Haftanın Öne Çıkan Teknoloji Haberleri #Ağustos4

Merhaba değerli Branding Türkiye okurları,  Ağustos (2018) ayının dördüncü  haftasını da geride bıraktık. Yaz mevsiminin son haftasıyla birlikte teknolojideki gelişmeler hız kesmedi. Branding Türkiye’nin ilgiyle takip edilen yazı dizileri arasında yer alan “Haftanın Öne Çıkan Teknoloji Haberleri” kategorisinde bu hafta yine haftanın dijital ve teknoloji odaklı gelişmelerini sizler için derledik. 

Bu haftanın öne çıkan teknolojik ve dijital gelişmeleri arasında Uber, Toyota, Apple, Facebook, İnstagram, Google ve Tesla gibi dünyaca ünlü firmalara ait haberler yer alıyor. Dilerseniz bu haftanın öne çıkan teknolojik gelişmelerine birlikte göz atalım.

UBER Toyota’dan Yatırım Aldı

Japon teknoloji devi Toyota, mobil uygulama tabanlı ulaşım hizmetleri veren Amerikan firması Uber’e 500 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Yatırım anlaşmasının kapsamı Toyota’nın Sienna model araçlarının Uber’in sürücüsüz otonom sürüş teknolojileri ile donatılarak UBER araçları arasına katılmasını içeriyor.

Apple, Facebook’un Unavo Uygulamasını AppStore’den Kaldırdı

Apple, Facebook’un VPN uygulaması Unavo’yu kullanıcıların verilerini depoladığı ve gizlilik kurallarını ihlal ettiği gerekçesi ile AppStore’dan kaldırdı. Önümüzdeki günlerde Apple’ın bu tavrına karşılık Facebook’un nasıl bir aksiyon alacağını hep birlikte göreceğiz.

Instagram Onaylı Hesap Başvurusunu Artık Herkes Yapabilecek

Instagram’da bir yenilik daha! Eskiden sadece tanınmış kişilerin yapabildiği onaylı hesap başvurusunu artık herkes yapabilecek. İsteyen herkes mavi tik alabilecek.

Onaylı hesap başvurusu yapmak isteyen kullanıcılar ayarlar butonundan “Doğrulanmış Hesap Talebi”ne tıklayarak başvuru işlemini gerçekleştirebilecekler.

Google Asistan Yeni Dil Seçenekleri İle Geliyor

Google yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre Google’un yapay zeka tabanlı akıllı asistanı Google asistan en kısa zamanda Türkçe’nin de içinde bulunduğu yeni dil seçenekleri getiriyor.

Google asistan şuan için sadece Almanca, Endonezce, Fransızca, Hintçe, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce (Brezilya) ve Tayca dillerinde hizmet veriyor.

Tesla’dan Kablosuz Şarj Aleti Girişimi

Amerika merkezli elektrikli otomotiv üreticisi Tesla akıllı telefonlar için kablosuz sarj cihazı üretti. Görünüm olarak powerbankı andıran bu sarj aleti 4cmye kadar endüktif sarj etme özelliğine sahip.

Dijital ve teknoloji dünyası için oldukça hareketli geçen ve ilginç detayların olduğu bir haftayı daha geride bıraktık ve meydana gelen önemli gelişmeleri sizlerle paylaştık.

Dijital dünya için önemli yere sahip olduğunu düşündüğünüz ancak buraya eklemediğimiz dijital / teknoloji odaklı haberleri yorum olarak bizlere bildirmeniz haber eleme aşamasında daha dikkatli olmamız açısından bize fayda sağlayacaktır.

Önümüzdeki hafta dijital dünyanın öne çıkan teknoloji gelişmeleri ile tekrar buluşmak dileği ile…

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir