Hürriyet Emlak Veri Analiz Girişimi Innobil’i Satın Aldı

2006 yılında kurulan ve geçtiğimiz sene Aralık ayında dünyanın önde gelen yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs‘ın azınlık ortağı olduğu emlak sektörünün önemli dinamiği Hürriyet Emlak, web, mobil uygulamalar, “nesnelerin interneti” gibi kategorilerde sonuç odaklı çözümler sunan veri analiz şirket Innobil’i satın aldı.

Emlak sektörünün önemli markalarından Hürriyet Emlak, Innobil’i satın alarak hem teknoloji ekibini genişletti hem de kullanıcılarına daha çok fayda sağlayacak ürünleri bünyesine kattı.

Satın alma işlemi, sözleşme işlemleri gibi işlemler  gerçekleştikten sonra 14 kişilik Innobil kadrosu Hürriyet Emlak’ın ekibine katıldı. Innobil’in kurucusu ve yazılım sektörünün önemli isimlerden biri olan Yıldırım Adıgüzel de Hürriyet Emlak’ta CTO (Teknoloji Direktörü) olarak atandı.

Hürriyet Emlak’ın CEO’su Theo Mseka 2019’da, dijital dönüşümün en üst seviyeye çıkacaklarının altını çizdi. Buna ek olarak Mseka, “Bünyemize kattığımız veri analiz şirketi Innobil ile teknoloji gücümüzü arttırdık. Dijitale odaklanarak iş ortaklarımızın Hürriyet Emlak üzerinden elde ettikleri gelirleri arttırmak ve kullanıcılarımızın aradıkları eve daha hızlı ve kolay ulaşmalarını sağlamak için ürün geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Hürriyet Emlak Teknoloji Yatırımlarına Devam Edecek

Mseka, yol haritalarına odaklanmak için önümüzdeki dönemde teknoloji yatırımlarına devam edeceklerini de vurguladı. Ayrıca Mseka sözlerine şunları da ekledi: “Kendimize koyduğumuz çıta Türkiye’nin her bölgesindeki – en güvenilir ve güncel olan – tüm ilanları yayınlamak. Kullanıcılarımıza, tüm farklı bütçe ve ihtiyaçlara uygun gayrimenkul arayışları için en geniş ve güvenilir seçeneği sunmak için gayret gösteriyoruz. Hürriyet Emlak, sektöründeki yeni yetenekleri de bünyesine dahil etmeyi sürdürerek, yenilikçi ürün ve hizmetlere yatırım yapmaya devam edecek.”

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir