Mürsel Ferhat Sağlam tarafından hazırlanıp sunulan Hani Kurumsaldık’ta Altıncı Bölüm yayınlandı. “Raporlama Nedir? Niye Önemlidir?” ana temasıyla yayınlanan podcastte, raporlama konusuna dair değerlendirmelerde bulunuldu.

Bir süre önce yayın hayatına başlayan ve sesli içerik odaklı bir program olarak kurgulanan “Hani Kurumsaldık”ın altıncı bölümü yayınlandı. Kurumsallaşmanın sürdürülebilirliğinde önemli bir olgu olan raporlama kavramına dair detayların aktarıldığı yayında “Raporlama Nedir? Niye Önemlidir?” sorusuna yanıt verildi.

Hani Kurumsaldık’ta Altıncı Bölüm: Raporlama

Dijital Markalaşma Uzmanı, Akademisyen ve Yazar Mürsel Ferhat Sağlam tarafından hazırlanıp sunulan  “Hani Kurumsaldık” altıncı bölümüyle yayında! Sağlam’a yayın boyunca Branding Türkiye yazarlarından Elif İrem Yavuzer soru ve katkılarıyla eşlik etti. Bu hafta “Raporlama Nedir? Raporlama Niye Önemlidir?” temalı bir yayın gerçekleştirilirken, podcast boyunca raporlama konusu; akademik ve sektörel boyutuyla birlikte değerlendirdi.

Temel raporlama ve analiz araçlarından Google Analytics, Google Search Console ve Yandex Metrica‘nın önemine değinilen yayında bunlar dışında da birçok raporlama aracının olduğundan bahsedildi. Buna karşın yayında, aslında onlarca araca ihtiyaç olmadığı çünkü Google Analytics, Google Search Console ve Yandex Metrica’nın ortalama bir dijital analiz ve raporlama için yeterli olduğu söylendi. Konuya dair teknik bilgi yerine meselenin felsefesine dair yorumların yapıldığı podcastte ayrıca raporlamanın kurumsallaşmada önemli bir dinamik olduğu da ifade edildi. Bu arada gerçekleştirilen bu yayınla birlikte “analiz”, “strateji”, “raporlama” şeklinde üç sac ayağına ayrılan “kurumsallaşma süreci”ne dair temel bir giriş yapılmış oldu. Serinin sonraki bölümlerinde markalaşmaya ve kurumsallaşmaya dair detaylar aktarılmaya devam edecek.

Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Hani Kurumsaldık’ın bir sonraki bölümünde neler konuşulacağı ise yayının sonunda duyuruldu. Hani Kurumsaldık, başta Spotify olmak üzere tüm dijital müzik platformlarında!

Altıncı Bölümü Dinle


Branding Türkiye Destekliyor

Ulusal ve uluslararası birçok prestijli etkinliğin, konsept organizasyonların ve fayda odaklı yayınların daimi destekçisi olan bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye, yalnızca etkinlik odaklı alt markaları aracılığıyla etkinlik ve zirve düzenlemekle kalmayıp ekosistemi besleyen tüm organizasyonları medya sponsoru olarak destekliyor. Bu bağlamda Branding Türkiye, 3F Fenomeni odağında bir yayın politikasına sahip olan “Hani Kurumsaldık”ın ana sponsoru oldu.


Hani Kurumsaldık Nedir?

İş hayatını tek bir kelimeyle özetlemek gerekseydi hiç şüphesiz bu sözcük kurumsallık olurdu. Peki bu kadim ve değişmez bilgiye rağmen neden herkes hala daha ilk adımda tökezliyor? Her şeyi çok mu önemsiyoruz yoksa aslında hiçbir şey umurumuzda değil mi? Mürsel Ferhat Sağlam tarafından hazırlanan bu podcast serisinde kurumsal yaşama dair eğlenceli ve bir o kadar da düşündüren tespitler var. Ama en çok da o özlenen samimi sohbet var. İş hayatının bir parçası olan herkesi ilgilendiren Hani Kurumsaldık, Branding Türkiye sponsorluğunda her Cumartesi Spotify ve diğer müzik / video platformlarında!


💡 Hani Kurumsaldık (Beşinci Bölüm)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.