İnsan Kaynakları Derneği (İKDER) tarafından Instagram canlı yayını odağında gerçekleştirilecek olan İK’ca Sohbetler 26 Haziran’da Meltem Can Karabay’ı konuk edecek.

2019’un son aylarında Çin’de başlayan fakat kısa bir süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs bir takım alışkanlıkların değişmesine neden oldu. Bu süreç, aynı zamanda bazı yeni alışkanlıklar kazanmamızı da sağladı.

Mesela uzaktan (home office) çalışma modeli, uzaktan eğitim, online canlı yayın, dijital toplantılar gibi… Özellikle Instagram odağında gerçekleştirilen canlı yayınlar bu dönemde oldukça ilgi gördü. Bilgi ve tecrübe aktarımı odaklı Instagram etkinliklerine ise bu günlerde bir yenisi eklendi; İK’ca Sohbetler!

İK’ca Sohbetler 26 Haziran’da

İnsan Kaynakları Derneği (İKDER) tarafından hazırlanan İK’ca Sohbetler 26 Haziran’da Instagram’da gerçekleştirilecek. 26 Haziran 2020 (Cuma) saat 21:30’da başlayacak olan etkinliğin konuğu ise Yaşam Koçu Ve NLP Eğitmeni Meltem Can Karabay olacak. Başarı Zihinde Başlar temalı etkinliğin 22:30’a kadar sürmesi planlanırken etkinliğin moderatörlüğünü ise İKDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Benatmaca yapacak.

Etkinlik Detayları

İKDER’in düzenlediği İK’ca Sohbetler hakkında detaylar şöyle;

Tarih: 26 Haziran 2020 (Cuma)

Saat: 21:30 – 22:30

Yer: Instagram Canlı Yayın (buradan katılabilirsiniz)

Konuk: Meltem Can Karabay

Moderatör: Metin Benatmaca

Ekosisteme katkısı olduğu düşünülen tüm ulusal ve uluslararası etkinlik, eğitim ve zirvelere destek olan Branding Türkiye, İnsan Kaynakları Derneği (İKDER) tarafından gerçekleştirilecek olan “İK’ca Sohbetler”in de medya sponsoru oldu.

İK'ca Sohbetler 26 Haziran Afiş


İnsan Kaynakları Derneği (İKDER) I Hakkında

Kurumların ve işletmelerin rekabet edebilme, karlılığı artırma ve beklentiyi karşılama ihtiyaçları her geçen gün artmaktadır. Bu amaca ulaşabilmek adına, teknoloji, finans, ekipman, vb. kaynaklar önem arz etmektedir ancak en önemli kaynağın İNSAN kaynağı olduğu olgusu günümüz dünyasında git gide benimsenmeye başlanmıştır. İnsan kaynağı, düşünce ve davranış sistemine dayalı, İnsan odaklı, yeni üretim ve yönetim teknikleri olan belirli standartlarda çalışan, analiz, planlama ve uygulama esasları olan stratejik bir alan olarak iş hayatında yerini almıştır. Bu çerçevede kurum ve işletmelerde bu alanda çalışan kişilerin insan kaynakları faaliyetlerinin bu stratejik yönünü bilerek sürekli gelişim arzusu içinde olması gerekmektedir.

Bu kapsamda üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirebilmek adına farklı sektörlerde görev yapan deneyimli insan kaynakları çalışanları ile temeli 2018 yılında atılan ve özünde imece kültürü olan bir mesleki dayanışma hareketi başlatılmıştır. İK-DER, aynı amacı taşıyan meslektaşlarımız ve insan kaynakları toplulukları ile tek çatı altında güç birliği oluşturmak amacı ile Strateji ve hedeflerini de belirleyerek 2019 Kasım ayında resmi tüzel kişiliğe kavuşmuştur. Bu hareketin temelini paylaşım ve dayanışma oluşturmakta olup, dernek çatısı altında yürütülecek faaliyetler bu prensipler doğrultusunda dizayn edilmiştir. Türkiye’de emsal teşkil edecek bir oluşum haline geleceği inancı ile gün geçtikçe büyüyen bir aile olmak için var gücümüz ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.

İK-DER, Misyonunda belirttiği üzere İnsan kaynakları teorileri, süreçleri ve uygulamalarının sistematik olarak çalışılmasını sağlamak adına Ülkemizde ilk kez meslek derneği olarak İK-DER İnsan Kaynakları süreçlerini belirlemiş ve bu süreçlere uygun prosedürler oluşturmuştur. Bu prosedürler çerçevesinde insan kaynakları eğitimleri düzenlenecek ve bu standartlar meslek mensuplarına aktarılacaktır.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.