Branding Türkiye’nin ilgiyle takip edilen yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları”nda bu hafta Nisan 2018’e dair reklamları inceleyeceğiz. İşte karşınızda Nisan ayının üçüncü haftasını kapsayan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Nisan3”

Merhaba sevgili Branding Türkiye okuyucuları, Nisan ayının üçüncü haftası boyunca televizyonlarda ve Youtube gibi internet mecralarında yayınlanan ve ilgimi çeken reklamları sizlere aktaracağım. Ama öncelikle tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı canı gönülden kutlarım.

Haftanın Reklamları #Nisan3

Nisan ayının üçüncü haftası boyunca yayınlanan reklamları incelediğimiz “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Nisan3”de 4 farklı markanın 8 reklamına yer verdik. Bunlar; Akbanka, Aktif Bank, QNB Finansbank ve Mc Donald’s‘a ait reklamlar oldu.

Anlaşılacağı üzere bu hafta çok sayıda reklamın ekranlarda olduğunu söyleyebilirim. Açıkçası, yazımız pek uzamasın diye ben buraya bazı reklamları alamadım. Bunlardan birisi Kıvanç Tatlıtuğ’lu Coca Cola reklamı, bir diğeri de TEB’in yeni pratik bankacılık reklamı. Ben böyle duygusal altyapılı ama samimiyeti yüksek işlerin her zaman ses getirdiğine inanıyorum. Örneğin; bu yazımızda Aktif Bank ve Akbank’ın yayımladığı reklamları ele alacağız. Bence bu iki reklam, yapılan işin heyecanını ve samimiyetini izleyiciye geçirmeyi başarabildi. Bu iki reklama benzer bir diğer reklam olan Vakıfbank -Engin Altan Düzyatan reklamı izleyiciye o samimiyeti ne yazık ki veremiyor.

Sözü çok uzattım yine, hemen haftanın önce çıkan reklamlarını sizlerle paylaşmaya başlıyorum.

Akbank – 23 Nisan / #birgülüşün70

İşte, samimiyetini ekran aracılığıyla bile olsa izleyiciye aktaran haftanın en güzel reklamı. Hem de bu reklamla çok güzel bir iş yapılıyor, okuyan çocuklarımıza yardım ediyoruz. Teşekkürler Akbank.

Aktif Bank – Güneşten Isı, Işık, Enerji Gelir. Gerisi Aktif Bank’tan Gelir!

Televizyonlarda reklamlarını pek görmediğimiz markalardan biri olan Aktif Bank, samimiyet yüklü bir reklamla karşımıza çıkmış. Reklamın duygusu, mottosu, netliği, dış sesi hepsi de tam not alıyor benden. Bu arada Aktif Bank’ı tv reklamlarında bundan sonra daha fazla görmek isteriz dilekleriyle sizi reklamla baş başa bırakıyorum.

QNB FinansBank Reklamları

Evet şimdi de komik, esprili reklamlarımıza geçiyoruz. 2 markadan seri halinde 3 reklamı art arda izleyeceğiz. Öncelikle QNB Finans Bank reklamları… Üzerlerinde çok konuşmaya gerek olduğunu düşünmediğim bu reklamlar (çünkü başarılılar) yüzümüzde bıraktıkları gülücüklerin karşılığı olarak bu haftanın ‘en’leri arasına girmeyi başardılar.

Parasal Durumlar / Paraya Sıkışmak 

  • Parasal Durumlar / Eli Para Görmek
  • Parasal Durumlar / Paraya Para Dememek

Reklamları izlemek için video paylaşım sitelerinde ilgili videoya ait başlığı yazarak arama yapabilirsiniz.

Mc Donald’s Reklamları

  • Menünü Büyüt / Boş Kale,
  • Menünü Büyüt / Korner,
  • Menünü Büyüt / Penaltı

Reklamları izlemek için video paylaşım sitelerinde ilgili videoya ait başlığı yazarak arama yapabilirsiniz.

Branding Türkiye’nin keyifle takip edilen yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları” temalı yazı dizisinde bu haftalık da yolculuğumuzun sonuna geldik. Bildiğiniz üzere burada hafta boyunca beğenilen, ilgi çeken reklam filmlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Bir sonraki hafta görüşmek üzere.

Bu arada yakında, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayın hayatına başlayan “Branding Türkiye Tv”de, haftanın reklamlarını yorumlamaya başlayacağız. Kanalımıza abone olmak için buraya tıklayın.


💡 Haftanın Reklamları #Mayıs1

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.