Arka Kapak

Hileli Ayna

Jia Tolentino tarafından kaleme alınan Hileli Ayna kitabının arka kapak metni;

Benliğin ön plana çıktığı bir çağda yaşıyoruz; gerçekleri güçlülerin şekillendirdiği, hem kişisel hem de siyasi yanılgılarla dolu bir çağda.

The New Yorker’ın en parlak genç yeteneği Jia Tolentino, karmaşık ve çok katmanlı meseleleri açıklama becerisini mizah anlayışı ve derin bir dürüstlükle birleştirerek içinde yaşadığımız dönemi tanımlayan çatışmaları, çelişkileri, büyük değişimleri irdeleyen eşsiz bir ses. Birbiriyle bağlantılı konuları masaya yatıran dokuz denemenin yer aldığı Hileli Ayna’da, hayatlarımızın yüzeyinin hemen altında akıp giden kendini kandırma nehrinde bizleri aydınlatıcı, unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor; içine doğduğumuz ve bizi şekillendiren kültürün aynasında kendimizi net bir şekilde görmenin zorluğunu gözler önüne seriyor. Sosyal internetin kâbus gibi yükselişinden 2000’lerin belirleyici sistemi haline gelen dolandırıcılık düzenine, abartılı düğünlerden bedenlerimiz de dahil olmak üzere her şeyin biz ölene kadar daha verimli ve güzel olması gerektiği konusunda ısrar eden optimizasyon rüyasına, farklı gözüken konuları birbirine bağlayarak anlatıyor Tolentino.

Çağımıza dair keskin bir gözlem yeteneğine sahip bir zihinden, benzersiz eleştirel üslubuyla, bakış açımızı çarpıtabilecek güçlerin bir analizi…

“Son derece zekice, sınırları zorlayan bir eser.”

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Mundi Kitap

Yayın Tarihi: 12.04.2022

ISBN: 9786257491099

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 304

Boyut: 13.5 x 21 cm

Tür: Edebiyat – Düşünce / Felsefe

HEMEN SATIN AL

Yazar Hakkında I Jia Tolentino

Hileli Ayna kitabının yazarı JIA TOLENTINO, 1988 yılında Toronto’da doğdu. Virginia Üniversitesi ve Michigan Üniversitesi’nde öğrenim gördü. The Hairpin ve Jezebel’deki yazılarıyla dikkat çeken Tolentino, daha sonraları The New York Times Magazine, Grantland, Pitchfork gibi yayınlar için yazılar kaleme aldı. 2019 yılında yazılarını Hileli Ayna’da bir araya getiren Tolentino, halen The New Yorker’a yazıyor ve New York’ta yaşıyor.


Yayınevi Hakkında I Mundi Kitap

Sic transit gloria mundi.

Böyle geçer dünyanın ihtişamı.

Romandan yaşamöyküsüne, psikolojiden bilime, her alanda ufuk açan, hayata anlam katan ve dünyanın ihtişamını gözler önüne seren kitaplar yayımlama amacıyla 2019 yılında Can Yayınları bünyesinde kuruldu.

MUNDİ: Dünya müthiş!

Web sitesini incelemek için buraya tıklayın.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.