Temmuz son haftasındayız. Teknoloji dünyasına dair gelişmeleri içerisinde bulunduran ve ilginizi çekecek birçok konunun yer aldığı teknoloji haberleriyle tekrar beraberiz. “Haftanın Öne Çıkan Teknoloji Haberleri #Temmuz4″te bu hafta; bu hafta; Twitter, Google, Facebook, Instagram ve Apple ile ilgili gelişmeleri derledik.

Haftalık teknoloji haberlerimizde; en önemli, güncel ve dikkat çeken konuları sizlerle her hafta buluşturuyoruz. Temmuz ayının ortasına geldiğimiz bu günlerde, Türkiye’de ve dünyada önemli gelişmeler yaşandı. Biz de sizler için tüm bunları bir araya getirdik. Gelin hep birlikte önemli gelişmelere yakından bakalım.

Haftanın Teknoloji Haberleri #Temmuz4

Temmuz ayının dördüncü haftasına geldiğimizde görüyoruz ki teknoloji; hız kesmeden ilerliyor. Biz de her hafta olduğu gibi tüm bunları sizler için derliyoruz.

Şimdi gelin hep birlikte bu önemli gelişmeleri birlikte değerlendirelim. Bu arada listede olması gerektiğini düşündüğünüz bir yatırım haberi, teknolojik bir gelişme veya benzeri bir haber varsa lütfen yorumda belirtin. Bu sayede haberi güncelleme fırsatı bulabiliriz.

Evet, geride bıraktığımız hafta; yeni sürüm güncellemeleri, yeni uygulamalar, hisse senetlerinde düşüşler ve yükselişler ile dijital dünya için oldukça hareketli geçen bir hafta oldu. Dilerseniz haftanın öne çıkan teknoloji haberlerine şimdi daha detaylı bir şekilde hep birlikte göz atalım.

Google Play Gazetelik, Google Haberler Oldu

Teknoloji devi Google’ın uygulamalarından biri olan Google Play Gazetelik uygulamasının son güncellemesinde birçok yapısal değişikliğe gidildi. Her şeyden önce “Google Play Gazetelik”, “Google Haberler” olarak değiştirilidi. Bunun yanında uygulamaya birçok yeni özellik de eklendi. Bu özelliklerden bazıları ise şöyle;

  • Haberler ve hava durumu tek bir uygulamada birleştirildi.
  • Favoriler kısmına kayıt edilen ilgi alanları ile alakalı birçok makale ve habere ulaşabilme imkânı sunuldu.
  • Başlıklar sekmesi ile günün en çok okunan haberlerine ulaşılabilirken, “sizin için” kısmında kullanıcıların ilgi alanlarına göre haberler derleniyor.

Google’ın bu yenilikleri Apple’ın yeni haber uygulaması geliştirmesinin ardından yapması, rekabet olarak yorumlandı.

Facebook Ve Instagram’dan Zaman Yönetimi

Dünyanın en popüler sosyal ağı ve teknoloji firması olan Facebook’un 7 aydır üzerinde çalıştığı zaman yönetimi kontrol panelinin önümüzdeki hafta kullanıcılara sunulması bekleniyor. Zaman yönetimi kontrol paneliyle birlikte kullanıcılar Facebook ve Instagram’da ne kadar süre geçirdiklerini görebilecekler. Ayrıca zaman yönetimi kontrol panelinde, kullanıcılar isteğe bağlı olarak günlük veya haftalık çevrimiçi olma limiti koyabilecek. Eğer belirledikleri limiti aşarlarsa uyarı bildirimi alacaklar. Kullanıcılar, zaman ayarını Facebook’ta “Facebook’taki Zamanınız” butonundan Instagram’da ise “Etkinliğiniz” butonundan yapabilecekler.

Google, Sony’nin VR Uzmanı Richard Marks’ı Bünyesine Kattı

Oyun dünyasında iddialı adımlar atmak isteyen Amerikalı teknoloji devi Google, Sony’nin sanal gerçeklik (VR) ve PlayStation Move kumandalarının oluşturulmasında görev alan araştırma mühendisi Richard Marks’ı bünyesine kattı. Bu transfer teknoloji dünyasında oldukça ses getirirken Google, bu transferle VR alanında elini güçlendirmiş oldu.

Teknoloji Devi Apple’nin Değeri 1 Trilyon Dolar Oldu

Amerikan menşeili teknoloji firması Apple geçtiğimiz haftalarda yaşamış olduğu değer kaybının ardından hızlı yükselişe geçti. Piyasa değerini 1 trilyon dolara taşıyan Apple, 1 trilyon dolar barajını geçen ilk şirket olarak dünya tarihine geçti.

Twitter’ın Değeri %21 Azaldı

ABD merkezli soysal paylaşım sitesi Twitter’ın sahte hesapları temizlemesinin ardından hisse senetlerinde %21lik bir değer kaybı yaşandı. 30 temmuz Pazartesi günü itibarı ile Twitter’ın yaşadığı toplam değer kaybı 7 milyar dolara ulaştı.

“Haftanın Öne Çıkan Teknoloji Haberleri #Temmuz4”te markaların teknoloji ve dijital odaklı haberlerini sizler için derledik. Ortaklıklar, yatırımlar ve rekabetin ne kadar önemli olduğunu kanıtlayan bir haftaydı.  Bundan sonraki haftalarda da yine haftanın “en” dikkat çeken teknoloji haberlerini Branding Türkiye aracılığıyla sizlerle buluşturacağız.


💡 Teknoloji Haberleri (1 – 7 Ağustos 2018)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.