Arama motoru Google hali hazırda kiracı olarak yer aldığı Londra’daki ofis binalarını 1 milyar dolara satın almaya hazırlanıyor. İşte Google tarafından 1 milyar dolara satın alınacak olan ofise dair detaylar!

Business Insider’da yer alan habere göre Google 1 milyar dolara ofis alıyor. Konuya dair detaylar ise şöyle; teknoloji devi Google Londra’daki Tottenham Court Road yakınlarında bulunan ofis binası Central Saint Giles’ı satın almak için 1 milyar dolar harcayacak. Bu ise 730 milyon sterlin anlamına geliyor.

Google 1 Milyar Dolara Ofis Alıyor

2019 sonlarında Çin’in Wuhan bölgesinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılarak pandemi halini alan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) sürecinde dünya genelinde birçok firma evden çalışma sistemine geçmişti.

Bu firmalardan biri de Google’dı. Türkiye’de de uzaktan çalışma sistemine geçen birçok kamusal ve kurumsal firma oldu. Bu bağlamda Türkiye’de yeni çalışma sistemine dair hızlı aksiyon alan markalardan biri de Branding Türkiye’ydi.

Konuya ilişkin detayları Branding Türkiye Evden Çalışma Modeline Geçti başlıklı haberde bulabilirsiniz. Zira bu yazıda Google’ın uzaktan çalışma sisteminin tam tersi bir aksiyon alacağını gösteren son aksiyonunu aktaracağız. Ancak bundan önce Koronavirüs sonrası çalışma sistemini irdelediğimiz ve Branding Türkiye Yayınları tarafından yayınlanan raporu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

2022’de yeni yıl hediyesi olarak ücretsiz erişime açtığımız Koronavirüs Sonrası İş Hayatı adlı raporu buradan ücretsiz olarak mobil veya masaüstü cihazınıza indirebilirsiniz.

Haberin detaylarına dönecek olursak, evet, Google geçtiğimiz günlerde basına yansıyan haberlere göre Londra’da 1 milyar dolara ofis binaları satın alıyor. Hali hazırda kiracısı olduğu bu ofis kompleksini satın alan Google, böylece İngiltere’deki kapasitesini de %50 arttırmış olacak.

Çalışan Sayısı 10 Bine Çıkacak

Google tarafından satın alınacak olan bu proje Renzo Piano tarafından tasarlanmış. Kendine has bir çizgisi olan bu binalar kırmızı, yeşil, turuncu ve sarı olmak üzere farklı renklerde cephelere sahip. Binada 38 bin metrekare ofis alanı ve 100’den fazla konut dairesi yer alıyor. Zamin katta ise restoran ve kafeler bulunuyor.

Google’ın ofisinde bu yıl tamamlanması gereken ana yapısal işler var. Bunun akabinde tesis 11 kat yüksekliğinde olacak. Tesis son haline büründüğünde ise tesiste; 25 metrelik bir yüzme havuzu, kapalı basketbol sahası ve masaj odaları ile bir çatı bahçesi olacak.

Bu arada Google bu satın alma sonrası İngiltere’deki 6,400 olan çalışan sayısını 10 bin kişiye çıkarmayı hedefliyor. Böylece teknoloji devi, yapacağı bu yatırımla aynı zamanda İngiltere’deki çalışma hayatına da ekstra bir canlılık katmış olacak.

Kaynak: Insider, Webrazzi, Sözcü, 

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.