Ağustos ayının dördüncü ve son haftasındayız. Teknoloji dünyasına dair gelişmeleri derlediğimiz ve ilginizi çekecek birçok konunun yer aldığı teknoloji haberleriyle tekrar beraberiz. “Haftanın Öne Çıkan Teknoloji Haberleri #Ağustos4″te bu hafta yine birçok gelişme var.

Haftanın teknoloji haberleri köşesinde; en önemli, güncel ve dikkat çeken konuları sizlerle buluşturuyoruz. Ağustos ayının dördüncü haftasına geldiğimiz bu günlerde, Türkiye’de ve dünyada önemli gelişmeler yaşandı. Biz de sizler için tüm bunları bir araya getirdik. Bu hafta sizlere; Uber, Toyota, Apple, Facebook, Instagram, Google ve Tesla ‘daki gelişmeleri aktaracağız.

Haftanın Teknoloji Haberleri #Ağustos4

Ağustos ayının dördüncü haftasına geldiğimizde görüyoruz ki teknoloji, hız kesmeden ilerliyor. Biz de her hafta olduğu gibi tüm bunları sizler için derliyoruz.

Evet, geride bıraktığımız hafta; teknolojik yenilikler, uygulamaların yeni sürüm güncellemeleri, yeni uygulamaların piyasaya çıkması, hisse senetlerindeki düşüşler / yükselişler ile dijital dünyadaki gelişmelerle birlikte oldukça hareketli geçti.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan haftanın öne çıkan teknoloji haberlerine şimdi daha detaylı bir şekilde hep birlikte göz atalım. Bu arada listede olması gerektiğini düşündüğünüz bir yatırım haberi, teknolojik bir gelişme veya benzeri bir haber varsa lütfen yorumda belirtin. Bu sayede haberi güncelleme fırsatı bulabiliriz.

UBER Toyota’dan Yatırım Aldı

Japon teknoloji devi Toyota, mobil uygulama tabanlı ulaşım hizmetleri veren Amerikan firması Uber’e 500 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Yatırım anlaşmasının kapsamı; Toyota’nın Sienna model araçlarının Uber’in sürücüsüz otonom sürüş teknolojileri ile donatılarak UBER araçları arasına katılmasını içeriyor.

Teknoloji Devi Apple’dan Facebook’a Hamle

Teknoloji devi Apple, Facebook’un VPN uygulaması Unavo’yu kullanıcıların verilerini depoladığı ve gizlilik kurallarını ihlal ettiği gerekçesi ile AppStore’dan kaldırdı. Önümüzdeki günlerde Apple’ın bu tavrına karşılık Facebook’un nasıl bir aksiyon alacağını hep birlikte göreceğiz.

Artık Herkes Instagram Mavi Tik Başvurusu Yapabilecek

Instagram’da bir yenilik daha! Eskiden sadece tanınmış kişilerin yapabildiği onaylı hesap başvurusunu artık herkes yapabilecek. Diğer bir ifadeyle artık isteyen herkes mavi tik alabilecek.

Onaylı hesap başvurusu yapmak isteyen kullanıcılar ayarlar butonundan “Doğrulanmış Hesap Talebi”ne tıklayarak başvuru işlemini gerçekleştirebilecekler. Bu arada “Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?”a dair detaylı bir makale hazırladık. Okumak için buraya tıklayın.

Google Asistan Yeni Dil Seçenekleri İle Geliyor

Teknoloji devi Google yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre Google’un yapay zeka tabanlı akıllı asistanı Google Asistan, en kısa zamanda Türkçe’nin de içinde bulunduğu yeni dil seçenekleriyle kullanıcıların karşısında olacak.

Google asistan şuan için sadece; Almanca, Endonezce, Fransızca, Hintçe, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce (Brezilya) ve Tayca dillerinde hizmet veriyor.

Tesla’dan Kablosuz Şarj Aleti Girişimi

Haftanın Teknoloji Haberleri’ni elektrikli otomobillerle ilgili gelişmeyle bitiriyoruz. Amerika merkezli elektrikli otomotiv üreticisi Tesla akıllı telefonlar için kablosuz şarj cihazı üretti. Görünüm olarak powerbankı andıran bu sarj aleti 4 santimetreye kadar endüktif sarj etme özelliğine sahip.

“Haftanın Öne Çıkan Teknoloji Haberleri #Ağustos4″te markaların teknoloji ve dijital odaklı haberlerini sizler için derledik. Ortaklıklar, yatırımlar ve rekabetin ne kadar önemli olduğunu kanıtlayan bir haftaydı.  Bundan sonraki haftalarda da yine haftanın “en” dikkat çeken teknoloji haberlerini Branding Türkiye aracılığıyla sizlerle buluşturacağız. Bu arada aşağıdaki indeksten Ağustos (2018) ayı boyunca yayınlanan “Teknoloji Haberleri”ne haftalık olarak ulaşabilirsiniz.


💡 Teknoloji Haberleri (1 – 7 Eylül 2018)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.