Bu yıl 47.’si gerçekleştirilen Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Türkiye’nin göğsünü kabartan bir gelişme yaşandı. Usta aktör Haluk Bilginer Emmy’de “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünün sahibi oldu.

Usta aktör Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri‘nde “En İyi Erkek Oyuncu” kategorisinde aday gösterilmişti. Dün gerçekleştirilen törende Haluk Bilginer, aday gösterildiği “En İyi Erkek Oyuncu” kategorisinde Emmy Ödülü’ne layık görüldü.

Dijital yayın platformu PuhuTv‘de yayınlanan Şahsiyet dizisindeki Agah Beyoğlu rolüyle bu ödülü almaya hak kazanan Bilginer, deyim yerindeyse Türkiye’nin övünç kaynağı oldu.

Haluk Bilginer Emmy’de Göğsümüzü Kabarttı

Televizyon dünyasının Oscar’ı olarak betimlenen dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan Emmy Ödülleri bu sene 47. kez gerçekleştirildi.

Haluk Bilginer En İyi Erkek Oyuncu

Şahsiyet dizisindeki Agah Beyoğlu rolüyle çokça konuşulan Haluk Bilginer, bu yıl “En İyi Erkek Oyuncu” kategorisi için Emmy’de aday gösterilmişti. Aynı kategoride Come Home ( BBC – İngiltere) dizisinden Christopher Eccleston, In Impuros (Brezilya) dizisinden Raphael Logam ve Bad Banks (ZDF – Almanya) dizisinden Jannis Niewöhner gibi isimler de aday gösteriliyordu. Fakat dünkü törende ödülün sahibi Haluk Bilginer oldu. Böylece usta oyuncu, elde ettiği bu başarıyla deyim yerindeyse göğsümüzü kabarttı.

Haluk Bilginer’den İlk Açıklama

Usta oyuncu Haluk Bilginer, ödülün ardından konuya ilişkin şöyle bir açıklama yaptı;

“Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum”

İlk kez 1969 yılında düzenlenen “Uluslararası Emmy Ödülleri” aynı zamanda dünyanın öncü medya ve eğlence kuruluşlarını bir araya getiren bir özelliğe sahip. Uluslararası Emmy Ödülü kazanan ilk Türk oyuncu olarak tarihe geçen Haluk Bilginer, ödülü aldığı sırada yaptığı konuşmada dizide emeği geçen ekibe de teşekkür etti.

Şahsiyet - Haluk Bilginer

Ülke Markası Açısından Emmy

Ülke markası için de önemli olan bu tip başarılara sahip çıkılması, en az başarının elde edilmesi kadar önemlidir. Bu vesileyle biz de Branding Türkiye ailesi olarak öncelikle usta oyuncu “Haluk Bilginer”i tebrik ediyoruz. Ayrıca Puhu Tv’yi, Şahsiyet dizisi yapım ekibini ve dizinin oyuncu kadrosunu da alkışlamak gerektiğini düşünüyoruz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.