2006 yılında kurulan ve geçtiğimiz sene Aralık ayında dünyanın önde gelen yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs’ın azınlık ortağı olduğu emlak sektörünün önemli markalarından Hürriyet Emlak veri analiz girişimi Innobil’i satın aldı.

Emlak sektörünün önemli markalarından Hürriyet Emlak, Innobil’i satın alarak hem teknoloji ekibini genişletti hem de kullanıcılarına daha çok fayda sağlayacak ürünleri bünyesine katmış oldu.

Hürriyet Emlak Veri Analiz Girişimi Innobil’i Satın Aldı

Satın alma, sözleşme gibi işlemler, gerçekleştikten sonra 14 kişilik Innobil kadrosu Hürriyet Emlak’ın ekibine katıldı. Innobil’in kurucusu ve yazılım sektörünün önemli isimlerden biri olan Yıldırım Adıgüzel de Hürriyet Emlak’a CTO (Teknoloji Direktörü) olarak atandı.

Hürriyet Emlak’ın CEO’su Theo Mseka, satın alma işlemi yaptığı açıklamada 2019’da dijital dönüşümün en üst seviyeye çıkacaklarının altını çizdi.Buna ek olarak Mseka şu açıklamayı yaptı:

“Bünyemize kattığımız veri analiz şirketi Innobil ile teknoloji gücümüzü arttırdık. Dijitale odaklanarak iş ortaklarımızın Hürriyet Emlak üzerinden elde ettikleri gelirleri arttırmak ve kullanıcılarımızın aradıkları eve daha hızlı ve kolay ulaşmalarını sağlamak için ürün geliştirmeye devam edeceğiz.”

Teknoloji Yatırımları Devam Edecek

Mseka, yol haritalarına odaklanmak için önümüzdeki dönemde teknoloji yatırımlarına devam edeceklerini de vurguladı. Ayrıca Mseka sözlerine şunları da ekledi:

“Kendimize koyduğumuz çıta Türkiye’nin her bölgesindeki – en güvenilir ve güncel olan – tüm ilanları yayınlamak. Kullanıcılarımıza, tüm farklı bütçe ve ihtiyaçlara uygun gayrimenkul arayışları için en geniş ve güvenilir seçeneği sunmak için gayret gösteriyoruz. Hürriyet Emlak, sektöründeki yeni yetenekleri de bünyesine dahil etmeyi sürdürerek, yenilikçi ürün ve hizmetlere yatırım yapmaya devam edecek.”


Hürriyet Emlak I Hakkında

Türkiye’nin en çok ilana sahip emlak sitesi Hürriyet Emlak, 2006 yılında emlak arayanları; ihtiyaçlarına en uygun ve temiz ilanlara, hızlı ve kolay bir şekilde buluşturmak amacıyla yola çıktı. Yeni bir eve taşımanın verdiği mutluluk ve heyecanını emlak arama sürecinde de devam ettirebilmeniz için bugün 1 milyona varan temiz ilanla, ev arama sürecinde her zaman yanınızdayız! 170 kişiden oluşan profesyonel, dinamik, çalışkan kadromuzla; hem ev arayanlara hem de ilan verenlere harcadıkları zamanın karşılığını en iyi şekilde verebilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Aylık 20 milyon oturum, 7 milyon tekil kullanıcı sayısı ile Türkiye’nin lider emlak sitesi olmanın gururunu yaşıyoruz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.