ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu organizasyonuyla hazırlanan Hacettepe Üniversitesi Programlama Yarışması (HUPROG) için geri sayım başladı!

Türkiye’nin en büyük algoritmik programlama yarışmalarından biri olan Hacettepe Üniversitesi Programlama Yarışması (HUPROG) için sayılı günler kaldı. Heyecanla beklenen etkinlik ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu tarafından gerçekleştiriliyor.

Hacettepe Üniversitesi Programlama Yarışması

HUPROG’24 Türkiye’deki tüm öğrencilere açık olan ve finalinin 23 Mart’ta Hacettepe Üniversitesi Beytepe Tunçalp Özgen Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmesi planlanan bir programlama yarışmasıdır.

İlki 2016’da düzenlenen yarışmanın bu yıl 8.’si gerçekleştirilecek. Algoleague platformu üzerinde gerçekleştirilecek yarışmaya katılım için takım olma şartı var. Maksimum 3 kişiden oluşacak takımlardan hangilerinin finale kalacağı ise yapılan ön eleme ile belirlenecek.

Final etabı 23 – 24 Mart tarihlerinde saat 18.00’de başlayacak. Toplamda 16 saat sürecek olan bu etabın akabinde finale katılmaya hak kazananlara bilgilendirme maili gönderilecek. Bu arada yarışma kapsamında finale katılmaya hak kazananların Türkiye’de bir üniversitede öğrenci olma şartı olduğunu da belirtelim.

Branding Türkiye‘nin medya partneri olduğu ve ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu organizasyonuyla gerçekleştirilecek olan Hacettepe Üniversitesi Programlama Yarışması (HUPROG) için son başvuru tarihi 16.03.2024 / 18.00 olarak açıklandı. Finale kalanların kazanacakları ödül miktarı ise şöyle;

  • Birincilik Ödülü 30.000 TL Ödül Çeki
  • İkincilik Ödülü 20.000 TL Ödül Çeki
  • Üçüncülük Ödülü 15.000 TL Ödül Çeki
  • Dördüncülük Ödülü 10.000 TL Ödül Çeki
  • Beşincilik Ödülü 5.000 TL Ödül Çeki
  • Altıncılık Ödülü 3.000 TL’lik Levis Çeki

ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu Hakkında

ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu; 2010 yılında kurulmuş olup ACM’in Türkiye’de bulunan 13 öğrenci kolundan biridir. Topluluğumuz kurulduğu günden bu yana her geçen gün artan üye sayısıyla Hacettepe Üniversitesinin en büyük topluluklarından biri haline gelmiştir. ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu olarak amacımız teknik ve sosyal alanda yapılan etkinliklerle öğrencilerimizi her iki alanda da bilgi sahibi olmuş, gelişmiş bir birey haline getirmektir. Topluluğumuzun en önemli görevi; öğrencilerimizin meslek hayatı ile ilgili sorularına cevap bulacağı seminerler düzenlemek, iş hayatlarında onlara yardımcı olacak teknik bilgiler vermek ve bu bilgileri teknik geziler ile desteklemektir. Ayrıca yapılan sosyal etkinliklerle öğrencilerimizin sosyal yönü gelişmiş bireyler olmasını hedefliyoruz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.