İlham Veren 5 Satış Profesyoneli

“Daha çok kazanmak istiyorsanız daha çok bilmelisiniz” demiş ünlü satış profesyoneli Brain Tracy. Haklı…  Dünya sürekli değişiyor, alanlarımız yenileniyor. Bu yenilikleri takip edebilmek için çok okumalıyız, çok dinlemeliyiz… Çok bilmek, güncel bilgileri öğrenmek bize yeni fırsatlar doğuracaktır.

Satış mesleğini tercih edenler bu işin hem çok ilginç hem çok keyifli hem de çok zor olduğunu bilir. Bu meslek dalını herkesin yapamayacağını ise herkes bilir. Evet, satış mesleğini yapabilmek için belli başlı karakter özellikleri gerekir. Bunu sonraki yazılarımda daha detaylı anlatacağım ama her meslekte olduğu gibi bu alanda da daha iyi olmak için çok araştırmak ve çok okumak gerekiyor.

Size bu yazımda satış alanında kendimizi geliştirmemizi sağlayacak, rol model niteliğindeki satış sektörünün yıldızı olan isimleri paylaşmak istiyorum.

Dan Lok

Son dönemlerde ismini en fazla duyuran satış profesyonellerinden biri. Satış üzerine kurduğu Youtube kanalı ile milyonlara ulaşan nadir insanlardan. Birçok satış profesyoneli gibi sadece kişisel gelişim üzerine motive edici konuşmalar yapmıyor. Satış üzerine detaylı analizler yapıp bu alanda içerikler üretiyor. Sektörde kendi tarzını yaratması onu daha ilginç kılıyor.

Grant Cardone

Grant Cardone de günümüzde satış dendiğinde akla gelen ünlü ve değerli isimlerden biri. Yine satış alanında ürettiği içerikler ile milyonlara ulaşabilmiş bir isim. Kendisinin kişisel gelişim üzerine içerikleri olsa da satış alanında paylaştığı içerikler ile dikkatleri üzerine çekiyor. En sevdiğim sözü “Bilgi konuşur, akıl dinler, hareket kazanır.”

Max Altschuler

Max Altschuer de yine son dönemlerde satış alanında öne çıkan isimlerden biri. Tüm dünyada takip edilen saleshacker.com’un kurucusu. Bu sitede düzenli olarak yazdığı yazıların yanında satış üzerine yazdığı kitapları da milyonlarca kopya sattı. Özellikle günümüz satış teknikleri ve trendleri konusunda keyifle takip edeceğiniz bir isim.

Brian Tracy

Popüler satışın babalarından diyebiliriz. Kendisi motivasyon konuşmaları ve satış alanındaki tecrübeleri ile biliniyor. Farklı tarzda konuşmalarıyla insanlara ilham oldu. Satış konusunda başarılı olmuş önemli bir isim. Bu alanda kariyer yapmak ve gelişmek isteyenler için hem kitapları hem Youtube videoları çok değerli.

Gary Vaynercuk

Kendisi ünlü bir girişimci ve yazar. Özellikle kişisel gelişim alanındaki yazılarıyla biliniyor. Türkiye’de de son dönemlerde popüler olmuş bir isim. Daha çok kişisel gelişim üzerine yazılarıyla popüler olmuş bir isim olsa da satış üzerine yaptığı analizler bu alandaki gelişiminize çok katkı sağlayacak.

Hem satış literatürünü takip etmek hem de satış alanında kendini geliştirmek isteyenler için yukarıda bahsetmiş olduğum 5 satış profesyoneli çok değerli. Bu kişilerin içeriklerini takip etmeniz gelişiminize büyük katkılar sağlayacak. Sizin de bildiğiniz ve tavsiye etmek istediğiniz yerli ve yabancı uzmanlar varsa yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz ya da bana Linkedin (in/burakkaradas) üzerinden ulaşıp yorumlarınızı paylaşabilirsiniz

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir