Hotels.Com’dan İnternet Tarihinin En Uzun URL’si

Hotels.com müşterilerine sunmuş olduğu hizmetlerin farkındalığını artırmak için sıra dışı bir yönteme başvurdu. 1083 karakterlik dünyanın en uzun URL’sini satın aldı. Bu yöntemle Hotels.com, rezervasyon hizmetinin yanı sıra sunmuş olduğu geniş hizmet yelpazesini ön plana çıkarmayı hedefliyor. 

Daha çok otel rezervasyonu yapmak için tercih edilen Hotels.com, verdiği diğer rezervasyon hizmetlerine dair farkındalık sağlamak için ilginç bir yol seçti. Hotels.com hizmet yelpazesini vurgulamak adına internet tarihindeki en uzun URL’yi satın aldı ve tüm bu hizmetleri satın aldığı URL’de belirtti.

Hotels.com tarafından kullanıcılara sunulan hizmetlerin içerisinde San Diego’da deniz üstü bungalovları ve yunus motelleri, sahil kulübeleri, yurtlar, vahşi yaşam kulübeleri ve dahası bulunuyor. CP+B Ajansı tarafından oluşturulan URL, bin seksen üç (1083) karakterden medyana geliyor. Ajans, bu uzun domain ile Hotels.com’un tüm hizmetlerini tek seferde açıklamış oldu. Bu çalışmanın zekice kurgulanmış bir marketing stratejisi olduğu aşikar.

Özetlemek gerekirse CP+B Ajansı tarafından kurgulanan ve uygulanan bu kampanya, hem Hotels.com’un sunduğu konaklama yelpazesinin genişliğini vurguluyor hem de hizmet yelpazesinin farklılığını ifade ediyor. “Crispin Porter+ Bogusky Ajansı”nın kreatif yöneticisi Quinn Katherman konuyla ilgili: Hotels.com adı insanlara servisin otelden daha fazlası olduğunu ve her tip konaklama seçeneğinin sunulduğunu ifade etmede yetersiz kalıyordu. URL’ler bugün itibariyle internet deneyimimizin büyük birer parçasını oluşturuyor. Bu yüzden insanların bir URL’yi tekrardan fark etmesi için şimdiye kadar oluşturulmuş en uzun URL’yi oluşturmamız gerekiyordu.” açıklamasında bulundu.

İşte Hotels.com için alınan tarihin en uzun URL’si 

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir