Google Play Store logosu 10. yılında değişti. Google’ın resmi blogunda yayınlanan bir yazıyla kutlanan Google Play’in 10. yılında logonun değiştiği de görüldü. İşte detaylar!

Google, çok uzun zamandır sadece bir arama motoru olmanın çok daha ötesinde bir şirket. Birçok farklı alanda birçok farklı alt markaya sahip olan Google’ın en işlevsel ve etkin markalarından biri de hiç şüphesiz Google Play Store! Android işletim sistemini kullanan cihazlar için “uygulama market” olarak faaliyet gösteren ve uygulamalar dışında kitap, oyun gibi ürünlerin de listelendiği ve ulaşılabildiği mobil bir mağaza olan Google Play’in kuruluşundan bu yana tam 10 yıl geçti.

Bu konuya dair bir blog yazısı yayınlayan Google, 10 Yıllık Google Play’den 10 Favori An başlığı altında Google Play’in 2012’den 2022’ye kadar yaşadığı önemli değişikliklere yer verdi. Yazı şöyle başlıyor;

“2012’yi düşünün: “Call Me Maybe” müzik listelerinin başındaydı ve “Venmoing” henüz ana akım bir fiil değildi. Mobil bilgi işlemi herkes için her yerde erişilebilir hale getirme misyonuyla Android sadece birkaç yaşındaydı.

O yıl Google Play’in (dijital) kapılarını açtık. On yıl sonra, 190’dan fazla ülkede 2,5 milyardan fazla insan, uygulamaları, oyunları ve dijital içeriği keşfetmek için her ay Google Play’i kullanıyor. Ve 2 milyondan fazla geliştirici, işlerini kurmak ve dünyanın dört bir yanındaki insanlara ulaşmak için bizimle birlikte çalışıyor.”

Google Play Logosu Değişti

Son yıllarda kurumsal kimliğinde aşamalı olarak ama çok ufak bir şekilde değişiklikler yapan Google, bu kez uygulama mağazasının logosunu değiştirdi. Google Play’in 10. yılı için yayınlanan blog yazısında bu logoya da yer verildi. Google, değişiklik söz konusu olduğunda uyguladığı o minimalist çizgiyi yine bozmamış. Eski logo ile arasında ufak nüansların olduğu yeni logoda daha yuvarlak hatlar ve daha az parlak tonlar tercih edilse de reng geçişleri ve Google’a has renklerin konumlarında bir değişiklik yok.

Google’ın 10 yıl süreçte Google Play’de yaşanan mihenk taşlarına yer verdiği blog yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Bu arada Branding Türkiye’nin “Kurumsal Kimlik” ana temalı yazı dizisinde yer verdiğimiz Logo Nedir? ana temalı yazıyı okumak için de buraya tıklamanız yeterli.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.