Haftanın Öne Çıkan Teknoloji Haberleri #Temmuz4

Merhaba değerli Branding Türkiye okurları, geride bırakmış olduğumuz 30 Temmuz -3 Ağustos tarihleri arasında öne çıkan teknolojik gelişmeleri sizler için derledik.

“Haftanın Öne Çıkan Teknoloji Haberleri” köşemizin bu haftaki gündeminde Twitter, Google, Facebook, İnstagram ve Apple ile ilgili gelişmeler yer alıyor. Geride bıraktığımız hafta; yeni sürüm güncellemeleri, yeni uygulamalar, hisse senetlerinde düşüşler ve yükselişler ile dijital dünya için oldukça hareketli geçen bir hafta oldu. Dilerseniz haftanın öne çıkan teknoloji haberlerine şimdi daha detaylı bir şekilde hep birlikte göz atalım.

 ♦

Google Play Gazetelik Uygulaması Google Haberler Oldu

Google’ın uygulamalarından biri olan Google Play Gazetelik uygulamasının son güncellemesinde birçok yapısal değişime gidildi. “Google Play Gazetelik”, “Google Haberler” olarak değiştirilirken uygulamaya birçok yeni özellik eklendi. Eklenen özelliklerden bazıları ise şöyle;

  • Haberler ve hava durumu tek bir uygulamada birleştirildi.
  • Favoriler kısmına kayıt edilen ilgi alanları ile alakalı birçok makale ve habere ulaşabilme imkânı sunuldu.
  • Başlıklar sekmesi ile günün en çok okunan haberlerine ulaşılabilirken yapay zeka uygulaması yardımı ile “sizin için” kısmında kullanıcıların ilgi alanlarına göre haberler derleniyor.

Google’ın bu son sürüm ile birlikte yaptığı yenilikleri Apple’ın yeni haber uygulaması geliştirmesinin ardından rekabette öne çıkmak amacıyla yaptığı düşünülüyor.

Facebook Ve Instagram Artık Ne Kadar Süre Çevrimiçi Olduğunuzu Söyleyecek

Facebook’un 7 aydır üzerinde çalıştığı zaman yönetimi kontrol panelinin önümüzdeki hafta kullanıcılara sunulması bekleniyor. Bu zaman yönetimi kontrol paneli ile birlikte kullanıcılar Facebook ve İnstagram’da ne kadar süre geçirdiklerini görebilecekler. Ayrıca zaman yönetimi kontrol panelinde, kullanıcılar kendilerine günlük ve haftalık çevrimiçi olma limiti koyabilecekler ve koydukları limiti geçerlerse uyarı bildirimi alacaklar.

Kullanıcılar, zaman ayarını Facebook’ta “Facebook’taki Zamanınız” butonundan Instagram’da ise “Etkinliğiniz” butonundan yapabilecekler.

Google, Sony’nin VR Uzmanı Richard Marks’ı Bünyesine Kattı

Oyun dünyasında iddialı adımlar atmak isteyen Google, Sony’nin sanal gerçeklik (VR) ve PlayStation Move kumandalarının oluşturulmasında görev alan araştırma mühendisi Richard Marks’ı bünyesine kattı.

Apple’nin Değeri 1 Trilyon Dolara Ulaştı

Amerikan menşeili teknoloji ve yazılım firması Apple geçtiğimiz haftalarda yaşamış olduğu değer kaybının ardından hızlı yükselişe geçti. Piyasa değerini 1 trilyon dolara taşıyan Apple, 1 trilyon dolar barajını geçen ilk şirket olarak dünya tarihine geçti.

Twitter’ın Değeri %21 Azaldı

ABD merkezli soysal paylaşım sitesi Twitter’ın sahte hesapları temizlemesinin ardından hisse senetlerinde %21lik bir değer kaybı yaşandı. 30 temmuz Pazartesi günü itibarı ile Twitter’ın yaşadığı toplam değer kaybı 7 milyar dolara ulaştı.

 ♦

Dijital dünya için oldukça hareketli geçen bir haftayı daha geride bıraktık ve dijital dünyada meydana gelen önemli gelişmeleri sizlerle paylaştık. Önümüzde ki hafta dijital dünyanın öne çıkan gelişmeleri ile tekrardan buluşmak dileği ile…

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir