Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Nisan3

Merhaba sevgili Branding Türkiye okuyucuları. Öncelikle tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı can-ı gönülden kutlarım.

Bu hafta sayıca çok fazla reklamın ekranlarımız aracılığıyla bizleri ziyaret ettiğini söyleyebilirim. Açıkçası, yazımız pek uzamasın diye ben buraya bazı reklamları alamadım. Bunlardan birisi Kıvanç Tatlıtuğ’lu Coca Cola reklamı, bir diğeri de TEB’in yeni pratik bankacılık reklamı.

Ben böyle duygusal altyapılı ama samimiyeti yüksek işlerin her zaman ses getirdiğine inanıyorum. Örneğin; bu yazımızda AktifBank ve Akbank’ın yayımladığı reklamları ele alacağız. Bu iki reklamda yapılan işin heyecanını ve samimiyetini izleyene geçirmeyi başarabildi. Bu iki reklama benzer bir diğer reklam olan Vakıfbank -Engin Altan Düzyatan reklamı- izleyiciye o samimiyeti ne yazık ki veremiyor.

Sözü çok uzattım yine, hemen haftanın önce çıkan reklamlarını sizlerle paylaşmaya başlıyorum.

23 Nisan - #birgülüşün70– AKBANK

İşte, samimiyetini ekran aracılığıyla bile olsa izleyiciye aktaran haftanın en güzel reklamı. Hem de bu reklamla çok güzel bir iş yapılıyor, okuyan çocuklarımıza yardım ediyoruz. Teşekkürler Akbank.

Güneşten ısı, ışık, enerji gelir. Gerisi Aktif Bank’tan gelir! – AKTİF BANK

Televizyonlarda reklamlarını pek görmediğimiz markalardan biri olan Aktif Bank, samimiyet yüklü bir reklamla karşımıza çıkmış. Reklamın duygusu, mottosu, netliği, dış sesi hepsi de tam not alıyor benden. Aktif Bank’ı teleziyonlarımızda bundan sonra daha fazla görmek isteriz.

Evet şimdi de komik, esprili reklamlarımıza geçiyoruz. 2 markadan seri halinde 3 reklamı art arda izleyeceğiz. Üzerlerinde çok konuşmaya gerek olduğunu düşünmediğim bu reklamlar (çünkü başarılılar) yüzümüzde bıraktıkları gülücüklerin karşılığı olarak bu haftanın ‘en’leri arasına girmeyi başardılar.

Parasal Durumlar / Paraya Sıkışmak – QNB FİNANSBANK

Parasal Durumlar / Eli Para Görmek– QNB FİNANSBANK

Parasal Durumlar / Paraya Para Dememek– QNB FİNANSBANK

Menünü Büyüt / Boş Kale – MCDONALD’S

Menünü Büyüt / Korner – MCDONALD’S

Menünü Büyüt / Penaltı – MCDONALD’S

Nisan ayının üçüncü haftasında öne çıkan reklamlar bunlardı. Haftaya “Haftanın Öne Çıkan Reklamları“nda yeniden görüşmek üzere hoşça kalın.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir