Sizlerle satış alanında kendinizi geliştirmemizi sağlayacak, satış sektörünün yıldızı olan ve rol model niteliğindeki isimleri paylaşmak istiyorum. İşte ilham veren 5 satış profesyoneli!

“Daha çok kazanmak istiyorsanız daha çok bilmelisiniz” demiş ünlü satış profesyoneli Brain Tracy. Haklı…  Dünya sürekli değişiyor, alanlarımız yenileniyor. Bu yenilikleri takip edebilmek için çok okumalıyız, çok dinlemeliyiz… Çok bilmek, güncel bilgileri öğrenmek bize yeni fırsatlar doğuracaktır.

Satış mesleğini tercih edenler bu işin hem çok ilginç hem çok keyifli hem de çok zor olduğunu bilir. Ayrıca bu meslek dalını herkesin yapamayacağını da bilirler. Evet, satış mesleğini yapabilmek için belli başlı karakteristik özellikler gerekir. Bunu sonraki yazılarımda daha detaylı anlatacağım. Fakat şu bir gerçek ki her meslekte olduğu gibi bu alanda da daha iyi olmak için çok araştırmak ve çok okumak gerekiyor.

İlham Veren 5 Satış Profesyoneli

Sizlerle bu makalede satış alanında kendinizi geliştirmemizi sağlayacak, satış sektörünün yıldızı olan ve rol model niteliğindeki isimleri paylaşmak istiyorum. İşte ilham veren 5 satış profesyoneli!

Dan Lok

Son dönemlerde ismini en fazla duyuran satış profesyonellerindendir. Satış üzerine kurduğu Youtube kanalı ile milyonlara ulaşan nadir insanlardan biridir. Lok, çoğu satış profesyoneli gibi, sadece kişisel gelişim üzerine motive edici konuşmalar yapmıyor. Satış üzerine detaylı analizler yaparak bu alanda içerikler üretiyor. Sektörde kendi tarzını oluşturabilmiş olmasıysa onu daha da ilginç kılıyor.

Grant Cardone

Grant Cardone de günümüzde satış dendiğinde akla gelen ünlü ve değerli isimlerden biridir. Cardone da yine satış alanında ürettiği içeriklerle milyonlara ulaşabilmiş bir isim. Kendisinin kişisel gelişim üzerine içerikleri olsa da satış alanında paylaştığı içeriklerle de dikkatleri üzerine çekiyor. Onun en sevdiğim sözü “Bilgi konuşur, akıl dinler, hareket kazanır.”

Max Altschuler

Max Altschuer de son dönemlerde satış alanında öne çıkan isimlerden biri. Tüm dünyada takip edilen saleshacker.com’un kurucusudur. Bu sitede düzenli olarak yazdığı makalelerin yanında satış üzerine yazdığı kitaplar da mevcut. Ve Altschuler’in kitapları milyonlarca satıyor. Kısacası, günümüz satış teknikleri ve trendleri konusunda keyifle takip edeceğiniz bir isim.

Brian Tracy

Tracy için deyim yerindeyse popüler satışın babalarındandır diyebiliriz. Kendisi motivasyon konuşmaları ve satış alanındaki tecrübeleri ile biliniyor. Farklı tarzda konuşmalarıyla insanlara ilham olmuştur. Tracy, satış alanında gerçekten de başarılı ve önemli bir isim. Bu alanda kariyer yapmak ve/veya gelişmek isteyenler; Brian Tracy’nin kitaplarını ve Youtube kanalını takip edebilirler.

Gary Vaynercuk

Kendisi ünlü bir girişimci ve yazardır. Özellikle kişisel gelişim alanındaki yazılarıyla biliniyor. Türkiye’de de son dönemlerde popüler olmuş bir isimdir. Daha çok kişisel gelişim üzerine yazılarıyla popüler olmuş olsa da satış üzerine yaptığı analizleri takip etmeniz bu alandaki gelişiminize büyük katkı sağlayacaktır.

Evet, bu makalede ilham veren 5 satış profesyoneli ile ilgili tavsiyede bulunduk. Elbette bu kişileri uzun uzadıya anlatmak mümkün ancak hap bilgi mahiyetinde kısaca bilgi vermeyi tercih ettik.

Hem satış literatürünü takip etmek hem de satış alanında kendini geliştirmek isteyenler için yukarıda bahsetmiş olduğum 5 satış profesyoneli gerçekten de çok değerlidir.

Bu kişilerin içeriklerini takip etmeniz satış konusunda kariyerinize ve gelişiminize büyük katkılar sağlayacaktır. Sizin de bu alanda bildiğiniz ve takip ettiğiniz yerli ve yabancı uzmanlar varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz.


💡 Anlık bilgi paylaşımı için Branding Türkiye Telegram Kanalı‘na katılın!

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.