Branding Türkiye’de yakın zaman önce başlayan “İstatistiklerle Markalar” yazı dizisini destekler nitelikte yeni bir yazı dizisi başlıyor. Bu defa İstatistiklerle Markalar kategorisindeki içerikleri infografikle zenginleştirdik. İlk infografiğimiz “Güncel Instagram İstatistikleri (İnfografik)” ile ilgili oldu. 

Branding Türkiye’de “Sosyal Ağlar” konulu yazı dizisinin içerisinde yayınladığımız “Instagram Tarihi: Instagram Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?” başlıklı makalede Instagram’a dair tüm detayları okumanız mümkün. Öte yandan “İstatistiklerle Markalar” temalı yazı dizisinde yer alan “Instagram İstatistikleri” başlıklı makalede popüler fotoğraf ve video paylaşım ağı Instagram’a dair bilinmeyenleri inceleyebilirsiniz

Hem “Instagram Nedir? Nasıl Kullanılır?” sorularına yanıt verdiğimiz makale nedeniyle ve hem de “Instagram İstatistikleri”ni aktarmış olduğumuz içerik sebebiyle bu makalede her iki konuda da ayrıntılı bilgi vermeyeceğiz. Tam tersine bu makalede Instagram İstatistikleri’ni daha anlaşılabilir kılmak adına bir infografiğin yer aldığını göreceksiniz.

Güncel Instagram İstatistikleri

Bu içerik, dünyanın en çok kullanıcıya sahip ve en popüler sosyal ağlarından biri olan Instagram’a dair istatistiklerin infografik haline getirilmesi amacıyla oluşturuldu. Bundan sonra da İstatistiklerle Markalar kategorisindeki tüm içerikler için aynı yöntemi uygulamayı düşündüğümüzü belirtelim. Diğer bir ifadeyle tıpkı Instagram İstatistikleri için hazırlamış olduğumuz bu infografik gibi diğer yazılar için de infografikler yayınlayacağız. Böylece verileri daha hızlı ve efektif okuma imkanına kavuşmuş olacaksınız.

Evet, 2012 yılında Facebook tarafından satın alınan ve bu süreçten sonra büyümesini hızlı bir biçimde sürdüren Instagram, günümüzde 1 milyarı aşkın bir kullanıcı sayısına sahip. Bu sınırı yani 1 milyar kullanıcı barajını geçen ender sosyal ağlardan biri olan Instagram, günümüzde sadece bir sosyal ağ ya da reklam, iletişim, medya ve pazarlama mecrası değil. Instagram bugün aynı zamanda e-ticaret, e-ihracat ve satış kanalı olarak da kullanılıyor! Bu bilgileri göz önünde tutarak incelemenizi tavsiye ettiğimiz “Instagram İstatistikleri”ni infografik şeklinde okumanız için aşağıdaki görseli hazırladık.

İşte karşınızda “Güncel Instagram İstatistikleri” odağında hazırlamış olduğumuz infografik.

Bu arada Instagram özelinde hazırlamış olduğumuz Instagram İstatistikleri temalı bu infografiği sosyal ağlarda paylaşırken #BrandingTürkiye hasghtagini eklemeyi unutmayın. 🙂

Instagram İstatistikleri İnfografik

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.