken Uludağ Sözlük’te bu sayı 26.296.303‘tür. Buna ek olarak İnci Sözlük’teki toplam başlık sayısı 18.915.850 iken Uludağ Sözlük’te toplam başlık sayısı 3.483.825‘tir. İnci Sözlük’ün yazar sayısı 756.269‘tur. Uludağ Sözlük’te ise yazar sayısı 68.717′dir. Kullanıcı sayısı itibariyle meseleye bakacak olursak İnci Sözlük’ün toplam üye sayısı 1.113.511 iken Uludağ Sözlük’ün toplam kullanıcı sayısı 325.453‘tür.

İnci Sözlük I Hakkında

İnci Sözlük 19 Aralık 2009 günü İsmail Alpen ve Serkan İnci tarafından kurulmuş interaktif sözlüktür. zamanla kullanıcılarının enerjileri sayesinde Türk internet camiasında bir fenomen olmuştur. kurulduğu ilk günden beri inci sözlük üyelerinin, Serkan İnci’nin ve İsmail Alpen’in emekleri ile İnci Sözlük, adını dünyaya duyurmayı başarmışlardır.

Uludağ Sözlük I Hakkında

Uludağ Sözlük, 2005 yılının Aralık ayının sonunda “zall” takma adlı İsmail Alpen tarafından kurulan, üyeleri tarafından eklenen ve güncellenen terim ve açıklamalara sahip katılımcı sözlük.


💡 Türkiye’de Melek Yatırımcılar Niye Pohpohlanıyor?

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.