Popüler bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’nin yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları”nda bu hafta Şubat 2018’e dair reklamları inceleyeceğiz. İşte karşınızda Şubat ayının ikinci haftasını kapsayan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Şubat2”

Merhaba, sevgili Branding Türkiye okuyucuları. TV – Youtube gibi mecralarda yayınlanan reklamları ele aldığımız yazı serimizde, Şubat ayının ikinci haftasında karşınızdayım. Malum, geçtiğimiz günlerde sevgililer gününü geride bıraktık. Yılın en çok para harcanan gününde elbette markalar da boş durmayarak onlarca yeni reklamı; hem internet mecralarından hem de diğer basın yayın organlarıyla servis ettiler.

Bu hafta bir çok reklamı ülkece beğendik diyebiliriz. Tabii bunda duygusal bir millet olmamızın katkısı oldukça fazla. Bir iki viral reklam çalışmasının ters teptiğini hatta çakıldığını söyleyebiliriz ama, güzel reklamlar çoğunlukta olduğu için onları gündeme getirmeye ihtiyaç duymuyorum. Ve hemen reklam filmlerine geçiyoruz…

Haftanın Reklamları #Şubat2

Şubat ayının ikinci haftası boyunca yayınlanan reklamları incelediğimiz “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Şubat2”de 4 farklı reklama yer verdik. Bunlar; Enza Home, Anadolu Hayat Emeklilik, DeFacto ve Vodafone‘a ait reklamlar oldu.

Şimdi sözü fazla uzatmadan bu hafta beğendiğim / beğenmediğim ve fakat sizlerle paylaşmaya karar verdiğim reklamlara geçiyorum.

En Güzel Aşklara – Enza Home

Bence, haftanın tartışmasız en güzel reklamı Enza Home tarafından hazırlanan reklam oldu. LP’nin eşsiz sesi ve hisleri depreştiren hikayesiyle Enza Home’dan muhteşem bir kavuşma hikayesi…

Sevgililer Günü – Anadolu Hayat Emeklilik

İşte yine umut, sevgi, aşk, hüzün ve bilimum duygular ihtiva eden bir reklam daha. Anadolu Hayat Emeklilik, iki genç aşığın bundan yıllar sonra nerede olduklarını bir deniz kenarındaki çadırdan hayal etmeye çalışıyorlar. Yüzleri görünmüyor belki ama, anlatmak istedikleri “şıp” diye geçiyor izleyiciye.

Cimri Sevgilim, Sevgililer Günü – DeFacto

De Facto sevgililer günü için yaptırdığı şarkıda cimri sevgililere sesleniyor; domuz gribi ol inşallah! Oğuzhan Koç’un sesi (ve büyük ihtimalle sözleri, müziği, bestesiyle) hayat verdiği eğlenceli klip bir o kadar da renkli olmuş. Keyifle izledik.

Geleceğe Kanat Ger, Vodafone Kara Kartal Hareketi – Beşiktaş / Vodafone

Beşiktaş’ın reklamcılarından iyi işler gelmeye devam ediyor. Sempatik ve takıma ilgiyi artırma sevdasıyla belki de “halkın takımı” algısının kuvvetlendirilmesinin ötesinde bir “dünya kulübü” olma yolunda atılan adımların meyvesini topluyor Beşiktaş…

Şimdi de Vodafone Türkiye ortaklığında yeni yıldızlarında internet ortamından Beşiktaş altyapısına kazandırılmasının önünü açıyorlar. Erkan Can’ın sesiyle hep beraber izliyoruz.

Branding Türkiye’nin keyifle takip edilen yazı dizilerinden biri olmaya aday olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları” temalı yazı dizisinde hafta boyunca beğenilen, ilgi çeken reklam filmlerini sizlerle paylaşıyoruz. Bir sonraki hafta görüşmek üzere.

Bu arada yakında, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayın hayatına başlayan “Branding Türkiye Tv”de, haftanın reklamlarını yorumlamaya başlayacağız. Kanalımıza abone olmak için tıklayın.


💡 Haftanın Reklamları #Şubat3

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.