Türkiye’nin en popüler bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’nin yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları”nda bu hafta Ocak 2018’e dair reklamları inceleyeceğiz. İşte karşınızda Ocak ayının ilk haftasını kapsayan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Ocak1”

Branding Türkiye okurları için bundan böyle hafta boyunca akıllarda kalan, öne çıkan ve dikkat çeken bazı reklamları aktaracağız. İlk birkaç hafta ajans adı vermeden ve prodüksiyon bilgileriyle sizi sıkmadan sadece video içerik odaklı gideceğiz. Hatta hemen başlıyoruz. İşte Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Ocak1

Haftanın Reklamları #Ocak1

Ocak ayının ilk haftası boyunca yayınlanan reklamları incelediğimiz “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Ocak1″de 4 farklı reklama yer verdik. Bunlar; Karaca, Galatasaray, Beşiktaş ve Fruka‘ya ait reklamlar oldu. Sözü çok uzatmadan reklam filmlerini incelemeye başlayalım.

Her Şey Tamam Evlilik Paketi – Karaca

Karaca’nın “Her Şey Tamam Evlilik Paketi” temalı reklam filmi, tam bir Türk işi reklam olmuş diyebiliriz. Reklamı izledikten sonra geriye düğünlerde halkımızın tıpkı reklamda olduğu gibi davranmasını beklemek kalıyor.

Galatasaray, İlk Günkü Destek Ruhuyla! – TURKCELL

Ülkemizin güzide spor kulüplerinden Galatasaray’ın kuruluş yıllarında yaşadığı zorluklara değinilen reklamda, şimdi de taraftarın takımına destek olması konusuna vurgu yapılıyor. Bu reklamda tarihi canlandırmalar efsane olmuş.

Come To Beşiktaş 

Bu haftanın reklamlarına göz attığımızda Türkiye’nin köklü kulüplerinden güzel işler çıktığında görüyoruz. #cometobeşiktaş hashtag’ini bütün dünyaya duyurmaya kararlı olan Beşiktaş, bu sefer Anadolu motifleriyle süslediği reklamında, dünyanın farklı ülkelerinden taraftarlarına ve yıldız futbolcularına yer veriyor. Bu arada Mevlana’nın sözlerinin de reklamda İngilizce olarak yer aldığını vurgulamadan geçmek istemem. Kısacası bu reklamla haftanın güzel işlerinden birine imza atılmış.

Sadece Serinletir – FRUKO

Bu hafta göndermeli reklamlardan birine şahit olduk. Deyim yerindeyse Fruko’dan, Sprite’a bir tokat geldi. Bence Fruko’nun “Sadece Serinletir” temalı reklamı bu haftanın en keyifli reklamı olarak gönüllerdeki yerini aldı. Bu arada haklısın dış ses, gazoz içince hiç zeki olunur muymuş?

Branding Türkiye’nin keyifle takip edilen yazı dizilerinden biri olmaya aday olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları” temalı yazı dizisinde hafta boyunca beğenilen, ilgi çeken reklam filmlerini sizlerle paylaşıyoruz. Bir sonraki hafta görüşmek üzere.

Bu arada yakında, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayın hayatına başlayan “Branding Türkiye Tv”de, haftanın reklamlarını yorumlamaya başlayacağız. Kanalımıza abone olmak için buraya tıklayın.


💡 Haftanın Reklamları #Ocak2

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.