Teknoloji devi Google geçtiğimiz günlerde kurumsal blogunda şaşırtıcı bir duyuru yayınladı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Google ilk fiziksel mağazasını açmaya hazırlanıyor.

Özellikle pandemi döneminde dijitalleşme ile ilgili hem son kullanıcılarda hem işletmelerde önemli bir eşik aşıldı desek yanlış olmaz. Diğer bir ifadeyle Koronavirüs salgını, firmaların ve tüketicilerin dijital dönüşüm ile ilgili farkındalığını artırdı. Hatta birçok firma bu dönemde başlatmış olduğu bazı geçici prensipleri kalıcı hale getirdi.

Örneğin bazı medya kuruluşları tamamen evden çalışma sistemine geçtiğini duyurdu. Yine bazı ajanslar da uzaktan çalışmayı kalıcı hale getirdiklerini ilan ettiler.

Bu arada  Branding Türkiye olarak biz de uzaktan çalışma sistemini sürdürüyoruz. Aslında pandemi öncesinde de yönetim ekibi hariç şirketimizdeki tüm herkes zaten uzaktan çalışıyordu. Dolayısıyla bizim yeni sisteme adaptasyonumuz hiç zor olmadı. İdari birimdeki ekip arkadaşlarımız da uzaktan çalışmaya geçince 1 yıldır %100 homeoffice sistemini uyguluyoruz diyebilirim. Yaz sonunda yeni çalışma sistemimize dair duyuruyu kamuoyuyla paylaşacağız. Şimdiyse Google’ın fiziksel mağaza hamlesine değineceğiz.

Google İlk Fiziksel Mağazasını Açıyor

Google gibi teknoloji firmaları kuruldukları günden itibaren tek bir temel misyona sahiptir; o da tüketimi, üretimi ve iletişimi olabildiğince dijitalleştirmek. Pandemi süresince bunu daha bir hissettik. Zira bu  ve benzeri global teknoloji firmaları salgın süresince hem kullanıcılara hem de firmalara birçok online eğitim, destek paketi, hibe, mentörlük sağladı. Amaç her firmanın ve her kullanıcının dijital dönüşümünü tamamlamasıydı. Peki herkesi dijitalleştirmeye çalışan bir firma ilk fiziksel mağazasını açıyor desem, ne dersiniz? Üstelik tam da pandemi sonrasında bu hamleyi yapıyor.

Google Store Niye Açılıyor?

Google, geçtiğimiz günlerde kurumsal blogunda bir duyuru yayınladı. Buna göre teknoloji devi, ilk fiziksel mağazasını açmaya hazırlanıyor.

2021 yazında New York’ta açmayı planladığı fiziksel / perakende mağaza ile ilgili ön bilgi veren Google, burada ürün sunmanın yanında, kullanıcıların / tüketicilerin sorunlarını gidermek, hatalı yahut bozuk ürünlerin tamirini gerçekleştirmek gibi konularda yardımcı olmak üzere teknik hizmetler de sunacağını belirtti. Google Stroe’da ayrıca atölye çalışmaları da olacak.

Kaynak: Google Blog


💡 Clubhouse Android’de

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.